مدیر چاپ مهیار:

آن‌کس که بماند، برنده است

  • یکشنبه, 19 خرداد 1398 ساعت 11:46
  • منتشرشده در چاپ

مدیر چاپ مهیار گفت: سال 98 سال پیشرفت مالی و سودآوری نیست بلکه نتها سال ایستایی و تلاش برای ماندن است.

مهدی کاظمی مهیاری؛ مدیر چاپ مهیار در ابتدا به معرفی تقسیم‌بندی فرم‌های عمومی پرداخت و گفت: فرم های عمومی به سه بخش کارت ویزیت، تراکت و فاکتور کاربن لس تقسیم می شود. هم اکنون نیز با افزایش قیمت مواد اولیه ی صنعت چاپ بخش‌هایی که در کارت ویزیت و تراکت فعالیت می‌کنند بیشتر با مشکل روبرو هستند.

وی افزود: در یکی دو سال اخیر مردم در فشار اقتصادی قرار گرفته‌اند و برای حفظ مشتریان در چنین وضعیتی باید ندابیر خاصی را به کار برد. بیشترین فعالیت مجموعه‌ی ما در حوزه‌ی چاپ فاکتور است و سیاست‌های ما به این گونه بوده که تا حد امکان برای تهیه‌ی کاغذ به بازار وابسته نباشیم و از این روخودمان مستقیما اقدام به واردات کاغذ کرده‌ایم. ما در مجموعه مهیار همواره سعی کرده‌ایم تا از سوء استفاده مالی از مشتریانمان بپرهیزیم و هرگز هم به این کار دست نخواهیم زد. ما اگر بخواهیم از کاغذهای کاربن لسی که قیمت آن در بازار به بندی 400 هزار تومان رسیده استفاده کنیم، دیگر نمی توان روی کارمان نام فرم عمومی را گذاشت.

کاظمی اشاره کرد: برخی از همکاران برای اینکه چاپ کارت ویزیت برایشان توجیه اقتصادی داشته باشد، فرم های عمومی را با هم جمع می کردند تا با کاهش هزینه ی تمام شده برایشان با صرفه باشد ولی هم اکنون با افزایش قیمت کاغذ گلاسه و تحریر، مرکب و دیگر مواد مصرفی با مشکل روبرو شده اند، آنها اگر بخشی از کار را باطله کنند ضرر جبران ناپذیری خواهند داشت. برخی از همکارانی که در حوزه‌ی فرم‌های عمومی فعال هستند نیز چاپخانه ندارند که اوضاع کاری برای آنان بدتر هم شده است.

وی درباره‌ی آینده‌ی رسته‌ی فرم‌های عمومی گفت: همکارانی که در بخش چاپ کارت ویزیت و تراکت بسیار قوی هستند همچنان به قوت به کارشان ادامه خواهند داد چون عمدتا مواد مصرفی مورد نیازشان را خودشان وارد می کنند و مطیع بازار نیستند؛ اما همکارانی که مواد مصرفی را از بازار تهیه می کنند، فعالیت در این زمینه برایشان توجیه اقتصادی نخواهد داشت و رفته رفته به سمت تعطیلی می روند. بنابر این کسانی در این حوزه پیش خواهند رفت که به بازار وابسته نبوده و خود اقدام به واردات مواد مصرفی می کنند.

مدیر چاپ مهیار اشاره کرد: در چند ماه گذشته شاهد بودیم که همکارانمان در بخش فرم‌های عمومی قیمت کارهایشان را حداقل 30 تا 40 درصد افزایش داده‌اند ولی ما همچنان با همان قیمت های چند ماه قبل سفارش ها را به مشتریانمان ارائه می دهیم، هرچند که امسال به علت افزایش حقوق کارگران مجبور هستیم قیمت هایمان را کمی تغییر دهیم.

کاظمی گفت: در سالهای اخیر به شکل بی‌رویه‌ای بر تعداد واحدهای صنفی که در چاپ فرم‌های عمومی فعالیت دارند افزوده شده اما متاسفانه عمده‌ی این تازه واردها سرمایه کمی داشته و نقدینگی پایینی را در اختیار داشتند. پیش بینی من این است که تا اوایل تابستان امسال حدود 80 تا 90 درصد این‌گونه واحدهای صنفی حذف و یا با هم ادغام خواهند شد و در نهایت چند واحدی که توان ادامه دارند باقی ماندن خواهند ماند. بنده معتقدم که سال 98 سال پیشرفت مالی و سودآوری نیست بلکه نتها سال ایستایی و تلاش برای ماندن است؛ هر کس بماند، برنده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)