رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ کشور مطرح کرد:

سهم  اندک ایران از چاپ خاورمیانه

  • جمعه, 21 تیر 1398 ساعت 07:08
  • منتشرشده در چاپ

 

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ کشور با اشاره به اینکه خوشبختانه صنعت چاپ سومین صنعت در دنیا و بسیار پردرآمدزا است، افزود: این در حالی است که صنعت چاپ ایران تنها پنج درصد از صادرات خاورمیانه، درآمد دارد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایسنا، بابک عابدین شامگاه (پنج شنبه) در نشست هم اندیشی فعالان صنعت چاپ و بسته بندی که در نمایشگاه بین‌المللی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: علاقه مند به رونق صنعت چاپ و تولید و خدمات آن در تمام کشور هستیم، اما مرکزیت اصلی این صنعت در تهران است.

وی افزود: استان اصفهان موقعیت مناسبی در مرکز کشور برای رشد و توسعه صنعت چاپ دارد.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ کشور خاطرنشان کرد: تمام محصولات برای صادرات و فروش نیاز به چاپ و بسته بندی دارند و یکی از تشکل‌هایی که در راستای افزایش صادرات غیر نفتی کشور فعالیت می‌کند، صادرکنندگان صنعت چاپ هستند.

عابدین با بیان اینکه برای نخستین بار اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ پاویونی را در اقلیم کردستان برگزار کرد، گفت: صنعت چاپ در خاورمیانه ۶۰ میلیارد دلار در آمد دارد که ۵۵ درصد سهم آن متعلق به ترکیه است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ کشور با اشاره به اینکه کشور اکنون در موقعیت اضطراری اقتصادی قرار دارد و در این وضعیت باید به رونق تولید داخلی پرداخت، خاطرنشان کرد: البته با توجه به ناوگانی که صنعت چاپ در کشور ایجاد کرده است، این صنعت می‌تواند به تولید ناخالص داخلی کمک کند.

 

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)