هفت قانون مفید برای یک کارت بازرگانی

قوانین کارت بازرگانی برای صاحب کسب و کارهای کوچک

  • پنج شنبه, 23 شهریور 1396 ساعت 06:57
  • منتشرشده در چاپ

نویسنده: ارین پوینتر

*ترجمه: محمود سمیعی

 

داشتن یک کارت بازرگانی موثر به این معنی نیست که شما تنها نام و اطلاعات وتماستان را در یک کارت 2×5/3 سانتیمتر داشته باشید. در حقیقت هزاران راه برای اینکه شما کارتتان را سامان بخشید، وجود دارد. بسیاری از گزینه ها زمانی به کارت شما اضافه می شوند که شما اطلاعاتی را به کارتتان اضافه می کنید و می خواهید که یک کارت بازرگانی برجسته و پردوام داشته باشید.

اگر در هیچ یک از این موارد استفاده از کارت بازرگانی خود موفق نشدید، در این صورت  ممکن است بعضی از پیش بینی هایی را که در مورد کارتتان کرده اید از دست بدهید.در چنین شرایطی قبل از اینکه هیچ تماسی بواسطه کارت بازرگانی مشکل ساز خود برقرار بهتر است که کارت خود را کنار بگذاریدچرا که ممکن است در توانایی شما در شبکه کاریتان تاثیر بد نگذارد. برای اینکه یک کارت بازرگانی خوب و مطمئن داشته باشید و این کارت برای شما مفید  وبتواند برند شما را حمایت کند.پیشنهاد می شود که این 7 قانون را دنبال کنید.

تنها مهم ترین اطلاعات را به کارتتان اضافه کنید

برای کاهش اندازه فونت و اضافه کردن کوچک ترین اطلاعات بر روی کارت بازرگانی خود سعی کنید که ضفحه آن را تا حد ممکن تمیز و پاک نگه دارید و از افزودن مطالب اضافی بر روی آن خودداری کنید. من کارت هایی را دیده ام که علاوه بر نام های ضروری (نام ، نام تجاری، شماره تلفن، ایمیل و وبسایت) هر چیز دیگری را هم که در شبکه های اجتماعی لازم می دانستند به آن اضافه کرده اند. مثل، بخش فروش، لیست کاملی از خدمات و مسایل زیست محیطی و .....

 اگر شما این مقدار اطلاعات را روی کارتتان داشته باشید مطمئن باشید که توجه گیرندگان کارت را به خاطر حجم زیاد اطلاعات ارائه شده روی کارت از دست می دهید. شما بایستی علایق مشتریانتان را تحریک کرده و سعی کنید که کارت تان را بیاد ماندنی کنید بدون اینکه مشتری را دچار سردرگمی کنید. بایستی بسیار دقت کنید که کارت بازرگانی تان، با اطلاعاتی که بر روی آن قرار گرفته به سادگی حفظ شود و با کار تجاری شما کاملا منطبق باشد.

سعی کنید که کارت بازرگانی تان قابل خواندن باشد

فونت های جدیدی وجود دارد که بسیار جالب هستند. اما زمان و مکانی برای عرضه آنها وجود ندارد و کارت بازرگانی شما معمولا جای مناسبی برای مطرح کردن آن فونت ها نیست. مطمئن شوید که فونتی را که برای کارت بازرگانی خود استفاده می کنید خیلی کوچک نباشد که نتوان آنرا خواند، خیلی نافرم و شکسته نباشد و بدسلیقه طراحی نشده باشد. بگذارید خطوط طوری باشد که به راحتی بتوان آن را خواند. اگر متمایلید که چیزهای بامزه وجذاب را به کارت بازرگانی خود اضافه کنید. بگذارید لوگوی شما با عناصری طراحی شود که در ارتباط با کارتان باشد و حداکثر اطلاعات در مورد شما را مستقیما به دارنده کارتتان انتقال دهد.

بدون پوشش کامل

یک کارت بازرگانی مقرون به صرفه می تواند در دو طرف کاملا رنگی و طراحی و زیبایی داشته باشد، اما از اینکه حتما بایستی تمام سفیدی های دور کارت را بپوشانید اجتناب کنید مگر اینکه ضروری و لازم باشد.

   اگر کارت بازرگانی شما پوششی کاملا تیره یا براقیت فراوان در دو طرف کارت داشته باشد برای دریافت کننده کارت بازرگانی شما غیرممکن است که بخواهد چیزی را  روی آن بنویسد چون هیچ جایی برای نوشتن روی آن وجود ندارد. بنابراین کارت براق و تیره شما برای مشتری چندان جالب نیست.

چاپ کارت بازرگانی

اگر شما خودتان کارت بازرگانی خود را با چاپگر خانگی چاپ می‌کنید. ممکن است قادر باشید که مقداری از پول و اطلاعات کارت را به آسانی ذخیره کنید و برایتان ارزان تمام شود.و تصور کنید که بسیار خوب است، اما تاثیر کارت بازرگانی که شما خودتان می سازید با آن کارت بازرگانی که به صورت حرفه ای ساخته می شود بسیار متفاوت است.

کارت تان را برای مشتری طراحی کنید

اگر شما چند کار تجاری را با هم انجام می دهید. ممکن است بخواهید از یک روی کارت بازرگانی خود برای سرمایه گذاری برای یک کار و از طرف دیگر برای تجارت دیگر استفاده کنید. البته در بعضی از موارد دو کار تجاری ممکن است متمم و در ارتباط با هم باشند که چندان ایرادی ندارد ولی شاید برعکس دو کار مختلف ممکن است ارتباطی با هم نداشته باشند که این نوع کارت چندان برای مشتری جالب نیست.

اگر شما دو کار مجزا با دو هویت جداگانه ای دارید مثلا در روز یک طراح گرافیکی هستید  ودر شب راننده کامیون و با جرثقیل های دوار، بایستی برای هر کدام از کارهایتان یک کارت بازرگانی خاص چاپ کنید تا مشتری دچار سردرگمی نشود شما بایستی برای هر مشتری کارت بازرگانی متمایزی را ارائه کنید که خودتان  بتوانید به طور مستقیم با مشتری در تماس باشید.

استفاده از گزینه های تکمیلی

 راه های زیادی وجود دارد برای بالا بردن اعتبار کارت بازرگانیتان زمانی که می خواهید کارتتان را طراحی کنید. من کارت های بازرگانی بسیار مفید و موثری را دیده ام که ویژگی های مخصوص به خود دارند. برای مثال کارت های گوشه گرد یا سوراخ، سوراخ شده، اندازه های غیرمتعارف ، کارت های منبت کاری شده، کارت های با روکش  فویل و فلزات قیمتی، کارت های تاشو که با تا شدن به صورت یک کارت ساده وبعد به شکل یک بروشور کوچک درمی آیند. هر کدام از این روش های ارائه شده می توانند برای کارت بازرگانی شما مفید و موثر باشند، اما مطمئنا این شمایید که متناسب با کار و شرایط تجارت تان، بهترین را برای خود انتخاب خواهید کرد که متناسب با برند تجاری شما باشد و بیشترین استفاده را ببرید نه اینکه تنها یک کارت معمولی داشته باشید.

همیشه گوش به زنگ باشید

 

من توصیه می کنم که کارت بازرگانی تان را ساده و زیبا طراحی کنید، البته این بدان معنی نیست که شما نمی توانید از بعضی دیگر از کارت های دیگر مثلا برای املاک و مستغلات و یا کارهای دیگر استفاده نکنید. سعی کنید یک پیامک کوتاه برای کارت بازرگانی خود در نظر بگیرید که در بر دارنده تخفیف کالایتان برای مشتری هم باشد و مشتری بتواند مستقیما با شما ارتباط برقرار کند که این باعث تماس بیشتر مشتری با شما می شود. اگر شما به علامتی یا نشانه ای در شبکه برخورد کردید که شامل اطلاعات مفید و ارزنده ای برای شماست و می تواند باعث توسعه کارتان شود در این حالت شما می توانید با اطلاعات به دست آمده کار خود را ارتقاء بخشیده تا منجر به بهره برداری بیشتری در کارتان گردد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)