جلسـه چهارم کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۷

  • یکشنبه, 24 دی 1396 ساعت 08:22
  • منتشرشده در چاپ

 

طیبه سیاوشی شاه عنایتی با بیان اینکه پیشنهاد ارائه شده از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس در کمیسیون تلفیق بودجه 97 در خصوص معافیت مالیاتی چاپخانه‌ها رأی مثبت نیاورده است، گفت: با توجه به اینکه پیشنهادات در خصوص معافیت در مالیاتی نیاز به دو سوم آرا دارد، این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق رأی مثبت نیاورد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از خانه ملت، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  با توجه به اینکه چاپخانه‌دارها با مشکلات فراوانی مواجه هستند و بسیاری از آن‌ها در معرض ورشکستگی دارند این پیشنهاد از سوی نمایندگان کمیسیون فرهنگی عضو در تلفیق بودجه مطرح شد ولی این مهم رأی کافی را نیاورد.

وی با بیان اینکه درآمدهای مالیاتی یکی از درآمدهایی است که دولت روی آن حساب جدی باز کرده است، یادآور شد: امسال شاهد این بودیم که مطبوعات کشور نیز به دلیل مشکلات ناشی از صنعت چاپ و کاغذ با مشکل جدی مواجه شدند و معافیت مالیاتی چاپخانه‌هادارها نیز می‌توانست به صنعت مطبوعات نیز کمک کند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: با توجه به اینکه چنین پیشنهادی در کمیسیون تلفیق رأی نیاورده است، آن را نمی‌توان در صحن علنی مطرح کرد و باید به فکر پیشنهادات دیگری برای رفع مشکل صنعت چاپ بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 24 دی 1396 ساعت 08:39
  • اندازه قلم