کارشناس حوزه چاپ و نشر آذربایجان شرقی:

نیازمند ایجاد سازوکارهای مناسبی در حوزه چاپ ونشرهستیم

  • یکشنبه, 24 دی 1396 ساعت 09:40
  • منتشرشده در چاپ

رکود حاکم بر اقتصاد کشور مشکلات فراوانی را برای فعالان عرصه چاپ و نشر به همراه داشته در استان  آذربایجان شرقی این امر سبب رکود 50درصدی شده در چاپخانه‌ها شده است.

کارشناس حوزه چاپ و نشر (حسین نوری وکیلی) در گفتگوی خصوصی با نشریه چاپ ونشرگفت:  افزایش مطالبات چاپخانه‌داران سبب شده تا اتحادیه پیگیری‌هایی را به‌منظور رسیدگی به مشکلات حوزه چاپ و نشر در دستور کار خود قرار دهد.

وی ادامه داد:  سختی کار و حجم بالای مطالبات مالی معوقه چاپخانه‌ها مشکلات خاص خود را برای این صنعتگران به همراه داشته دراین‌بین مالیات بر ارزش‌افزوده نیز سبب شده تا چاپخانه‌داران مشکلات دوچندان شود.

وکیلی افزود: هم‌اکنون اتحادیه در کنار نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تلاش دارند تا مسئله را در سطح کلان مطرح و مشکلات برای همیشه پایان دهند.

این کارشناس حوزه چاپ بیان کرد:  اتحادیه رایزنی‌های را نیز با اتحادیه چاپخانه‌داران در تهران داشته و ازآنجاکه این یک مسئله در سطح کشور است نیازمند همکاری و یک عزم کشوری دارد.

وی به تفکیک حوزه مسئولیت‌های حوزه چاپ به دو وزاتخانه صنعت،معدن و تجارت و سازمان ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت: این طرح سردرگمی‌هایی را برای چاپخانه‌داران ایجاد می‌کند زیرا بروکراسی در کشور ما، سد راهی برای اجرای برنامه‌ها تبدیل‌شده این امر در شهرستان‌ها از پیچیدگی بیشتری برخوردار است و زمینه را برای ناخرسندی حوزه چاپ در پی دارد.

وکیلی اظهار کرد: ایجاد سازوکارهایی که بتواند شرایط مناسبی را برای تسهیل را در  امور حوزه چاپ ونشرایجاد کند یک الزام است و کمک می‌کند البته استان‌ها ذی‌نفع هستند و چنانچه برنامه‌های مناسب از سوی استان تهران در این زمینه در نظر گرفته شود می‌توان امید داشت تا مشکلات از مسیر درست پی گیری شود.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 24 دی 1396 ساعت 12:09
  • اندازه قلم