دو کارگاه چاپ سلفون در اصفهان دچار آتش سوزی شد

آتش در دو کارگاه چاپ سیلک و سلفون اصفهان

  • پنج شنبه, 24 اسفند 1396 ساعت 06:56
  • منتشرشده در چاپ

انبار مواد خام مربوط به دو کارگاه چاپ سلفون به مساحت یک هزار مترمربع عصر چهارشنبه در شهرک صنعتی جی اصفهان دچار آتش سوزی شد.

گزارش چاپ و نشر به نقل از مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: این آتش سوزی با تلاش نیروهای این سازمان، مهار و بدون خسارت جانی خاموش شد.

' محمد شریعتی ' زمان اعلام وقوع این حادثه به آتش نشانی اصفهان اعلام کرد و افزود: اولین تیم عملیاتی از ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی جی در زمان 2 دقیقه و 50 ثانیه پس از اعلام این حادثه به محل رسید.

وی با اشاره به اینکه به دلیل وجود مقدار زیادی مواد اشتعالزا در این کارگاه ها، دود ناشی از شعله های این آتش سوزی از دور دست نیز قابل مشاهده بود، بیان کرد: برای مهار و خاموش کردن این آتش سوزی در مرحله اول تیم های کاملی از ایستگاه شماره 15 آتش نشانی اصفهان و در مرحله بعد 10 تیم با خودروهای خاموش کننده سنگین و فوق سنگین از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اصفهان به محل حادثه اعزام شدند.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه به دلیل زمان وقوع این حادثه در غروب آفتاب، نورکافی برای خاموش کردن آتش وجود نداشت، گفت: در این عملیات از خودروی نور رسان و خودروی تخصصی تنفسی استفاده شد.

وی اظهار کرد: باتوجه به حجم زیاد مواد اشتعالزا در محل، سقف کارگاه اول در دقایق اولیه وقوع حادثه بصورت کامل فرو ریخت و برای تخریب یکی از دیوارها جهت ورود به کارگاه از سه دستگاه لودر استفاده شد.

شریعتی افزود: آتشپاد بهزاد بزرگزاد مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان فرماندهی این عملیات را برعهده داشت.

وی اضافه کرد: آتش نشانان از چهار جهت اقدام به خاموش کردن آتش کردند و هم اکنون این آتش سوزی تحت کنترل است اما عملیات شعله زنی و لکه گیری برای جلوگیری از شکل گیری شعله های مجدد آتش تا ساعاتی دیگر ادامه می یابد.

وی درباره میزان خسارت وارده به این دو کارگاه گفت: علت و میزان دقیق خسارت مالی به این کارگاهها پس از بررسی کارشناسان علت یابی حریق مشخص و تعیین خواهد شد.

محمد شریعتی افزود: با توجه به وجود مقدار زیادی مواد با قابلیت اشتعال بالا در این کارگاه ها دود این حادثه آتش سوزی از دور دست نیز قابل مشاهده بود.

وی با اشاره به نزدیکی زمان بروز حادثه به غروب آفتاب گفت: با توجه به نیاز به نور کافی برای ادامه عملیات اطفای حریق، خودروی نوررسان و نیز به دلیل حجم بالای دود در محل، خودروی تخصصی تنفسی به محل اعزام شدند.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان درباره این حادثه اظهار کرد: در لحظات اولیه با توجه به حجم زیاد مواد اشتعال زا، سقف کارگاه اول به صورت کامل تخریب شد و برای تخریب دیواره کناری آن و ورود به کارگاه به منظور اطفای حریق، سه دستگاه لودر به محل منتقل شدند.

وی افزود: آتش نشانان از چهار جهت به خاموش سازی این حریق اقدام کردند و هم اکنون این آتش سوزی تحت کنترل درآمده ولی ادامه عملیات شعله زنی و لکه گیری تا ساعاتی دیگر ادامه خواهد داشت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 24 اسفند 1396 ساعت 07:48
  • اندازه قلم