رییس نمایشگاه چاپ دیجیتال خبر داد:

آخرین جزییات از روند برگزاری هشتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال

  • دوشنبه, 07 خرداد 1397 ساعت 07:09
  • منتشرشده در چاپ

جلال ذکایی؛ رییس نمایشگاه چاپ دیجیتال عنوان کرد: بیش از ۵۰ فعال حوزه چاپی که بخشی از آن‌ها واردکننده دستگاه‌های چاپ دیجیتال، بخش واردکنندگه مواد مصرفی و بخش دیگری ارایه‌کنندگان خدمات چاپ دیجیتال هستند برای حضور در هشتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: فضای نمایشگاه امسال در حدود چهار هزار مترمربع خواهد بود و قرار است شرکت‌کنندگان در دو سالن تهران و گلستان محل دایمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران واقع در بوستان گفت‌وگو جانمایی شوند.

ذکایی با اشاره به جانمایی برخی غرفه‌داران در فضای باز گفت: برای شرکت‌کنندگانی که علاقه‌مند به حضور در فضای باز و ارایه محصولات خود نیز فضایی در نظر گرفته شده است تا به بازدیدکنندگان خدمات ارایه دهند.

وی همچنین درباره بخش ویژه نمایشگاه چاپ دیجیتال در سال ۹۷ نیز توضیح داد: با توجه به فراگیر شدن چاپ دیجیتال در حوزه منسوجات و پوشاک جمعی از فعالان این حوزه امسال دستگاه‌ها و ماشین‌‌های این حوزه را به نمایشگاه می‌آورند و پیش‌بینی می‌کنیم که این بخش با استقبال خوبی روبرو شود.

رییس هشتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه، گفت: در این نمایشگاه تلاش داریم با ارایه آخرین تحولات در عرصه چاپ دیجیتال، فعالان حوزه چاپ، بسته‌بندی، صنایع، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را با تکنولوژی‌های نوین و تولیدات این عرصه آشنا سازیم.

ذکایی درباره ویژگی‌های چاپ دیجیتال و اهمیت آن در صنعت چاپ نیز گفت: انعطاف‌پذیری، توجه به سلیقه مخاطب، نوآوری و خلاقیت، افزایش حاشیه سود، ارتباط با مشتری، همگانی شدن چاپ و توجه به نیازهای مشتری، همه و همه از دلایل رویکرد دنیای چاپ به سوی دیجیتالی شدن است.

به گفته وی، این موضوع مهم تنها به کشورهای توسعه یافته اختصاص ندارد و با نگاهی به وضعیت چاپ و تقاضای بازار در کشورهای درحال توسعه نیز با این واقعیت روبرو هستیم که تجمیع چاپخانه‌ها، کاهش تیراژ کتاب و مطبوعات، سرعت درانتقال اطلاعات، گرایش به سمت شخصی‌سازی و به حداقل رسیدن زمان بازگشت سرمایه به دغدغه اصلی سرمایه‌گذاران در حوزه چاپ و بسته‌بندی تبدیل شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 07 خرداد 1397 ساعت 10:20
  • اندازه قلم