ساماندهی تشکل ها دست سود جویان را کوتاه می کند

  • سه شنبه, 29 خرداد 1397 ساعت 11:16
  • منتشرشده در چاپ

 جلال ذکایی؛ رییس هشتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی نیز در این آیین گفت: چاپ دیجیتال صنعتی وارداتی است به همین دلیل هرگونه تغییر و تحول در حوزه اقتصاد و نوسانات ارزی تاثیر مستقیم بر بازار این صنعت دارد لذا برای دستیابی به آرامش در این حوزه باید زمینه های سرمایه گذاری هایی فراهم شود  و تجار نیز از امکانات لازم بهر ببرند.

وی ادامه داد: تغییر و تحولات در صنعت چاپ اجتناب ناپذیر است و این دگرگونی پذیرفته شده و نیازمند توجه بیشتری دارد.

ذکایی افزود: در سال های اخیر استفاده از چاپ بر روی منسوجات رشد بسیار زیادی داشته است و امسال بخشی ویژه در هشتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی به این حوزه اختصاص دارد. نمایشگاه چاپ دیجیتال به دنبال آماده سازی فضا و بستری برای آشنایی تولیدکننده و عرضه کننده است تا مشتری در کوتاه ترین زمان تکنولوژی های مختلف را در کنار هم مقایسه کند و به بهترین نتیجه گیری برسد

رییس هشتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید تشکل های فعال در این حوزه را ساماندهی کند تا از حضور سود جویان و قاچاق کتاب جلوگیری شود. در ادامه

وی تاکید کرد: امیدوارم در آینده نزدیک واحدهای چاپ دیجیتال توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین تشکل‌های فعال در این حوزه ساماندهی شوند و با این اقدام جلوی برخی اقدامات سودجویانه مثل قاچاق کتاب و نشر زیرزمینی که بلای جان چاپ و نشر شده است گرفته شود.

غلامرضا شجاع؛ مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان دراین زمینه با اشاره به کارکردهای چاپ دیجیتال، بیان کرد: فعالان چاپ افست باید بدانند که چاپ دیجیتال رقیب آن‌ها نیست بلکه تکمیل‌کننده فعالیت‌ آن‌ها است و می‌توانند به کمک چاپ دیجیتال بسیاری از فعالیت‌های چاپی را توسعه دهند.

وی با اشاره به مشکل بحران ارز برای فعالان صنعت، توضیح داد:‌ به دنبال تعاملات و ارتباطاتی که با وزارت صنعت، معدن و تجارت داریم این آمادگی وجود دارد تا دغدغه واردکنندگان ماشین‌آلات و مواد اولیه به گوش مسوولان برسد و تلاش می‌کنیم راهکاری پیشنهاد کنیم تا ماشین‌های چاپ دیجیتال، مرکب و مواد مصرفی بتوانند از ارز دولتی استفاده کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 29 خرداد 1397 ساعت 11:40
  • اندازه قلم