کرمانشاه به چاپخانه مطبوعات مجهز می شود

  • شنبه, 20 مرداد 1397 ساعت 06:07
  • منتشرشده در چاپ

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه با اشاره به اینکه این استان اکنون فاقد چاپخانه تخصصی مطبوعات است، گفت: دولت از راه اندازی چاپخانه مخصوص چاپ نشریات و مطبوعات استقبال و حمایت می کند.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایرنا؛ حجت الاسلام رحیم جعفری در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در سرسرای شهدای دولت استانداری با گرامیداشت 17 مرداد سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار، ایجاد یک بنگاه اقتصادی برای رفع مشکلات مالی و اقتصادی رسانه های استان را ضروری دانست.

او گفت: این بنگاه اقتصادی با سرمایه های خُرد اهالی رسانه می تواند تشکیل شود و اقداماتی مانند ایجاد و راه اندازی چاپخانه و فعالیت های اقتصادی و مالی را در این مجموعه انجام دهند.

او با اعلام آمادگی مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کمک به راه اندازی چاپخانه در استان، گفت: این مورد را چند بار در وزارتخانه پیگیری کردم که مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موافق هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه گفت: دولت از طریق پرداخت تسهیلات کم بهره با بازپرداخت طولانی مدت می تواند به راه اندازی چاپخانه در استان کمک کند.

حجت الاسلام جعفری درادامه سخنان خود حق گویی را از شاخصه های خبرنگاران و رسانه ها دانست و افزود: رسانه ها باید در راستای دفاع از حق و حق گویی تلاش کنند. در این مراسم از حدود 400 نفر از اهالی رسانه استان با اهدای هدایایی تقدیر شد.

سابقه روزنامه نگاری در استان کرمانشاه به حدود 110 سال قبل باز می گردد و براساس اطلاعات موجود، اولین نشریه ای که در استان چاپ شده، روزنامه ای به اسم کرمانشاه بوده است.

براساس آمار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اکنون 81 نشریه محلی، 36 پایگاه خبری برخط، 2 پایگاه خبری غیربرخط و نمایندگی 95 نشریه سراسری مکتوب در استان کرمانشاه فعالیت دارد.

براساس این آمارها بیش از 200 نفر به عنوان مدیر مسئول، سردبیر، خبرنگار و بازاریاب در رسانه های استان مشغول به کار هستند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)