واقعیت افزوده مسیری نوین برای چاپ و بسته بندی

 

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایپنا، شرکت Reality BLU ابزاری ارائه نموده تا محتوای چاپی به شکلی جذاب و بنابر سلیقۀ شخصی تولید شوند و علاوه بر کسب درآمد موجب جذب مشتری نیز شده است.

شرکت RealityBLU، ارائه دهندۀ پلتفرم های واقعیت افزوده (AR)، در نمایشگاه PRINT18 که از تاریخ 30 سپتامبر الی 2 اکتبر در مک کورنیک (McCormick) شیکاگو برگزار شد از پلتفرم BLUairspace رونمایی نمود. با استفاده از BLUairspace، ارائه دهندگان خدمات چاپی می توانند به سرعت اقلام چاپی، مانند بسته بندی محصول، پرچم، چاپ تراکنش، تراکت های بازاریابی و موارد دیگر را با استفاده از ابزارهای موبایلی چاپ نمایند. شرکت کنندگان در نمایشگاه PRINT18 می توانند با حضور در غرفه 1600 سولیمار (Solimar) و غرفه 1611 مینولتا (Minolta) این پلتفرم را از نزدیک مشاهده نمایند.

بر اساس گزارش موسسه استاتیستا (Statista)، انتظار می رود که تا سال 2020، تعداد کاربران واقعیت افزوده به یک میلیارد نفر برسد. شرکت RealityBLU بر این عقیده است که چاپ یک بخش جدایی ناپذیر از روند سازگاری با AR و پر کردن شکاف بین تجارب فیزیکی و دیجیتالی است. واقعیت افزوده موجب ارتباط مستقیم بین اقلام چاپی (مثل لیبل، تراکت فروش، کارت اعتباری و غیره) و دستگاه های تلفن همراه می گردد.

ام جی اندرسون (M.J.Anderson) مدیر ارشد شرکت RealityBLU می گوید، ارائه دهندگان خدمات چاپی با بهرهگیری از واقعیت افزوده در روند کاری خود، می توانند ارزش کار خود را ارتقاء داده و کسب و کار خود را گسترش دهند. با استفاده از پلتفرم BLUairspace، چاپگرها می توانند به سادگی یک لایه ارتباطی پویا، تعاملی و شخصی شده به عملیات چاپی خود اضافه کنند. این پلتفرم نه تنها موجب گسترش محتوا شده بلکه کاربران نهایی را تشویق می کند تا با محتوای دیجیتالی تعامل مستمری داشته و اطلاعات بیشتری کسب نمایند. اضافه کردن قابلیت­های AR به ارائه دهندگان خدمات چاپی کمک می­کند تا تبدیل به ارائه دهندگان مطالب و اطلاعات مفید و راهبردی شوند.

پلتفرم ابری BLUairspace با روند تولید امروزی هماهنگ بوده و مقیاس پذیری بالای آن به شرکت، آژانس یا ارائه دهندۀ خدمات چاپی این اجازه را می دهد تا یک یا صدها حساب، کمپین و فرآیند را مدیریت کند. این پلتفرم شامل موارد زیر است:

داشبورد مدیریت کمپین ابزاری برای گزارش­دهی، برنامه­ریزی و پیگیری داده های مربوط به کمپین شما در بستر اینترنت است.

تجزیه و تحلیل تحت وب برای نتایج برآمده از کمپین، عملکرد، محل و سیستم عامل دستگاه

ایکس آر بیلدر (XR Builder) با استفاده از فناوری واقعیت افزوده، یک ابزار جذاب برای طراحی فضایی است که به آسانی می توان تصاویر، عکس ها، رسم های سه بعدی، انیمیشن، صدا و تصویر را در یک فضای مجازی ادغام نمود.

قابلیت کشیدن و انداختن به شما اجازه می دهد تا با استفاده از رسانه های در دسترس، محتوای جدیدی ایجاد و منتشر نمایید.

پلتفرم BLUairspace SDK موجب می شود تا اپلیکیشن های موبایلی موجود در مرورگرهای AR تبدیل شوند.

یک پلتفرم با قابلیت انجام چهار کار همزمان، به کاربران اجازه می دهد تا نشانه گذاری، نشانه برداری، مکان یابی و شخصی سازی را به شکل همزمان انجام دهند.

برای بازدیدگنندگانی که از نمایشگاه PRINT18 بازدید می کنند، شرکت RealityBLU یک پلتفرم با نام BLUairspace آماده کرده است که برای برجسته کردن ماهیت دینامیکی فناوری طراحی شده است. شرکت‌کنندگان با استفاده از اپلیکیشن BLUairspace روی موبایل می توانند در کمترین زمان از یک نشانگر چاپی اسکن بگیرند و به سلیقۀ شخصی خود آن را چاپ کنند. تجربه نشان داده که چاپگرها و مشتریان آنها چگونه می توانند فناوری AR را با چاپ ادغام کنند و مشتریان جدید جذب کرده و درآمد بیشتری برای خود به ارمغان آورند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)