هزارتوی بروکراسی نقطعه ضعف تولید

  • سه شنبه, 18 دی 1397 ساعت 13:14
  • منتشرشده در چاپ

 

 بابک شیرزادی مدیرعامل قالب‌سازی بابک اشاره به نحوی برگزاری نمایشگاه‌ها بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی داشت وگفت: تفاوت در نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته وجود ندارد حتی دستاوردی که شرکت‌کنندگان در نمایشگاه با خود به همراه دارند نیز تغییر چندانی نداشته و متفاوت نیست.

 وی ادامه داد: نمایشگاه امسال محلی برای دیدوبازدیدها و صحبت در مورد مسائل و مشکلات حوزه چاپ است. حضور مشتریان و بازدیدکنندگان از نمایشگاه نیز چشمگیر نبوده است.

 وی اظهار کرد:  با توجه به وضعیت اقتصادی مشکلات بوروکراتیک دشواری‌ها را در داخل چند برابر کرده،  از نحوی ترخیص کالاها تا نوع ثبت سفارش همگی زمینه ادامه فعالیت را برای تولیدکننده چالش‌برانگیز کرده، این تصمیم‌گیری و سیاست‏گذاری‏ها سبب شده روال کار تولیدکنندگان و واردکنندگان به‌شدت زمان‌بر شود و این رخداد تولید را در شرایط سخت و دشواری قرار می‏دهد.  

 وی ابراز کرد: کمبود و نوسانات مواد اولیه همچنین باز شدن پایه واسطه به این بخش پروسه سخت و طاقت‌فرسایی را پیش پای تولیدکننده قرار داده است. مشکلات کارت بازرگانی و نیز ثبت سفارش و تخصیص ارز همچنین حذف گزینه انتقال ارز چالش بزرگی ایجاد کرده است بنابراین لزوم سیاست‌گذاری و تدابیر راهگشا که بتواند موانع موجود را برطرف و یا کاهش دهد امری قابل‌توجه است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)