رونق صنعت چاپ در گرو فعال نمودن  شهرک چاپ و نشر قم

 

استاندار قم گفت: شهرک چاپ و نشر قم با توجه به ظرفیت های بسیار مناسب در این حوزه باید فعال شود و می تواند به صنعت چاپ و نشر استان هرچه بیشتر رونق ببخشد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایرنا، بهرام سرمست در آیین گشایش دومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان استان قم افزود: قم به عنوان شهر حوزه و مرجعیت و دومین پایگاه چاپ و نشر کتاب کشور، ظرفیت ها و توانمندی های بسیاری در این حوزه دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی بر ضرورت صادرات محصولات فرهنگی از استان قم و توسعه علم سودمند در سراسر جهان تاکید کرد و گفت: تکمیل و راه اندازی نمایشگاه دائمی بین المللی و اختصاص بخشی از آن به عرضه کتاب، می تواند در تجاری سازی و تولید ثروت در حوزه کتاب موثر باشد.

استاندار قم بر ضرورت ارتقاء فرهنگ کتابخوانی و سرانه مطالعه کتاب در کشورمان تاکید کرد و افزود: فرهنگ کتابخوانی باید به ویژه در میان کودکان و نوجوانان توسعه یابد که از این جهت، برگزاری این نمایشگاه بسیار ارزشمند است.

وی خواستار توسعه و راه اندازی کتابخانه ها در مناطق محروم و متراکم شهر قم شد و گفت: نسل امروز باید بوسیله کتاب، علم و دانش خود را به آیندگان منتقل کند، اما متاسفانه فرهنگ کتابخوانی در جامعه بسیار مغفول مانده و این یک مساله بسیار جدی است.

سرمست در پایان با بیان اینکه فضای مجازی، اطلاعات سطحی و گذرا در اختیار مردم قرار می دهد، تصریح کرد: ارتقاء فرهنگ کتابخوانی می تواند در جهت مقابله با آسیب های اجتماعی نیز بسیار مهم و موثر باشد.

دومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان قم با حضور 110 ناشر از سراسر کشور و 18 هزار عنوان کتاب در تالار مرکزی شهر قم گشایش یافت و علاقه مندان می توانند تا 28 دی ماه از این نمایشگاه بازدید کنند.

شهرک چاپ و نشر قم در کیلومتر 5 آزادراه قم - تهران بعد از عوارضی درحال ساخت است.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)