با گران‌فروشان زینک برخورد می‌شود

  • دوشنبه, 27 اسفند 1397 ساعت 08:47
  • منتشرشده در چاپ

غلامرضا شجاع؛ مديرعامل شرکت تعاونی لیتوگراف در اخطاریه‌ای گفت: به واردكنندگان زينك با ارز نيمايي اخطار می‌شود، حق فروش باقیمت غیرمتعارف را ندارند، زينك دو ورقي حرارتي با ارز نيمايي ( و با احتساب زیرمیزی پرداخت شده) حدوداً بين ١٤ تا ١٦ هزار تومان تمام می‌شود.

وی افزود: فردي كه زينك چيني را از طريق کشور تركيه وارد ایران كرده است. قیمت محصول وارداتی‌اش چنددرصدی بيشتر شده است که حداکثر 5/17هزار تومان است و با ١٨ درصد سود، حدود ٢١ هزار تومان می شود.

شجاع اشاره کرد: در يكي دو روز اخير فروشنده‌ای بی‌انصاف به ليتوگرافاني كه قبلاً خريد از ايشان داشته‌اند، زينك دو ورقي را حدود ٣٥ تا ٣٨ هزار تومان قيمت داده است، يعني حدود ١٠٠ درصد سود محاسبه کرده است. مطمئناً با اين فرد خاطي يا واردكنندگان ديگري كه از آب گل‌آلود می‌خواهند ماهي که نه، بلکه شاه‌ماهی بگيرند، برخورد قانوني خواهد شد.

مديرعامل شرکت تعاونی لیتوگراف از تمامی ليتوگرافان و چاپخانه‌داران تقاضا کرد تا گزارش گران‌فروشی این‌گونه افراد را به شماره تعزيرات ١٣٥ بدهند و در ادامه گفت: مشخصات خود را هم به سازمان تعزیرات بدهید و نگران نباشید، سازمان تعزيرات امانت‌دار نام گزارش دهنده است.

وی در انتها گفت: انشاء الله از ظهر امروز مقداري از زينك‌هاي پيش خرید‌شده از شركت نگارگستر هامون (در دو ماه قبل انجام‌شده است) به شرکت تعاوني می‌رسد و هر ورق زينك دو ورقي به قيمت ١٨ هزار تومان در فاكتور قانوني در حد معقول كه به تعداد بيشتري از عزيزان مصرف‌کننده برسد توسط تعاوني فروخته می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 06 فروردين 1398 ساعت 22:46
  • اندازه قلم