امید به آینده

  • سه شنبه, 06 فروردين 1398 ساعت 22:36
  • منتشرشده در چاپ

 

به نام آنکه زیباست و زیبایی را دوست دارد

 به بهانه دگرگونی طبیعت و آغاز سال ۱۳۹۸ همراه با نسیم طرب‌انگیز بهار از طرف خود و هیئت‌مدیره محترم تعاونی فرارسیدن نوروز باستانی را تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. به یمن این جشن ملی ضمن برشمردن پاره‌ای از مشکلات  و امیدواری‌ها از آفریدگار دانا و توانا برای همه‌ی عزیزان فعال در عرصه‌ی فرهنگ و دانش صنعت چاپ، بسته‌بندی و کاغذ سالی پربرکت، بی تنش و سرشار از مهربانی آرزومندم.

 در سال گذشته با لحاظ کردن مشکلات عدیده در سر راه تهیه مواد اولیه آن‌هم باوجود کمبود نقدینگی، عدم همکاری لازم اداری در بانک مرکزی که البته قابل‌فهم و تأمل به جهت مشکلات تحریم بود، توانستیم تا اسفندماه با همه‌ی فرازوفرودهای موجود به تهیه مواد اولیه بپردازیم و کمک‌حال همکاران گرامی عضو تعاونی باشیم.

 همچنین با کمک وزیر محترم ارشاد توانسته‌ایم کالای زینک را مترادف کالاهایی اساسی چون دارو، غذا قرار دهیم و با سعی و تلاش وزارت محترم ارشاد و صمت، ارز دولتی آن نیز تأمین و پس از تعطیلات نوروز در کمیته مربوط در ارشاد برای توزیع اقدام می‌شود.

 به‌عنوان نماینده تشکل‌های صنعت چاپ و مصرف‌کنندگان کاغذ استان‌های کشور (به جزء تهران) موفق شدیم برای کل کشور حتی تهران حدود سیزده هزار تن کاغذ چاپ و تحریر با دو تن از واردکنندگان خوش‌نام و متعهد قرارداد تنظیم کنیم که پس از تخصیص ارز در سال آینده با دستور و نظارت وزارت ارشاد بین چاپخانه‌داران سراسر کشور توزیع خواهد شد.

به هر جهت صنعت چاپ و نشر، مطبوعات، بسته‌بندی و کاغذ جدا از دیگر صنایع کشور نیستند و کشور تحت شدیدترین تحریم‌های ظالمانه اقتصادی همانند دوران جنگ به سر می‌برد.

در انتها بر خود واجب می‌دانم از همکاری دفتر امور چاپ، کارگروه کاغذ و زینک همچنین از وزارت صمت، هیئت‌مدیره محترم تعاونی و کلیه اعضاء محترم تعاونی و رؤسای اتحادیه‌های چاپخانه‌داران سراسر کشور تشکر و قدردانی کنم.

 غلامرضا شجاع

 مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران

نوروز98

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در جمعه, 16 فروردين 1398 ساعت 11:51
  • اندازه قلم