مدیرعامل شرکت سالنامه آزاده در گفت‌وگو با چاپ ونشر:

به نام فعالان، به کام دلالان

  • سه شنبه, 20 فروردين 1398 ساعت 09:28
  • منتشرشده در چاپ

کاهش قیمت سررسید و سالنامه و توجه به کیفیت در یک تراز نمی‌گنجد، ناگزیر به افزایش قیمت‌ها هستیم.

علی حدیدی، مدیرعامل شرکت سالنامه آزاده، درباره تولید سررسید گفت: بی‌ثباتی قیمت‌ها آرامش بازار را به‌هم‌ریخته است. گروهی از دلالان به نام فعالان عرصه‏‌ی اقتصادی و با عنوان تجار، مواد اولیه‌ی تولید سررسید را وارد بازار می‌کنند.

حدیدی ادامه داد: آنان کالا را با دلار ۴۲۰۰ وارد کرده‌اند، اما همان کالا را باقیمت دلار روز در بازار عرضه می‌کنند همین رویداد سبب شده است تا در مدت کوتاهی بازار بهم بریزد.

 حدیدی افزود: بازار محصولات تبلیغاتی خصوصاً سررسید نسبت به سال گذشته با رکود چشمگیری روبرو شده است و تولیدکنندگان با کمترین سود تلاش می‏کنند تا کسب‌وکار خود را فعال نگه‌دارند.

 مدیرعامل سالنامه آزاده، اظهار کرد: تبلیغات هزینه‌بر است و به‌عنوان یک هزینه سر بار برای برخی واحدها و بنگاه‌ها محسوب می‌شود، قطعاً با دید مدیریتی و منطقی با عنوان یک هزینه اضافی شناخته‌شده و حذف خواهد شد.

 وی تأکید کرد: تنها تعدادی از افراد خاص اقدام به سفارشات محدود برای تولید سررسید دارند این امر آسیب فراوانی را به بخش تبلیغات و تولید سررسید شده است.

 حدیدی تصریح کرد: بنگاه‌های تولیدی که تلاش دارند تا کیفیت خود را همچنان در سطح استاندارد و مناسب نگه‌دارند نمی‌توانند باوجود چنین بحران‌های اقتصادی به مسیر خود ادامه دهند.

مدیرعامل شرکت سالنامه آزاده، گفت: در شرایط اقتصادی فعلی تأمین مواد اولیه هزینه‌های گزافی دارد، به‌خصوص اگر در تولید این کالا از مواد اولیه‌ی باکیفیت استفاده شود، قیمت تمام‌شده افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

 وی تأکید کرد: کاهش قیمت کالا و توجه به کیفیت در یک تراز نمی‌گنجد و ناگزیر به افزایش قیمت‌ها هستیم.

 حدیدی با اشاره به افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت کاغذ از ابتدایی سال جاری افزود: همه‌چیز به نوع سیاست‌گذاری‌ها و تدابیر دولت بستگی دارد نظارت بر بازار اقتصادی و نحوه ارائه برخی کالاهای اساسی یک ضرورت است که تأثیر مستقیمی بر بازارها دارد.

مدیرعامل شرکت سالنامه آزاده، ادامه داد: بازار نشر مکانی برای توسعه فرهنگ است و هرگونه بی‌توجهی بر آن مشکلاتی را در درازمدت برای جامعه در پی ‌دارد این در حالی است که شاهد افت ناشران و تعطیلی بسیاری است انتشاراتی‌ها هستیم.

 وی تأکید کرد: مدیریت بازار کاغذ مسئله‌ای مهم و قابل‌توجه است زیرا ادامه حیات بسیاری از بنگاه‌ها و کسب‌وکارها به این کالا بستگی دارد هم‌اکنون تعداد تولیدکنندگان سررسید که سابقه طولانی در تولید دارند و از دیرباز در این صنف فعالیت می‌کردند در آستانه تعطیلی هستند.

حدیدی اشاره‌ای به نقش تبلیغات دارد و تصریح کرد: تبلیغات بخشی است که تمامی برندها و بنگاه‌های تولیدی برای معرفی کالای خود به آن نیازمند هستند و سررسید کالای ارزان‌قیمت و درعین‌حال کاربردی است تأثیر این کالا در تبلیغات از طریق سررسید یا تقویم‌های رومیزی برای همه فعالان حوزه کسب‌وکار شناخته‌شده است.

مدیرعامل شرکت سالنامه آزاده، تأکید کرد: نیاز است تا دولتمردان برای تغییر روند موجود تدبیر بیندیشند و سیاست‌های مناسبی را برای ثبات در بازار کاغذ در نظر بگیرند تا عرضه کاغذ به نحوی مناسب انجام شود دلالان و سوءاستفاده کنندگان از ارز دولتی توانستند با استفاده از ارتباطات بازار کاغذ را دچار نوسان کنند. هم‌اکنون تولیدکنندگان واقعی با دشواری‌های فراوانی روبرو هستند.

وی افزود: فضای بازار نیز به نحوی است که تولیدکنندگان بیشترین فشار را تحمل می‌کنند و برای خرید مواد اولیه نیازمند پرداخت پول نقد هستند این در حالی است که مشتریان بر اساس اعتبارات خود سفارش می‌دهند و طی ماه‌ها بعد شروع به پرداخت هزینه سفارش می‌کنند در این زمان نوسانات باعث ضرر دهی تولیدکننده و کاهش سرمایه در گردش تولیدکننده می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 31 فروردين 1398 ساعت 13:12
  • اندازه قلم