نظارت چاپ منتقل شد

  • دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 05:48
  • منتشرشده در چاپ

به گفته سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، وظایف صنعتی و سخت‌افزاری چاپخانه‌ها و موسسات وابسته به صنعت چاپ ذیل وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار خواهد گرفت.

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خانه ملت در تشریح نشست یکشنبه 25 فروردین کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بررسی لایحه اصلاح بند (16) ماده (2) قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار قرار داشت و اینگونه اصلاح شد که در حوزه چاپخانه‌ها و چاپ و نشر، وظایف محتوایی آنها به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محول شد و وظایف صنعتی و سخت‌افزاری آنها در ذیل وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: در ماده واحده این لایحه آمده است که از تاریخ تصویب این قانون، صدور اجازه تاسیس، انحلال و نظارت صنفی و صنعتی بر چاپخانه‌ها و موسسات تکثیر و موسسات وابسته به صنعت چاپ به عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی ادامه داد: در تبصره این ماده واحده عنوان شده است که نظارت محتوایی فرهنگی بر محصولات چاپی و نشر کشور به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نظارت‌ها برعهده دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: همچنین در این جلسه، چهار نفر از اعضای کمیسیون به عنوان کاندیداهای عضویت در نظارت بر عملکرد کمیته ملی پارالمپیک انتخاب شدند که در صحن علنی دو نفر از آنها انتخاب خواهند شد.

بر اساس این گزارش، طیبه سیاوشی شاه عنایتی، پروانه سلحشوری، محمداسماعیل سعیدی و علیرضا ابراهیمی نفرات انتخابی کمیسیون فرهنگی مجلس هستند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)