نائب رئیس اتحادیه چاپ دیجیتال یزد:

التهاب در صنعت چاپ با عدم نظارت در توزیع مواد اولیه

  • دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 11:20
  • منتشرشده در چاپ

نائب رئیس اول اتحادیه چاپ دیجیتال یزد گفت: بازار چاپ دیجیتال به وضعیت بحرانی رسیده است به گونه ای که اکثر همکاران ما فعالیت در این صنف را به صرفه نمی دانند.

به گزارش چاپ و نشر؛ نائب رئیس اول اتحادیه چاپ دیجیتال یزد در گفت‌وگو با یزدرسا در رابطه با وضعیت بازار چاپ و نشر دیجیتال  گفت: چاپ دیجیتال کاملاً به واردات و ارز وابسته است و تمام جنس ها و مواد اولیه ای که به این صنعت مربوط می شود بین 3 تا 5.5 برابر افزایش قیمت داشته است.

مهدی قیامت با بیان اینکه افزایش قیمت فقط به خاطر افزایش قیمت دلار نبوده است، تصریح کرد: متاسفانه تعرفه های گمرکی و عدم ترخیص کالا از گمرک باعث شد تا اقلام مصرفی بازار تامین نشود و اجناس موجود در کشور با قیمت های حبابی و فضایی به فروش برسد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال تونر دستگاه های مرسوم دفاترفنی، فروردین ماه سال گذشته قیمتی معادل یک میلیون و 270 هزار تومان داشت که در حال حاضر قیمتی معادل 3 میلیون و 750 هزار تومان دارد.

قیامت اظهار داشت: این افزایش در حالی رقم خورده است که نرخنامه به نسبت گرانی، افزایش قابل توجهی نداشته است و بازار این صنعت به وضعیت بحرانی رسیده است به گونه ای  که اکثر همکاران ما فعالیت در این صنف را به صرفه نمی‌دانند.

وی گفت: عدم نظارت در توزیع و تهیه مواد اولیه، تنش و التهاب بازار را دو چندان کرده و از طرفی هزینه های تمام شده را به چندین برابر رسانده است.

قیامت اذعان داشت: باید صنف چاپ دیجیتال جزو گروه و اولویت 3 سازمان صمت قرار گیرد یعنی بر اساس آنالیز قیمت اولیه، قیمت مصرف کننده تعیین شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)