مدیرمسئول سالنامه اکسیر در گفت و گو با نشریه چاپ ونشر:

تولید سررسید با رکود مواجه شد

  • شنبه, 31 فروردين 1398 ساعت 06:43
  • منتشرشده در چاپ

 مجوز برای چاپ تقویم‌ها نسبت به سال‌های گذشته خیلی دیرتر اعلام شد.

ناصر قلمکار؛ مدیرمسئول سالنامه اکسیر، درباره‌ی وضعیت تولید سررسید و سالنامه گفت: در انتهای سال گذشته پس از گذشت چندین ماهِ پرالتهاب بازار، قیمت‌ها توانست شاهد ثبات شکننده شود.

قلمکار ادامه داد: رکود در صنعت بسیار افزایش داشته و تقریباً هیچ مشتری وجود ندارد. تقاضا کم شده و قیمت افزایش بسیاری داشته است.

وی افزود: تغییر قیمت‌ها در سال 97 حدود ۳ برابر شد و سفارش‌دهندگان با دیدن قیمت‌ها شوکه می‌شدند این در حالی است که سررسید کالای تبلیغاتی است و به‌راحتی می‌تواند از لیست کالاهای موردنیاز حذف شود.

 مدیرمسئول سالنامه اکسیر، اظهار کرد:  شرکت‌ها سعی دارند در شرایط بحرانی اقتصادی حیات خود را حفظ کنند پس حذف هزینه‌های اضافی همچون تبلیغات را در اولویت قرار می‌دهند.

 وی بیان کرد: لازمه رونق تبلیغات ایجاد فضای مناسب اقتصادی در بین بسیاری از بنگاه‌ها و شرکت‌های تولیدی در کشور است.

قلمکار انتقادی به نحوه عملکرد  وزارت ارشاد داشت و گفت: مجوز برای چاپ تقویم‌ در سال97 نسبت به سال‌های گذشته خیلی دیرتر ارائه شد. این پروسه‌ زمان‌بر است و طولانی شدن مدت مجوز برای چاپ محصولات تبلیغاتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مدیرمسئول سالنامه اکسیر ادامه داد: هر تولیدکننده چندین محصول ارائه کرده و برای گرفتن تأییدیه هر یک از این محصولات و ارسال آن برای چاپ به زمان بسیاری را از بین خواهد برد و زمان طلایی را برای فروش و تبلیغ کالای ما از بین می‌برد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 31 فروردين 1398 ساعت 09:14
  • اندازه قلم