رشد فرهنگی کتاب در گرو تولید و چاپ کتاب

  • یکشنبه, 02 تیر 1398 ساعت 06:19
  • منتشرشده در نشر

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه در تولید و چاپ کتاب باید نیاز جامعه را شناسایی کنیم گفت: باید بر اساس این نیازسنجی اقدام عملیاتی انجام بدهیم.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از تسنیم، فاطمه‌السادات حسینی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان با اشاره به اینکه وضعیت مطالعه و سرانه مطالعه در استان پایین است اظهار داشت: مهمترین مولفه برای رشد فرهنگی جامعه نیاز به مطالعه است.

وی با بیان اینکه در بحث کتابخوانی باید در جامعه احساس نیاز ایجاد کرد افزود: کتابخوانی غذای روح و روان ما را تامین می‌کند و باید در مخاطب عطش مطالعه ایجاد کنیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه در تولید و چاپ کتاب باید نیاز جامعه را شناسایی کنیم گفت: باید بر اساس این نیازسنجی اقدام عملیاتی انجام بدهیم.

در این جلسه سردار محمدرضا حسنی‌سعدی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان اظهار داشت: کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت بنیاد شهید با 9 هزار و 450 جلد کتاب و 4 هزار و 700 عنوان کتاب به اداره کل کتابخانه‌های استان کرمان واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم با این اقدام زمینه مطالعه این کتاب‌ها برای عموم جامعه ایجاد شود گفت: یکی از برجسته‌ترین سرداران دفاع مقدس استان کرمان حاج یونس زنگی‌آبادی است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با اشاره به اینکه قرار شد مسابقه کتابخوانی کتاب حاج یونس زنگی‌آبادی برگزار شود افزود: کتاب حاج یونس در مرحله چاپ‌های بعدی است و به‌زودی مسابقه کتابخوانی از کتاب زندگینامه شهید حاج یونس زنگی‌آبادی آغاز می‌شود.

وی با یادآوری اینکه در دوران اسارت به شدت نیاز به مطالعه داشتیم خاطرنشان کرد: با توجه به نبود امکانات از کاغذ سیگار بعثی‌ها برای نوشتن و چاپ کتاب استفاده می‌کردیم.

در این جلسه صدیقه مرادی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه 108 هزار دانش‌آموز استان عضو تشکل‌های دانش‌آموزی هستند که در مسابقات کتابخوانی شرکت می‌کنند اظهار داشت: مجلات رشد و کتاب‌های کمک درسی بنیاد علوی بین دانش‌آموزان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه در تمام کلاس‌ها مسابقه کتابخوانی کلاسی برگزار می‌شود گفت: سال قبل 350 نمایشگاه کتاب در سطح مدارس استان برگزار شد.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه 240 کتابخانه کلاسی در مدارس استان تجهیز شده است افزود: 10 هزار جلد کتاب در مدارس نقاط محروم استان توزیع شده است.

حجت‌الاسلام علی جلالی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان در این جلسه با اشاره به اینکه 185 روحانی مستقر در سطح استان کرمان داریم که بر راه‌اندازی کتابخانه‌های مساجد تلاش می‌کنند اظهار داشت: سال گذشته بیش از 10 هزار جلد کتاب در سطح کتابخانه‌های مساجد استان کرمان توزیع شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)