نیاز سه برابری ناشران قم به کاغذ

  • دوشنبه, 03 تیر 1398 ساعت 11:18
  • منتشرشده در نشر

رئیس اتحادیه ناشران استان قم از نیاز ناشران این استان به دو تا سه برابر کاغذ تخصیص یافته خبرداد و گفت: استان قم تنها استانی است که کاغذی که به ناشر اعطا می‌کند، پیگیری و بر آن نظارت دارد.

به گزارش چاپ و نشر؛ حمید خرمی، رئیس اتحادیه ناشران استان قم در گفت‌وگو با فارس درباره کاغذ مورد نیاز ناشران قم اظهار داشت: طبق مصوبه وزارت ارشاد هرنوع کاغذ وارداتی باید از سوی این وزارتخانه و به واسطه تعاونی ناشران آشنا توزیع شود از این رو حتی کاغذهای وارداتی خودمان نیز تحویل ارشاد می‌شود.

وی با بیان اینکه انتظار داریم کاغذ وارداتی توسط اتحادیه قم به شکل کامل در اختیار استان قم باشد، ابراز داشت: با توجه به حجم بالای تولید کتاب در قم توقع داریم تمام این کاغذها صرف استان قم شود.

خرمی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به تعامل خوب ارشاد در توزیع کاغذ مورد نیاز ناشران استان قم افزود: استان قم تنها استانی است که کاغذی که به ناشر اعطا می‌کند، پیگیری و بر آن نظارت دارد. این کنترل توسط اداره ارشاد استان انجام می‌شود و حتی کاغذهای واگذار شده شمرده شده و نظارت چاپ بر آن انجام می‌شود.

رئیس اتحادیه ناشران استان قم گفت: این نظارت تمام و کمال برای جلوگیری از سوء‌استفاده صورت می‌گیرد. حتی طبق هماهنگی‌ها با سازمان صنعت و تعزیرات تمام نظارت‌های معمول انجام می‌شود تا در نهایت کاغذ به کتاب تبدیل شود.

خرمی بیان کرد: نکته قابل توجه اینکه دو تا سه برابر کاغذ واگذار شده به ناشران قم مورد نیاز است؛ چرا که استان قم ام‌القرای جهان اسلام است و میزان نشر آثار دوره‌ای و مجلدهای حجم فراوان دارد. از این رو نیازمند کاغذ بیشتری هستیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)