فرهنگسازی با اخلاق‌مداری پدید می‌آید

  • چهارشنبه, 22 شهریور 1396 ساعت 09:12
  • منتشرشده در نشر

نشست هم‌اندیشی اهالی چاپ و نشر با سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

توکل صدیق نایب رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران هم در سخنان کوتاه خود در این نشست گفت: گاهی مدیران ارشاد به حرف‌ها ما توجه نمی‌کنند و نمی‌دانند مشکلات ما چیست، اما خوشبختانه الان شما بهتر از بنده از مشکلات حوزه نشر آگاهید، فکر می‌کنم حضور شما در معاونت فرهنگی، نقطه عطفی در شروع مدیریت اخلاق‌مدار بود.

صدیق توضیح داد: نوع تعامل با صنوف و گوش شنوا داشتن باعث شد شما حرف‌های صنف را بشنوید، چرا که مدیر آگاه، بهتر هم عمل می‌کند. اخلاق زیربنای فرهنگ است و اگر می‌خواهیم اخلاق در جامعه اصلاح شود، باید به فرهنگ توجه کنیم، زیرا فرهنگسازی با اخلاق‌مداری پدید می‌آید، اول مدیران باید اخلاق‌مدار باشند و بعد به کار بپردازند، اما آنچه الان در سطح مدیریت و بدنه جامعه دیده می‌شود، بحران در این حوزه است.

 

وی افزود: خوشبختانه در حوزه ممیزی کتاب و آزادی بیان و قلم با حضور شما، ثمرات خوبی را شاهد بودیم و با حضور شما بدون تنش به آنچه می‌خواهیم رسیدیم، شما با وجهه‌ای که دارید، نقشی را که باید از طریق اعتمادسازی و ترویج مسیر اعتدال ایجاد می کردید، آماده کردید و امیدوارم در دوره آقای صلبی در معاونت فرهنگی هم ادامه مشکلات حل شود، اما از مواردی که باید به آن توجه کرد، کپی غیرمجاز و قاچاق کتاب است که از محوری‌ترین سیاست‌هاست و باید پیگیری شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)