دو نمایشگاه استانی و بین‌المللی قم میزبان ناشران است

  • چهارشنبه, 25 بهمن 1396 ساعت 08:28
  • منتشرشده در نشر

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان قم از حضور بیش ۷۶ ناشر خارجی در این نمایشگاه و عرضه ۸۰ هزار کتاب در دو نمایشگاه استانی و بین‌المللی قم خبر داد.
چاپ ونشر به نقل از ایکناحمید خرمی،‌ رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان عنوان کرد: دو نمایشگاه کتاب طی فردا و به‌صورت همزمان با حضور آیت‌الله العظمی سبحانی، مرجع عالیقدر تشیع و سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلای قم افتتاح می‌شود.
وی افزود: این دو رویداد،‌ پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب قم،‌ پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دین و سیزدهمین نمایشگاه استانی است که با حضور ۷۶ ناشر از کشورهای اسلامی برگزار می‌شود. از آنجا که دو نمایشگاه ادغام شده است، شاهد حضور ۳۲۰ ناشر هستیم که با گرفتن نمایندگی از دیگر ناشران، این شمار به بیش از ۵۰۰ ناشر می‌رسد.
خرمی ادامه داد: بیش از ۲۰ هزار کتاب از سوی ناشران خارجی که در سال‌های ۲۰۱۲ ـ ۲۰۱۷ منتشر شده‌اند از سوی ناشران خارجی در نمایشگاه عرضه می‌شود. کشورهایی که در این رویدادها شرکت کرده‌اند عبارتند از لبنان، ‌عراق، ‌اردن و سوریه که ۴۲ ناشر از آنها به صورت مستقل در نمایشگاه شرکت کرده‌اند.
وی اظهار کرد: کشورهایی که برای حضور در ایران محدودیت داشتند مثل عربستان، ‌کویت، امارات، ‌مصر و تونس به این ناشران نمایندگی داده‌اند. در مجموع بیش از ۸۰ هزار عنوان کتاب در دو نمایشگاه استانی و بین‌المللی به نمایش درمی‌آید.
به گفته خرمی، محموله‌های کتاب‌های ناشران خارجی هم اکنون در حال جانمایی در غرفه‌هاست و مبلغ بن کارت‌هایی که در دو نمایشگاه عرضه می‌شود معادل ۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان است. تخفیف در نمایشگاه حداقل ۳۰ تا ۵۰ درصد خواهد بود که ۲۰ درصد آن، یارانه وزارت ارشاد است و ناشران نیز ۱۰ـ۳۰ درصد در این نمایشگاه‌ها تخفیف می‌دهند.
این نمایشگاه از ۲۶ بهمن‌ماه تا ۵ اسفندماه برپاست و ساعت بازدید از آن، ۹ ـ ۱۳ و ۱۵ ـ ۲۰ خواهد بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 25 بهمن 1396 ساعت 08:46
  • اندازه قلم