نیازمند اهرمهای بازداند برای چاپ غیر قانونی کتاب هستیم

  • چهارشنبه, 30 خرداد 1397 ساعت 10:30
  • منتشرشده در نشر

به گزارش چاپ ونشر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجید باشعور مدیر مسئول انتشارات تایماز، در خصوص چاپ‌ غیرقانونی کتاب ها گفت: برای بحث در اين باره ابتدا بايد تعريف درستی از آن ارائه داد؛  چاپ کتابی از نظر سیستم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی غیرقانونی است كه ناشری بدون اجازه ناشر اولیه آن را منتشر كرده باشد.

وی ادامه داد: در کشور ما متأسفانه بازرسی‌ ها نه تنها در بخش کتاب،‌ بلکه در تمام زمینه‌ها مشکل دارد. اگر نظارت و  بازرسی ها درست بود،‌ این همه افزایش قیمت با افزایش نرخ دلار به وجود نمی‌آمد. من حتی شنیده ام ناشری چاپ دیجیتال کتاب انتشارات دیگری را منتشر کرده است و ناشری که کتاب وی بدون اجازه اش  منتشر شده،‌ نتوانسته کاری انجام دهد!

مدیر مسئول انتشارات تایماز اظهار كرد: به نظر می رسد کسانی که کار نظارت را انجام می‌دهند، در این زمینه خوب کار نمی‌کنند. برخورد با ناشری که کتابی را به طور غیرقانونی منتشر کرده شدید نيست و نهایت کاری که انجام می‌شود،‌ گرفتن تعهد است.  برخورد با چاپ غیرقانونی کتاب در کشور به گونه‌ای است که ناشر از اقدام به چاپ غیرقانونی کتاب نمی‌ترسد.

وی تصریح کرد: مسائل مالی سبب می‌شود هرکس هرکاری که می‌خواهد انجام دهد. با توجه به اینکه نمی‌توان چاپ غیرقانونی کتاب را زیاد پیگیری کرد، بسیار راحت این کار را انجام می‌ دهند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)