حضور ایران در گردهمایی ناشران آسیایی

  • دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 11:23
  • منتشرشده در نشر

 

علیرضا بهرامی این هفته، به عنوان نماینده ناشران ایرانی در گردهمایی سالیانه ناشران آسیایی در کره جنوبی، سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فانوس نماینده ایران در گردهمایی ناشران آسیایی سخنرانی می‌کند ، علیرضا بهرامی شاعر و ناشر، گفت: گردهمایی و نشستِ سال ۲۰۱۸ ناشران آسیایی از روز سه‌شنبه این هفته تا جمعه ۲۳ شهریور در شهر سئول برگزار می‌شود و قرار است از طرف ناشران ایرانی در این برنامه سخنرانی کنم.

وی افزود: برگزارکنندگان این برنامه، میزبان کشورهای اندونزی، ژاپن، مالزی، فیلیپین، تایوان، تایلند، ویتنام و کره جنوبی هستند. از ایران و در واقع کشورهای غرب آسیا، تنها انتشارات آرادمان دعوت شده است.

مدیر اجرایی انتشارات آرادمان درباره دعوت این ناشر به گردهمایی مذکور گفت: نشست سالانه‌ ناشران آسیایی هرسال برای تبادل نظر درباره‌ ایده‌های نو و همچنین به اشتراک گذاشتن تجربه‌های جدید برگزار می‌شود. انتشارات آرادمان هم به‌عنوان یکی از ناشران ایرانی که طی چند سال گذشته، تجربیاتی اندوخته ابتدا برای نشست سال گذشته دعوت شده بود که به‌دلایلی، این حضور میسر نشد و حالا در نشست سال ۲۰۱۸ قرار است در یک سخنرانی، تجربه‌ها و همچنین نگاه خود را در زمینه‌ نشر کتاب در عصر دیجیتالیسم و استیلای شبکه‌های مجازی، برای دیگر ناشران آسیایی حاضر در نشست عرضه کنیم.

بهرامی در ادامه گفت: بنا شد به عنوان نماینده آرادمان به عنوان یکی از ۱۲ سخنران برنامه مذکور به کره سفر کرده و سخنرانی‌ام را روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۲ سپتامبر ساعت ۱۰ به وقت محلی ارائه کنم. قرار است پس از سخنرانی‌ها هم در روز جمعه ۱۴ سپتامبر با ۳ ناشر کره‌ای تجربه‌هایمان در حوزه نشر را مبادله کرده و به گفتگو بپردازیم.

این شاعر همچنین گفت: ۶ سال پیش همزمان با برگزاری اکسپوی یوئسوی سال ۲۰۱۲ برای چاپ جلد اول کتاب «دنیای شیشه‌ای» که نخستین مرجع فارسی‌ درباره تاریچ اکسپوهای جهانی و اکسپوهای پیش رو است، سفری به کره جنوبی داشتم. ناچار شدم در آن سفر از شمال تا جنوب کُره را در قالب سفری زمینی طی کنم. دو سال پیش از آن هم برای نوشتن همین کتاب، ۲ سفر به کشور چین داشتم. جلد دوم کتاب هم چندماه آینده عرضه می‌شود و به خاطر آن و مستندنگاری، سفرهایی به کره، ایتالیا و قزاقستان داشتم. منظورم از اشاره به این سفرها برای نوشتن کتاب، این است که بگویم برای انجام کار موفق‌تر فرهنگی هم در دنیای مدرن، نیازمند مشاهده و تبادل‌های گوناگونی در تجربیات فرهنگی اجتماعی اقتصادی هستیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)