کاغذ مورد نیاز کتاب درسی در دسترس نمی باشد

  • شنبه, 28 مهر 1397 ساعت 07:52
  • منتشرشده در نشر

 

به گزارش چاپ ونشر به نقل از میزان، مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی گفت:به کلیه تولید کننده‌های کاغذ اعلام کرده ایم که متقاضی خرید کاغذ تولیدی آنها هستیم ولی تولید کنندگان توان تامین کاغذ مورد نیاز ما را ندارند.

احمد رضا امینی، درباره سفارشات کاغذ کتب درسی برای سال تحصیلی ۹۸ گفت: سفارشات کاغذ کتب درسی انجام شده و بخشی از آن در گمرگ در حال ترخیص است و بخشی دیگر آن با تخصیص ارز ترخیص می‌شود که در حال انجام هماهنگی‌های لازم با وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی هستیم.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی در ادامه با بیان اینکه کاغذ مورد نیاز کتاب درسی هر سال در تابستان دریافت می‌شد که امسال هنوز تحویل نشده است بیان داشت: به کلیه تولید کننده‌های کاغذ اعلام کرده‌ایم که متقاضی خرید کاغذ تولیدی آنها حتی با ۶۰ و ۷۰ درصد سطح استاندارد که بتوان عملیات چاپ را روی آن‌ها به خوبی انجام داد هستیم تا از تولید داخل نیز حمایت کنیم، ولی تولید کنندگان توان تامین کاغذ مورد نیاز ما را ندارند و هنوز با هیچ کدام از این کارخانه ها قراردادی بسته نشده است.

برای سال ۹۸ حدود ۱۰ هزار تن کاغذ سفارش داده ایم

امینی در ادامه بیان داشت: مقرر شده برای سال ۹۸، ۱۰ هزار تن کاغذ تحویل ما دهند، ولی تا این لحظه علیرغم پیگیری‌های ما موفق به اخذ قرارداد با این کارخانه‌ها نداشتیم. این کارخانه‌ها علاوه بر اینکه توان تامین این حجم از کاغذ را ندارند در تامین نهاده‌های اصلی مثل خمیر کاغذ نیز با مشکل مواجهه هستند.

وی افزود: امسال شروع تحویل کتب نسبت به سال‌های گذشته  ۱۰ روز زودتر آغاز شد یعنی از ۳ شهریور کتاب‌های پایه ششم، هفتم و نهم دهم و یازدهم برای شاخه نظری شروع شد و کتاب‌های پایه دوازدهم به علت نونگاشت بودن از ۲۵ شهریور فرایند توزیع آن‌ها آغاز شد.

امینی در ادامه در توضیح شیوه تحویل کتاب های درسی به دانش آموزان گفت: توزیع کتاب ها به دو شیوه اینترنتی که دانش آموز باید در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی عملیات ثبت سفارش را انجام دهد و بعد از آن کتاب‌ها را از طریق مدرسه دریافت کنند اگر مدیران عملیات ثبت سفارش را به موقع انجام داده باشند با تاخیر در تحویل کتب رو به رو نشده اند.  هیچ گزارشی از تاخیر در تحویل کتب نداشته ایم.

حدود ۹ میلیون ۲۰۰ هزار نفر ثبت سفارش کتب را به صورت اینترنتی انجام داده اند

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی افزود: با مشکلی در پایه دوازدهم رو به رو بودیم و کسانی که تغیر رشته داده بودند و یا با تاخیر ثبت نام کرده بودند با مشکلاتی از جمله جابجایی کتاب‌ها رو به رو شدند که رفع شده است.

وی در ادامه افزود: امیدواریم با تحویل به موقع کاغذ کتاب های درسی با بحران رو به رو نشویم.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)