توسعه چاپ و نشر قرآن طی 40 سال گذشته

  • چهارشنبه, 19 دی 1397 ساعت 10:19
  • منتشرشده در نشر

 

توسعه چاپ و نشر قرآن؛ دستاورد مهم انقلاب اسلامی یازدهمین گردهمایی اصحاب چاپ و نشر قرآن کریم به همت کارگروه قرآن ستاد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی هم اکنون در سالن اجتماعات مجتمع ناشران شهر مقدس قم آغاز شد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایکنا، محمدرضا پورمعین، مجری برنامه، مهدی قره‌شیخلو، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم به ایراد سخن پرداخت و گفت: یکی از حوزه‌های موفق این چهل سال انقلاب اسلامی، فعالیت‌های قرآنی بوده که به برکت انقلاب، خون شهدا و رهبری دستاوردهای بی‌شماری داشته است.

وی ادامه داد: یکی از این دستاوردها توسعه چاپ و نشر قرآن کریم و به دنبال آن نظارت بر چاپ و نشر قرآن بوده است. متأسفانه در اوایل دهه شصت، براثر همان رویه پیش از پیروزی انقلاب، قرآن‌هایی چاپ و منتشر می‌شد که مملو از اشکال و اغلاط بود و برای جلوگیری از این آفت سال ۶۴ حوزه نظارت بر چاپ و نشر قرآن راه‌اندازی شد.

رئیس سازمان القرآن تصریح کرد: نمایشگاهی که در حاشیه این همایش برپاست تلاش بیش از ۳۳ سال فعالیت این سازمان را به عنوان حوزه نظارت بر چاپ و نشر قرآن نشان می‌دهد و شاهد هستید که قرآن در اقطاع متنوعی با نظارت این سازمان به چاپ رسیده است.

وی گفت: در طول این سال‌ها همکاران من در این سازمان خدمات ارزنده‌ای به ناشران قرآنی ارائه کرده که در همایش امروز به قدر بضاعت از تعدادی از آن‌ها تقدیر خواهد شد.

وی در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم در دهه پنجم انقلاب اسلامی که پیش رو داریم همگان کمک کنند تا با همه ظرفیت‌ها و با استفاده از امکانات فنی و تکنولوژیک این حوزه همچنان با قدرت به کار خود ادامه داده و بتوانیم خدمات را ارتقا بخشیده و تقویت کنیم.

این گزارش حاکی است، در ادامه مرتضی نجفی قدسی به قرائت پیام آیت الله جعفر سبحانی به این همایش پرداخت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 19 دی 1397 ساعت 10:22
  • اندازه قلم