بسته بندی

بسته بندی (379)

27 دی 1396

نخستین کنفرانس بین‌المللی بسته‌بندی ایران در قالب کنفرانس علمی و پژوهشی، مسابقه، نمایشگاه صنایع بسته‌بندی سوم و چهارم اردیبهشت 1397 برگزار می‌شود.

این کنفرانس باهدف بررسی انواع بسته‌بندی، بسته‌بندی هوشمند، بسته‌بندی نظامی بر پا می‌شود از دیگر محورهای برگزاری این کنفرانس مدیریت دربسته بندی ، تحلیل صنعت بسته‌بندی و آینده آن، نقش بسته‌بندی در بازرسی کالا، استاندارد و نقش الزامات دربسته بندی همچنین  نقش تبلیغات ، چاپ و نقش آن در بسته‌بندی را در دستور کار خود قرار داده است.

کنفرانس بین‌المللی بسته‌بندی ایران تلاش دارد تا نقش بسته‌بندی کالاهای صادراتی، محیط‌زیست و بسته‌بندی ، بسته‌بندی در زنجیره تأمین و برچسب‌ها دربسته بندی را موردبررسی قرار دهد همچنین برچسب‌های امنیتی، ماشین‌آلات، تجهیزات بسته‌بندی و بسته‌بندی نانو را از ابعاد گوناگون در بخش‌های پژوهشی، مسابقه و نمایشگاه صنایع بسته‌بندی، موردتوجه قرار دهد.

مهلت ارسال چکیده مقالات 30دی ماه 96و مهلت ارسال کامل مقالات30بهمن ماه 96 هست همچنین مهلت ثبت‌نام در بخش مسابقه30 دی ماه 96 خواهد بود.

نکته قابل‌توجه برای علاقه‌مندان  و شرکت‌کنندگان مهلت ثبت‌نام برای نمایشگاه جانبی‏ 30 بهمن 96 خواهد بود مقالات کنفرانس در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه می‌گردد.

لازم به ذکر است که مقالات پذیرفته‌شده در کنفرانس در فصل‌نامه علمی ترویج علوم و  فنون بسته‌بندی منتشر می‌گردد.

آدرس ارسال آثار تهران شهرک قدس، میدان صنعت، خیابان هرمزان، خیابان پیروزان جنوبی ، نبش خیابان پنجم، ساختمان اسری، طبقه همکف، انجمن علوم و فناوری بسته‌بندی ایران و به آدرس اینترنتی: www: Pc.ispst-pack.ir  ارسال نمایید.

کنفرانس بین‌المللی بسته‌بندی ایران به همت انجمن علوم و فناوری بسته‌بندی ایران و با همکاری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران است که به ریاست دکتر فرج اله مهنا زاده،و دبیری دکتر علیرضا بصیری  برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...
26 دی 1396

نبود صنایع تبدیلی به‌منظور بسته‌بندی مناسب محصول زعفران استان کرمان موجب شده که این محصول را دلالانی از استان‌های مجاور به‌صورت فله‌ای از کشاورزان این استان بخصوص در منطقه زرند خریداری و با برند و ارزش افزوده در آن استان‌ها به بازار عرضه کنند.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایران اکونومیست، با وجود اینکه به همت دولت تدبیر و امید و همکاری کشاورزان کرمانی و دستگاه‌های مربوطه محصول زعفران در شهرستان زرند کرمان جایگزین کشت‌های دیگر از جمله علوفه، گندم، جو، سیب زمینی و محصولاتی با مصرف آب فراوان شده و این تغییر الگوی کشت به علت صرفه اقتصادی رضایتمندی کشاورزان زرندی را به همراه داشته، اما همواره مشکلاتی برای برند‌سازی و فروش این محصول استان کرمان در بازار رقابت وجود دارد.

هم‌اکنون نبود شرکت تعاونی قدرتمند برای بسته‌بندی زعفران به‌عنوان محصول نخست کشاورزی زرند بشدت احساس می‌شود، زیرا دلالان و شرکت‌های تعاونی بزرگی از استان‌های همسایه محصول زعفران را از کشاورزان بومی خریداری کرده و تنها با بسته‌بندی و برندسازی، به سوددهی می‌رسند و این محصول با کیفیت استان کرمان را به نام استان‌های دیگر به بازار فروش می‌برند.

زیان عمده این عمل پس از کشاورزان بومی به اقتصاد استان کرمان وارد می‌شود، زیرا نوعی خام‌فروشی در محصولات بومی محسوب می‌شود و این محصول عمده زرند و استان کرمان می‌تواند علاوه بر سود‌دهی بیشتر، اشتغالزایی خوبی را با ساخت صنایع تولیدی پایین دستی به‌وجود آورد.

اینک زمان آن رسیده که تمامی مسئولان دستگاه‌های ذیربط در استان کرمان با حرکتی جهادی و هم‌افزایی بیشتر، همان گونه که در تغییر الگوی کشت و تغییر روش‌های آبیاری محصولات کشاورزی در جهت صرفه‌جویی آب موفق عمل کرده‌اند، در گام آخر بسته‌بندی محصولات، برند‌سازی و حضور در بازار رقابت نیز به کمک کشاورزان بشتابند و خودی نشان دهند.

علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان درماه‎های اخیر در سفری به زرند قول‌های مساعدی برای پرداخت وام کم بهره برای ساخت صنایع تولیدی بسته‌بندی و برندسازی و شرکت‌های تعاونی برای فروش زعفران با مدیریت بخش خصوصی بومی داده، تا برند و سود اقتصادی محصول زعفران از استان کرمان خارج نشود و کشاورزان صرفه اقتصادی بیشتری ببرند.

مردم زرند بیش از 20 سال زعفران کشت می‌کنند و محصول زعفران که بسیار با آب و هوای این شهرستان سازگار است و به آبیاری کمتری نسبت به محصولات پیشین نیاز دارد با اصلاح و بهبود روش‌های آبیاری، تجهیز، نوسازی و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی در دولت یازدهم به کشت نخست کشاورزان زرندی تبدیل شده است.

همچنین دولت تدبیر و امید با همسو کردن نهادهای اجرایی ازجمله فرمانداری‌ها، جهاد کشاورزی، دستگاه‌های قضایی و انتظامی در انسداد چاه‌های غیرمجاز به جلوگیری از کاهش آب‌های زیرسطحی پرداخته، به گونه‌ای که در برنامه پنج ساله استاندار کرمان 22 هزار و 450 هکتار کشت محصولاتی با مصرف آب فراوان از کشاورزی استان حذف شده و محصولاتی با نیاز آبی کمتر جایگزین آن می‌شود.

در سال گذشته در بیش از 110 هزار هکتار از اراضی زیر کشت در شمال استان کرمان با تغییر الگوی کشت در 16 هزار و 400 هکتار از این اراضی، بیش از 100 میلیون مترمکعب آب صرفه‌جویی شده که گویای تلاش و توجه ویژه مسئولان استان به بحث اقتصاد مقاومتی و صرفه‌جویی آب است.

 

نیاز به صنایع بسته بندی

مدیر روابط عمومی جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: جهاد کشاورزی در حال هموار کردن مسیر رو به رشد کشت زعفران در استان است و این مسیری است که در سال‌های آینده نیاز به صنایع بسته‌بندی و برند‌سازی را ایجاب می‌کند.

هم‌اکنون از استان‌های دیگر از جمله خراسان جنوبی محصول زعفران را به صورت فله‌ای از خرده مالکان جمع‌آوری می‌کنند و به کارخانه های بسته‌بندی این استان‌ها می‌فرستند، اما میزان محصول موجود پاسخگوی هزینه ساخت صنایع تولیدی در استان کرمان نیست .

محمد جواد عبدالکریمی با بیان اینکه زعفران برای راحتی کشاورزان و در وضعیت کم‌آبی کشت می‌شود، ادامه داد: باید مواد اولیه ثابت و پایدار وجود داشته باشد و پس از آن به بازار مصرف بپردازیم و نیاز به وجود صنایع تولیدی خود به خود سرمایه‌گذار را جلب می‌کند.

 

ضرورت ایجاد شرکت تعاونی بومی

دهیار دهستان سراپرده از توابع زرند گفت: برای دولت مقدور نیست که تمامی محصول زعفران را از کشاورزان خریداری کند و کشاورزان برای فروش زعفران و بسته‌بندی محصولات به شرکت‌های تعاونی و صنایع تولیدی بومی نیاز دارد تا سود اصلی به کشاورز برسد نه اینکه به دلالان و مغازه داران.

علیرضا همتی افزود: برای ساخت شرکت‌های تعاونی و صنایع تولیدی زعفران به هم‌افزایی و تلاش همه جانبه مردم و مسئولان استان کرمان نیاز است، زیرا ساخت یک شرکت تعاونی برای بسته‌بندی و فروش محصول زعفران به پرسنل، سرمایه، تجربه، علم و مکانی مناسب نیاز دارد که از عهده کشاورز به‌تنهایی خارج است.

 

نیاز اقتصادی

یکی از کشاورزان عمده کشت زعفران در دهستان سربنان زرند اظهار داشت: در یک سال گذشته چند مرحله از استان‌های همجوار برای خرید محصول به ما مراجعه کرده‌اند و کشاورز زرندی به علت نیاز اقتصادی و از ترس اینکه محصولش فروش نرود مجبور به فروش با قیمت پایین‌تر است.

عباس امیریان افزود: دلالانی از استان کرمان و سایر استان‌ها نیز به ما مراجعه می‌کنند و با بسته‌بندی دستی زعفران را به بازار فروش و مغازه‌های سطح شهر می‌برند.

وی اضافه کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان کرمان به‌طور مداوم به مزارع زعفران و دیگر محصولات رسیدگی می‌کنند و کشاورزان را برای کشت بهتر و حداکثری محصول زعفران راهنمایی می‌کنند، اما برنامه‌ای برای فروش محصولات وجود ندارد.

 

حضور مداوم دلالان زعفران

صغری اثنی عشری دهیار دهستان سربنان زرند نیز گفت: به‌علت خشکسالی‌های اخیر و نیاز به صرفه‌جویی در مصرف آب محصول زعفران جایگزین گندم، جو، چغندر و سیب زمینی شده، اما کشاورزان همچنان برای فروش این محصول با دلالان درگیر هستند.

تمامی مسئولان استان کرمان باید در راستای اقتصاد مقاومتی خانوارهای روستایی ضمن حمایت بی‌دریغ در کشت محصولات کشاورزی، حمایت ویژه خود را از کشاورزان هم‌استانی تا بسته بندی، برندسازی و فروش محصولات بومی ادامه دهند و زنجیره تولید و عرضه محصولات کشاورزی این استان را تکمیل کنند زیرا این حمایت‌ها می‌تواند موجب درآمدزایی بیشتر در روستاها و در نتیجه مهاجرت معکوس به روستا شود.

شهرستان زرند به عنوان یکی از قطب های معدنی و کشاورزی استان کرمان در 75کیلومتری شمال غرب مرکز این استان قرار دارد.

 

 

ادامه مطلب...
25 دی 1396

 سرپرست حوزه صادرات بخش صنایع دستی میراث فرهنگی کردستان گفت: بستده بندی را در تعریف امروز فروشنده خاموش می نامند و به همین دلیل توجه به این مهم مهمترین گام در صادرات موفق است.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از مهر، فرهاد حامدی در پنجمین نشست کمپین بسته بندی که در سنندج برگزار شد، گفت: بشر از ابتدای زندگی به فکر بسته بندی بود و بقچه ها از اولین موارد بسته بندی ها بوده است.

سرپرست حوزه صادرات بخش صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان کردستان عنوان کرد: بسته بندی عبارت از هرگونه ظرف یا کالا برای هدفی داخل آن قرار داده می شود که در بحث تجارت هدف از بسته بندی فروش بیشتر و بهتر است.

وی افزود: هدف از بسته بندی ها آماده سازی کالا برای حمل و نقل ، توزیع، انبار کردن، معرفی کالا، فروش و مصرف است.

حامدی گفت: در تعریف امروزی بسته بندی به آن فروشنده خاموش می گویند و بسته بندی باید تمام اطلاعات مربوط به محصول را در خود جای دهد.

سرپرست حوزه صادرات بخش صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان کردستان اظهار کرد: یکی از کارکردهای مهم بسته بندی حفاظت از محصول در برابر هر چیز و کاهش سرقت است چون بسیاری از بسته بندی محصولات می تواند این اطمینان را به خریدار بدهد که وی اولین کسی است که از محصول استفاده می کند.

حامدی با اشاره به اهمیت بازاریابی محصولات در جامعه کنونی، افزود: بازاریابی علمی است که در تمام جوامع اشتغال زایی می کند و بسته بندی می تواند بهترین بازار ها را جذب کند.

وی گفت: خلاقیت و جذابیت در بسته بندی بسیار به فروش محصول کمک و خریدار را جذب بسته بندی می کند.

وی افزود: تولید کنندگان با بسته بندی به محصول خود ارزش می دهند و این یکی از مهمترین آیتم ها برای صنایع دستی به ویژه در استان کردستان است که باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

ادامه مطلب...
24 دی 1396

 

به تازگی انتشار تصویری از بسته بندی یک موبایل پرچمدار نشان می‌دهد این دستگاه قابلیت تصویربرداری اسلوموشن با هزار فریم در ثانیه را دارد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از سیتنا، موبایل های گلکسی S۹ وS۹ پرچمداران جدیدش یک ماه دیگر به بازار عرضه می شوند. اما به تازگی عکسی از بسته بندی موبایل در فضای مجازی منتشر شده و مشخصات این موبایل را فاش کرده است.

این موبایل که «قاتل آیفون ایکس» لقب گرفته در کنگره جهانی موبایل رونمایی خواهد شد. به هرحال تصویر بسته بندی این موبایل درReddit منتشر شده است.

این موبایل با نمایشگری ۵.۸ اینچی به بازار عرضه می شود. همچنین تصویر نشان می دهد نمایشگرAMOLED دارای کیفیت Quad HD+ است. دوربین جلویی دستگاه ۸ مگاپیکسل و دوربین پشتی آن ۱۲ مگا پیکسل است.

همچنین نوشته های روی جعبه حاکی از آن است که موبایل دارای ویژگی Slow-mo است. از سوی دیگر برخی گزارش ها حاکی از آن است که دستگاه می تواند ویدئوهای اسلوموشن با هزار فریم در ثانیه را فیلمبرداری کند.

 

سامسونگ هنوز قیمت این دستگاه را اعلام نکرده است.

ادامه مطلب...
23 دی 1396

رئیس دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات از برنامه‌ریزی برای تدوین سرفصل‌های مقطع کارشناسی ارشد رشته بین رشته‌ای «بسته‌بندی سلولزی» توسط دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات برای اولین بار در کشور خبر داد.

به گزارش چاپ و نشر؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، دکتر امیر هومن حمصی با اعلام این خبر گفت: رشته بین رشته‌ای «بسته‌بندی سلولزی» تلفیقی از رشته‌های مهندسی صنایع چوب و کاغذ (صنایع سلولزی)، و رشته های مختلف علوم و مهندسی است که قرار است تدوین سرفصل‌های مقطع کارشناسی ارشد این رشته با همکاری انجمن علمی بسته‌بندی صورت گیرد.

وی درباره اهمیت راه‌اندازی این رشته دانشگاهی گفت: بسته بندی های پلاستیکی بر پایه پلیمرهای مصنوعی یکی از معضلات زیست محیطی است که امروز در کلیه صنایع وجود دارد. به دلیل اینکه پلیمرهای مصنوعی در طبیعت تجزیه نمی شود و معدوم کردن بسته بندی های بر پایه پلیمرهای مصنوعی (مانند پلاستیک)، علاوه بر اینکه محیط زیست را بسیار آلوده می کند، بسیار هزینه بر نیز است.

استاد تمام دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین با توجه به روند رو به رشد صنایع مصرفی، نیاز است در خصوص جایگزین کردن این نوع بسته بندی با نوع دیگر بسته بندی که قابلیت تجزیه شدن داشته باشد، برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

 

دکتر حمصی افزود: یکی از بهترین انواع بسته بندی در دنیا که در کشورهای توسعه یافته در حال اجرایی شدن است، بسته بندی از نوع مواد لیگنو سلولزی (استفاده از انواع کاغذ و مقوا) است. حسن استفاده از این مواد، این است که در طبیعت قابل تجزیه هستند و همچنین در شرایط ویژه در کارخانه های مربوطه قابل بازیافت هستند.

ادامه مطلب...
23 دی 1396

رئيس انجمن بازاريابي و مدرس دانشگاه گفت: بسته‏‎بندي يک صنعت بسيار پيچيده، علمي، مهم و ارزش آفرين است.

 

به گزارش چاپ و نشر به نقل از خبرگزاري صداوسيما؛  پرويز درگي با اشاره به اين که سرعت پيشرفت علم بازاريابي به ويژه صنعت بسته بندي امروز در دنيا بسيار زياد است بر ضرورت توجه به اين حوزه در کشور تاکيد کرد.

وي اظهارداشت: صنعت بسته بندي ايران طي سال هاي اخير رشد خوبي داشته ولي هنوز با استانداردهاي جهاني فاصله زيادي دارد.

رئيس انجمن بازاريابي و مدرس دانشگاه گفت: صنعت بسته بندي در جهان از رشد و توسعه روز افزوني برخوردار است به گونه اي که هرروز همگان شاهد نوآوري جديدي در اين صنعت هستند.

وي افزود: بسته بندي علاوه بر وظيفه سالم نگه داشتن محصول با بهره گيري از جنبه هاي مختلف ارتباطي مانند رنگ، مواد، اندازه و موارد مشابه ديگر در ايجاد و گسترش ارتباطات اثربخش با مشتريان و همچنين جلب و نگهداري آنها در رسيدن به اهداف بنگاه هاي اقتصادي همچون فروش بيشتر و رضايت مشتريان عمل مي کند.

درگي بيان کرد : در شرايطي رقابتي امروز فقط بالا بودن کيفيت براي جلب مشتري کفايت نمي کند چون تعداد رقباي داخلي و خارجي همواره در حال افزايش است.

وي گفت: در دنياي رقابتي بنگاه هاي اقتصادي از جنبه هاي مختلف و ابزارهاي گوناگون به ويژه بسته بندي براي برقراري ارتباط دو جانبه و تعاملي با مشتريان استفاده مي کنند تا علاوه بر جذب مشتري بتوانند در نگهداري آنان و افزايش سهم شرکت درسبد خريد مشتري موفق باشند.

رئيس انجمن بازاريابي و مدرس دانشگاه در بخش ديگري از سخنان خود گفت: رويکرد خيلي از توليدکنندگان داخلي هنوز توليد محوري است نه بازار محوري چرا که عمده مديران اين واحد ها مهندس هستند و توليد را اصل و اساس مي دانند.

وي حرکت اقتصاد از توليد محوري به بازار محوري را در کشور بسيار مهم دانست و افزود: توليد با سنجش نياز بازار اعم از داخلي و خارجي بايد به سمت تامين نيازها هدايت شود.

درگي افزود : براي تقويت بازاريابي بايد بازارسنجي و نيازسنجي قوي در بازار و توليد مملکت حاکم شود چرا که در اقتصاد بازار محور هنر بازاريابي بسيار اهميت دارد.

وي با تاکيد بر سرمايه گذاري جدي در بحث تحقيقات بازار گفت: اين مهم نخستين گام جهت راه‌اندازي و توسعه کسب‌وکار ها در حوزه هاي مختلف است.

رئيس انجمن بازاريابي و مدرس دانشگاه افزود: هدف اصلي انجام تحقيقات بازار جمع آوري اطلاعات مورد نياز براي ارتقا کسب و کار، ايجاد نوآوري، شناخت نياز و اندازه بازار و غيره است.

 

وي يادآورشد: با اطلاعات دقيق از بازار و با کمک تجربه مي‌توان تصوير شفاف‌تري از بازار را در اختيار توليدکنندگان قرار داد.

ادامه مطلب...
21 دی 1396

 

 بسته بندی های مقرون به صرفه و با قابلیت کودپذیری کامل برای میوه ها و سبزیجات تولید شد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایانا، یک شرکت بسته بندی هلندی برای نخستین بار موفق به ساخت ظروف و سینی های با قابلیت ۱۰۰ درصد کودپذیر compostable (۲) برای میوه و سبزیجات در بازار شد.

یک شرکت بسته بندی هلندی برای نخستین بار موفق به ساخت ظروف و سینی های با قابلیت ۱۰۰ درصد کودپذیر  compostable برای میوه و سبزیجات در بازار شد.

سال ۲۰۱۸، زمان خوبی برای ایجاد مراحل پایدار در زمینه بسته بندی است. در عین حال زمانی برای کاهش قیمت " و "عرضه ناکافی" این گونه محصولات است. مارتن کیمن از شرکت بسته بندی Biopack اپینگدام (۲) هلند می گوید: "ما برای نخستین بار در اروپا موفق به ساخت ظروف و سینی های با قابلیت ۱۰۰ درصد کودپذیر compostable (۲) برای میوه و سبزیجات در بازار شده ایم و همچنین ظرفیت تولید در سال پیش رو افزایش می یابد."

بسته بندی بیوپک (Biopack) در حال حاضر ظرفیت تولید ۵۰،۰۰۰ واحد در در روز را دارد و طی ۲ سال این میزان باید به ۱۰ برابر افزایش یابد. بسته بندی بیوپک، دارای مجموعه ای گسترده ای از بسته بندی موادغذایی است که از فنجان گرفته تا سینی های غذا را شامل می شود.

همچنین این محصولات ضد آب و در برابر نفوذ روغن مقاوم هستند و تحمل گرما تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد را دارند. کیمن می گوید: "ما ۹ گونه سینی و ظروف استاندارد برای صنعت تولید کرده ایم تا بتوان میوه ها و سبزیجات را با حجم کم بسته بندی کرد."

وی افزود: "بسته بندی هایی که برای ۲، ۳ یا ۴ آووکادو، گلابی یا سیب به کار رود و چنانچه بیشتر نیاز باشد، می توانیم سینی های سفارشی را تولید کنیم. "

از سوی دیگر، خبرهای اخیر حاکی از این است که رهبران اروپایی به توافق برسند تا ضایعات مواد غذایی را تا ۲۰۵۰ به نصف برسانند و این می تواند خبر خوبی برای بسته بندی های بیوپک باشد.

 

لازم به یادآوری است که مواد سلولزی (cellulose) از مواد چوبی کوچک تر و از طریق جمع آوری کاغذ به عنوان مواد خام تهیه می شود. درعین حال، ۱۰۰ درصد قابلیت کودپذیری دارد.

ادامه مطلب...
19 دی 1396

 

علی رغم پیشرفت های صورت گرفته، در حوزه بسته بندی،برای بهبود ثبات محصولات هنوز کارهای زیادی می توان انجام داد.

به گزارش چاپ ونشر (فینات)، هم اکنون الویت بازار بسته بندی یک برنامه مهم محسوب می شود زیرا توانمندیها و پتانسیلهای فراوانی در این حوزه نهفته است.

به گفته محققان تحقیق بر روی نقاط کلیدی تمرکز کرده و چالش اصلی هم چنان ارزش گذاری لاینرها هست، گروهی که بعد از به کارگیری لیبل چسبان نادیده گرفته شدند. این یک ماده باارزش است که باید در چرخه کاغذ گهواره تا گهواره و غشاءهای PET/PP مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

مبدل ها به‏عنوان یکی از حلقهای تامین کننده  لجستیک محسوب شده و از نظر فیزیکی دور از جایی هستند که لیبل چسبان به کار گرفته می شود، و لاینر نادیده گرفته می شود.

 

حدود 50% کاربرانی شرکت کننده در این تحقیق با آن ها تماس گرفته است اعلام کرده اند که از گزینه های بازیابی متفاوت خبر ندارند و بیش از 66% اعلام کرده اند که عمدتا ب خاطر پیچیدگی های لجستیکی در فعالیت های بازیابی شرکت نکرده اند. به این ترتیب، هنوز فضا وجود دارد برای این که توسعه یک مجموعه معمولی از این پردازش پسماند را در یک زنجیره تامین ارتقا داد، آن هم بر اساس منطقی که بر روی تمام جنبه های زنجیره تولید تمرکز می کند.

ادامه مطلب...
18 دی 1396

 

یک مقام مسئول گفت: هم اکنون واحد سه هزار تنی پرورش ماهی در قفس با تسهیلات بانک عامل حوزه کشاورزی در استان هرمزگان فعال شده است.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از (مهر) جهان نجاتی مدیر شعب بانک عامل حوزه کشاورزی در هرمزگان گفت: ۱.۱ درصد نقدینگی کل کشور در استان هرمزگان جذب شده است که رقم بسیار اندکی است.

وی به نقش ویژه این بانک برای کمک به راه اندازی بخش های مختلف تولیدی چون پرورش میگو و ماهی اظهارداشت:بانک عامل حوزه کشاورزی تلاش کرده تا با ارائه  تسهیلات ارزان تر به فعالان اقتصادی منطقه به رونق تولید میگو و ماهی و صنایع بسته بندی کمک کند.

وی افزود:هم اکنون واحد سه هزار تنی پرورش ماهی در قفس با تسهیلات بانک عامل حوزه کشاورزی فعال شده است.

وی به مزیت های خوب کشت گلخانه ای در هرمزگان اشاره و عنوان کرد: هزینه تولید و سوخت کمتر، شدت نور بسیار مناسب، طول روز طولانی و خروجی بالای تولید از جمله مزیت های تولید گلخانه ای است. برای همین ۳۶ هکتار در استان هرمزگان را تحت پوشش قرار داده ایم.

جهان نجاتی به ارائه تسهیلات بانکی برای نخستین بار جهت صادرات خرمای پیارم توسط این بانک اشاره و عنوان کرد: این بانک در به روزرسانی تجهیزات صنایع تبدیلی نیز گام های خوبی برداشته است.

وی با اشاره به نرخ سود پایین این بانک برای ارائه تسهیلات گفت: بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریال برای رونق تولید و سرمایه در گردش واحدها به ۱۱۵ واحد پرداخت تسهیلات داشته ایم.

وی از اجرای ۱۰۰ درصدی تعهدات مربوط به وام ازدواج در این استان خبر داد و گفت: ۱۵ میلیارد تومان وام ازدواج به متقاضیان پرداخت شده است.

 

براساس این گزارش؛ با پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیارد تومانی بانک عامل حوزه کشاورزی، پروژه پرورش میگو در قفس در استان هرمزگان به مساحت ۴۰۰ هکتار فعال شده که قرار است ۲۵۰ هکتار از ۴۰۰ هکتار زیربنای این پروژه به پرورش میگو اختصاص یابد.

ادامه مطلب...
18 دی 1396

 

یک مقام مسئول گفت: هم اکنون واحد سه هزار تنی پرورش ماهی در قفس با تسهیلات بانک عامل حوزه کشاورزی در استان هرمزگان فعال شده است.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از (مهر) جهان نجاتی مدیر شعب بانک عامل حوزه کشاورزی در هرمزگان گفت: ۱.۱ درصد نقدینگی کل کشور در استان هرمزگان جذب شده است که رقم بسیار اندکی است.

وی به نقش ویژه این بانک برای کمک به راه اندازی بخش های مختلف تولیدی چون پرورش میگو و ماهی اظهارداشت:بانک عامل حوزه کشاورزی تلاش کرده تا با ارائه  تسهیلات ارزان تر به فعالان اقتصادی منطقه به رونق تولید میگو و ماهی و صنایع بسته بندی کمک کند.

وی افزود:هم اکنون واحد سه هزار تنی پرورش ماهی در قفس با تسهیلات بانک عامل حوزه کشاورزی فعال شده است.

وی به مزیت های خوب کشت گلخانه ای در هرمزگان اشاره و عنوان کرد: هزینه تولید و سوخت کمتر، شدت نور بسیار مناسب، طول روز طولانی و خروجی بالای تولید از جمله مزیت های تولید گلخانه ای است. برای همین ۳۶ هکتار در استان هرمزگان را تحت پوشش قرار داده ایم.

جهان نجاتی به ارائه تسهیلات بانکی برای نخستین بار جهت صادرات خرمای پیارم توسط این بانک اشاره و عنوان کرد: این بانک در به روزرسانی تجهیزات صنایع تبدیلی نیز گام های خوبی برداشته است.

وی با اشاره به نرخ سود پایین این بانک برای ارائه تسهیلات گفت: بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریال برای رونق تولید و سرمایه در گردش واحدها به ۱۱۵ واحد پرداخت تسهیلات داشته ایم.

وی از اجرای ۱۰۰ درصدی تعهدات مربوط به وام ازدواج در این استان خبر داد و گفت: ۱۵ میلیارد تومان وام ازدواج به متقاضیان پرداخت شده است.

 

براساس این گزارش؛ با پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیارد تومانی بانک عامل حوزه کشاورزی، پروژه پرورش میگو در قفس در استان هرمزگان به مساحت ۴۰۰ هکتار فعال شده که قرار است ۲۵۰ هکتار از ۴۰۰ هکتار زیربنای این پروژه به پرورش میگو اختصاص یابد.

ادامه مطلب...
صفحه1 از28