معرفی بهترین مواد برای بسته‌بندی شکلات

شکلات‌ها در موادی بسته‌بندی می‌شوند که می‌توانند از آن‌ها محافظت کنند

در بسته‌بندی شکلات باید به مواردی چون اکسیداسیون، رطوبت، آلودگی حشرات، نور، درجه حرارت بیش‌ازحد توجه کرد.

به‌استثنای دمای بیش‌ازحد، جعبه‌های ایستاده و عمودی و محکم می‌توانند تمام کارهای دیگر را خیلی خوب انجام دهند در واقع هیچ گزینه موردتوجه بسته‌بندی‌ای وجود ندارد که بتواند با دمای بیش‌ازحد مقابله کند. مگر اینکه یک تهویه هوای کوچک به بسته شکلات وصل شده باشد که ازنظر اقتصادی و تجاری مقرون‌به‌صرفه نیست. برای جلوگیری از ذوب شدن شکلات، تمام روش‌های بسته‌بندی باید در فریزرها یا سایر سردخانه‌ها نگهداری شوند.

مواردی که به شکلات آسیب می‌رسانند، در این مورد خواهیم دید که اکسیداسیون، رطوبت، نور و حشرات برای شکلات مضر هستند و کیسه‌های مختلف، ازجمله کیسه‌ای ایستاده شکلات را از این آسیب‌ها محافظت می‌کنند.

اکسیداسیون:

شکلات فاقد خاصیت آنتی‌اکسیدانی مثل کاکائو است؛ بنابراین با اکسیژن جو واکنش نشان می‌دهد. و به‌آسانی تغییر زیادی می‌کند. درنتیجه این واکنش، شکلات کم‌رنگ می‌شود و عطروطعم خود را از دست می‌دهد و در نهایت غیرقابل‌مصرف می‌شود. اکسیداسیون می‌تواند باعث شود که شکلات‌ها در فروشگاه‌ها مانده و به‌تدریج از دور خارج شوند.

کیسه‌های ایستاده از چندین لایه پلاستیک باکیفیت ساخته‌شده‌اند. این لایه‌ها با هم سد مؤثر و محکمی را در برابر اکسیژن می‌سازند. هنگامی‌که اکسیژن قادر به ورود به بسته‌بندی نباشد، هیچ‌گونه اکسیداسیون صورت نمی‌گیرد و ماندگاری شکلات افزایش می‌یابد.

رطوبت:

رطوبت شکر محلول را از شکلات استخراج می‌کند و هنگام تبخیر، آن را به شکل دانه‌های بزرگ روی سطح شکلات می‌گذارد. درنتیجه آن شکلات با سطح روغنی ظاهر می‌شود و جذابیت چندانی برای مشتری ندارد. در این حالت شکلات بافت خود را از دست می‌دهد و دیگر برای خوردن مناسب نیستند.

در واقع ساختار چندلایه کیسه‌های انعطاف‌پذیر و محکم سدی غیرقابل نفوذ در برابر رطوبت موجود در جو ایجاد می‌کند.

نور:

در شرایط گرمایی که در جو زمین وجود دارد و تحت اکسیژن موجود در اتمسفر و با وجود رطوبت فراوان، نور انرژی لازم را به میکروارگانیسم‌های موجود در سطح شکلات می‌دهد. این میکروارگانیسم‌ها با شکلات واکنش نشان داده و آن را سفت‌وسخت می‌کنند. استفاده از فویل محافظ دربسته‌های فویل ایستاده سدی را برای شکلات ایجاد می‌کند که اشعه ماوراءبنفش (UV) نمی‌تواند در آن نفوذ کند.

آلودگی حشرات:

حشرات ازجمله آلوده‌ترین موجوداتی هستند که می‌توانند از طریق مواد خوراکی به انسان‌ها آسیب برسانند. گونه‌های مختلفی از حشرات شکلات را بسیار جذاب برای خوردن می‌دانند.

 اگر حشرات در بسته‌بندی شکلات نفوذ کنند، شکلات‌ها می‌تواند را برای مصرف نامناسب بوده و مشتری آن‌ها را نخرند.

کیسه‌های ایستاده از مواد باکیفیت بالا و مقاوم در برابر سوراخ شدن ساخته می‌شوند که تهیه آن‌ها بسیار دشوار و گران است. حشرات نمی‌توانند از فک و آرواره و سایر ابزارهای طبیعی خود برای ایجاد سوراخ در این نوع بسته‌بندی استفاده کنند. ساختار چندلایه کیسه‌های ایستاده کافی است تا شاخک‌های کثیف سوسک و سایر حشرات را از شکلات دور نگه دارد؛ بنابراین اگر می‌خواهید شکلات خود را در یک محیط بسته‌بندی خوب، بسته‌بندی کنید، کیسه‌های باکیفیت و ایستاده را امتحان کنید؛ که می‌توانند محصولات شما را در مقابل این عوامل تخریب ساز حفظ کند تا مشتری شما تمایل بیشتری برای خرید داشته باشد.

ترجمه: محمود سمیعی

منبع:A. B. C.Packaging

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 28 شهریور 1398 ساعت 08:18
  • اندازه قلم