روند پیدایش بسته‌بندی آب در جهان

آب بسته‌بندی مانند هر پدیده دیگری در این عالم تاریخ منحصر به فرد خودش را دارد.آب بسته بندی مبداء اروپایی دارد اما در آمریگا گسترش پیدا کرد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از نوش آنلاین برخی روایت‌ها می‌گویند که اولین بار آب بسته‌بندی از بسته‌بندی کردن آب یک چاه مقدس در انگلیس از سال ۱۶۲۱ میلادی آغاز شده است.

تقاضا برای آب بسته‌بندی شده در اروپا و آمریکا در سده‌های ۱۷ و ۱۸ میلادی افزایش یافته است و شرکت آب معدنی جکسون (Jackson’s Spa) برای اولین بار در سال ۱۷۶۷  میلادی در بوستون اولین محموله‌های آب بسته‌بندی را به طور عمده عرضه کرد.

مصرف‌کنندگان اولیه آب بسته‌بندی معتقد بودند که آب این چشمه‌های معدنی دارای خاصیت درمانی است و استحمام یا نوشیدن آب می‌تواند به درمان بسیاری از بیماری‌های رایج کمک کند.

در سال ۱۸۰۹ نخستین حق ثبت اختراع آب معدنی در ایالات متحده آمریکا به جوزف هاوکینز اعطا شد. نوآوری فناوری در قرن نوزدهم منجر به ارزانتر شدن شیشه و بطری مورد نیاز آب بسته بندی شد و در نهایت این نوشیدنی محبوبیت بیشتری پیدا کرد به طوری که در سال ۱۸۵۰ برند Saratoga Springs به عنوان یکی از محبوب ترین  برندهای آب بسته‌بندی در آمریکا، سالانه بیش از ۷ میلیون بطری آب تولید می‌کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 30 شهریور 1398 ساعت 11:24
  • اندازه قلم