رضا حمزه لو مطرح کرد:

افزایش صادرات در گرو پشتیبانی از کیفیت کالا

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: افزایش صادرات کشور در گرو پشتیبانی از کیفیت کالا، بسته بندی، بازاریابی و تسهیل شرایط بانکی است.

رضا حمزه لو عضو اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به غیرواقعی بودن قیمت ارز در لایحه بودجه ۹۷ اظهار کرد: دولت در حالی از نرخ دلار ۳۵۰۰ تومان در لایحه بودجه ۹۷ سخن به میان آورده که در ماه‌های اخیر این واحد پولی روندی صعودی داشته و در ۴۲۰۰ تومان ماندگار شده است.

عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه بودجه سال ۹۷ توام با احتیاط بسته شده است، تصریح کرد: به طورمعمول زمان نوشتن بودجه دولت در ردیف درآمدی بسیار محتاطانه عمل می‌کنند، ردیف درآمدی دولت به نرخ ارز و فروش نفت بستگی دارد، تا در صورت کاهش این درآمد‌ها تعهدی بردوش دولت نباشد.

وی با اشاره به عدم گشایش اقتصادی پس از برجام یادآور شد: دولت حساب ویژه‌ای روی برجام برای گشایش بازار و خدمات بین بانکی می‌کرد که با توجه به مشکل خوردن این توافق دولت با محدویت‌هایی بسیاری برای نوشتن لایحه بودجه مواجه شد.

حمزه لو با اشاره به دو نرخی بودن ارز در لایحه بودجه ۹۷ بیان کرد: به دلیل مشکلات اقتصادی و عدم دست یابی دولت به منابع ارزی خارج از کشور دو نرخی بودن ارز ادامه خواهد داشت و می‌توان با مدیریت و تخصیص آن به کالا‌های اصلی،بخشی از مشکلات موجود را مرتفع کرد.

عضو اتاق بازرگانی با بیان تاثیر افزایش نرخ دلار بر صادرات، اذعان کرد: افزایش نرخ ارز با استقبال صادرکنندگان مواجه و باعث افزایش صادرات کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به واردات بی رویه کالا‌های خارجی؛ افزایش نرخ دلار، تاثیرات منفی بر اقتصاد کشور خواهد گذاشت و شاهد افزایش تورم خواهیم بود.

عضو اتاق بازرگانی با بیان اینکه بخش صادرات کشور نیازمند حمایت است، افزود: افزایش صادرات کشور در گرو پشتیبانی از کیفیت کالا، بسته بندی، بازاریابی و تسهیل شرایط بانکی است، که در صورت ایجاد فضایی حمایتی می‌توان به افزایش صادرات امیدوار بود.

 

حمزه لو در پایان با اشاره به بسته بودن لایحه بودجه در سال ۹۷ گفت: با بررسی لایحه بودجه و اعداد ارقام هزینه‌های عمرانی رشد اقتصادی ویژه‌ای را نمی‌توان پیش بینی کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)