گرایش بازار آسیا- اقیانوسیه به استفاده آب بسته‌بندی

منطقه بزرگ آسیا- اقیانوسیه یکی از جذاب‌ترین مناطق برای بازار آب بسته بندی است. تحولات بازار در این منطقه از جهان به سود این صنعت در حال رقم خوردن است.

منطقه آسیا- اقیانوسیه (پاسیفیک) یکی از مناطقی است که مصرف آب بسته بندی در آن در حال افزایش است. این منطقه شامل بخشی از جهان واقع در اقیانوس آرام، یا در مجاورت آن و شامل بخش عمده‌ی آسیای شرقی، آسیای جنوب شرق و اقیانوسیه است و کشورهایی مانند هند، ژاپن، چین، کامبوج، استرالیا، تایلند، مالزی و است. با این اوصاف بزرگترین بازار آب بسته‌بندی در این بخش از جهان قرار دارد.

چین بزرگترین مصرف کننده آب بسته بندی در جهان در این منطقه قرار دارد که در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۷ درصد آب بسته بندی جهان را مصرف می‌کرد که پیش بینی شده این مقدار در سال ۲۰۲۰ به ۲۰ درصد خواهد رسید. بیشتر کشورهای این منطقه  جزو بازارهای جذاب آب بسته بندی در سال ۲۰۱۸ ارزیابی شده بودند.

یورو مونیتور درباره ضعیت آب بسته‌بندی در این بخش از جهان می‌نویسد که افزایش میزان آگاهی از فواید نوشیدن آب، افزایش نگرانی نسبت به کیفیت آب شهری، در خواست تنوع در طعم و مزه و عملکرد آب و نفوذ استفاده از آب بسته‌بندی به مناطق روستایی از جمله مهمترین شاخص این صنعت در آسیا- اقیانوسیه است.

بر همین پایه مصرف کنندگان در گشورهایی مانند چین، هند، سنگاپور، اندونزی و تایلند، از آب شیرین شهری یا غیر شهری سمت استفاده از آب بسته بندی گرایش پیدا کرده‌اند. مصرف کنندگان در این کشورها در مورد آب مصرفی خود بسیار آگاه هستند و احساس می‌کنند که کیفیت آب معمولی به اندازه دلخواه کافی نیست. علاوه بر این، برخی از نقاط در هند، پاکستان و چین که منابع آب شیرین محدود است، فروش آب بسته بندی افزایش یافته است.

یورومونتیور بر پایه منابع پژوهشی خود درباره ادراک مصرف کنندگان می‌نویسد: آب به عنوان سالمترین نوشیدنی در منطقه آسیا اقیانوس آرام در نظر گرفته می‌شود زیرا بدون رنگ و بدون کالری است و این ادراک تقویت شده به گونه‌ای که مصرف کنندگان از سایر نوشیدنی‌هایی که دارای طعم‌های مصنوعی و شکر به سمت آب بسته‌بندی گرایش پیدا کرده‌اند.

در عین حال برخی تولید کنندگان به تولید آب بسته‌بندی کربناته و گازدار به عنوان یک جایگزین مطلوب تر به جای نوشیدنی‌های گازدار روی آوردهاند.

کارشناسان پیش بینی می‌کنند که تولید آب بسته‌بندی کارکردی هم در آسیا- اقیانوسیه به دلیل افزایش آگاهی و قدرت خرید مردم برای استفاده از آب غنی‌تر و دارای ویتامین در سالیان آتی افزایش بیشتری هم نسبت به شرایط فعلی خواهد یافت.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)