سیل آب‌های بسته‌بندی در ترکیه

پیش‌بینی می‌شود که به دلیل گرایش و تقاضای مصرف‌کنندگان در ترکیه نسبت به محصولات طبیعی و دارای مزایای سلامتی، فروش آب بسته‌بندی در ترکیه افزایش یابد.

در سال ۲۰۱۸، آب بسته‌بندی در ترکیه دارای بیشترین سهم حجم فروش غیر تجاری بود. آب بسته‌بندی ۱۹ لیتری “demijohn” دارای بیشترین سهم فروش بازار بود، هرچند که در پایان دوره بازبینی سهم خود را از آب بسته‌بندی کاهش داد و رشد منفی را ثبت کرد.

قیمت میانگین خرده فروشی آب بسته‌بندی در ترکیه با وجود افزایش تورم و افزایش هزینه‌های تولید در سال ۲۰۱۸،رشد دو رقمی ‌را به خود اختصاص داد. مصرف‌کنندگان ترک به مصرف آب بسته‌بندی اهمیت زیادی قائل هستند. به ویژه از آنجا که کیفیت آب شیرین در این کشور کم است و ترک‌ها به آب بسته‌بندی برای آب آشامیدنی و حتی برای پخت و پز وابسته هستند.

پیش‌بینی می‌شود که به دلیل گرایش و تقاضای مصرف‌کنندگان در ترکیه نسبت به محصولات طبیعی و دارای مزایای سلامتی فروش آب بسته‌بندی در ترکیه افزایش یابد.

در سال ۲۰۱۸ برند Sirmagrup Icecek رهبری خود را از آب بسته‌بندی در شرایط خارج از تجارت تقویت کرد و سهم بیشتری از بازار به دست آورد اما سال گذشته این برند رقابت شدیدی  با نستله واترز Nestlé Waters، داشت.

شرایط رقابتی آب بسته‌بندی در ترکیه در سال ۲۰۱۸ بسیار جدی باقی ماند و با وجود رده‌بندی‌های انجام شده توسط شرکت‌های چندملیتی شرکت‌های محلی دارای سهم ارزش سهام خارج از بورس بودند. در پایان دوره بازبینی، تعداد زیادی از تولیدکنندگان آب بسته‌بندی عمدتا از تولیدکنندگان کوچک محلی تشکیل شده بود و در نتیجه سهم دیگر برندهای غیر محلی بالا بود.

در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، تعدادی از محصولات جدید تولید آب بسته‌بندی مانند Pinar Frii، آب طعم‌دارهایی که توسط شرکت Pinar Süt Mamülleri San ve Tic در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد، در پنج طعم و در بطری‌های شیشه ای ۲۵۰ میلی‌لیتری طراحی و اکثر آنها با فناوری‌های جدید چه از نظر طراحی و قالب‌بندی بسته‌بندی شده بود.

منبع: یورومونیتور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)