وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

هفته‌های آینده، وضعیت توزیع کاغذ متعادل می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در نشستی با حضور معاون اول رئیس جمهور تصمیم گرفته شد که کاغذ همچنان در کالاهای اساسی باقی بماند، گفت: در خصوص توزیع کاغذ در هفته‌های آینده به وضعیت متعادل خواهیم رسید.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از فارس ، سیدعباس صالحی در حاشیه سفر به شهرستان دماوند در خصوص مشکلات کمبود کاغذ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در خصوص واردات کاغذ اختلالاتی پدید آمد که اتخاذ تصمیم در این باره زمان‌بر بود که آیا می‌شود کاغذ همچنان در لیست کالاهای اساسی قرار داشته باشد.

وی افزود: با توجه به صحبت‌هایی که صورت گرفت و ادله‌ای که مطرح شد در نشستی با حضور معاون اول رئیس جمهور نتیجه به این ترتیب حاصل شد که کاغذ همچنان در کالاهای اساسی باقی بماند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در ادامه این اتفاق، مراحل بعدی که در ارتباط با بحث واردات کاغذ بوده مطرح شد که کاغذهایی که فقط در حوزه کتاب و مطبوعات وجود دارد و همچنین در ارتباط با ترخیص گمرکی کاغذهایی که در گمرک هستند و نیز سفارش‌هایی که در خصوص واردات کاغذ بوده با سرعت بیشتری انجام گرفته است.

صالحی تصریح کرد: در همین دو هفته اخیر، کمیته فرهنگی بیش از هزار تن کاغذ توزیع کرده است و در دو یا سه هفته آینده چندهزار تن کاغذ دیگر نیز وارد می‌شود؛ حتماً شرایطی که ما در چند هفته آینده خواهیم داشت در خصوص توزیع کاغذ، متعادل‌کننده خواهد بود.

وی بیان کرد: ما یک دوران بحرانی به دلیل نامشخص بودن مسیر بحث توزیع کاغذ داشتیم که این موضوع در هفته‌های آینده به وضع متعادل خواهد رسید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: آن چیزی که به نحو قابل توجهی هم در هیات نظارت بر مطبوعات و هم در دستگاه‌های دولتی وجود دارد، این نگاه است که رسانه‌ها را مکمل کارهای اجرایی دولت بدانیم و نقد آنها را به عنوان نقد درونی از خود تلقی کنیم.

صالحی ادامه داد: باید احساس کنیم ورودی رسانه‌ها برای کمک به دولت است، نه اینکه احساس اختلال در کارها را داشته باشیم؛ دولت تدبیر و امید در این شش سال با همین نگاه پیش رفته است و مواردی که به عنوان تخلف رسانه‌ها از هیات نظارت بر مطبوعات به دادگاه ارجاع داده شود، بسیار محدود بوده و نمونه‌هایی انگشت شمار است.

وی تصریح کرد: توصیه اصلی که رئیس جمهور و مجموعه دستگاه‌ها به رسانه‌ها داشته‌اند، این است که شکایت‌ دولتی از رسانه‌ها انجام نشود، مگر مواردی که به مسائل عمومی منتهی شود و شکایت شخصی در این زمینه کلاً اتفاق نیفتد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: با این نگاه دولت حرکت کرده و ما اعتقاد داریم که هر مقدار آزادی نقد را در رسانه‌ها جلوتر ببریم، این موضوع به شرط تحقق نقد منصفانه و اخلاق‌محور به مدیریت بهتر کمک خواهد کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)