پیگیری افزایش سهمیه کاغذ برای مطبوعات شاهین‌شهر

اسـفنـدیار تاجمیری در نخستین نشست با اصحاب رسانه شاهین‌شهر، بر پیگیری افزایش سهمیه کاغذ برای مطبوعات شاهین‌شهر و اختصاص مکان برای فعالیت رسانه‌ها، بر همکاری شهرداری شاهین شهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تأکید کرد.او با بیان اینکه در اجرای قانون مطلقا اهل مماشات و تعارف نیستم این قول را داد که در انتخابات پیش رو مجلس شورای اسلامی، حقوق انتخاب شوندگان و انتخاب‌کنندگان را پاس خواهد داشت و در اجرای دقیق قانون تلاش خواهد کرد.

سرپرست فرمانداری شاهین‌شهر و میمه، با اشاره به دو نقش متضاد فرماندار ابراز کرد: هم‌زمان نمایندگی عالی دولت در شهرستان و مدعی‌العموم حقوق مردم، دو نقش متضاد فرماندار است که تلاش خواهم کرد دفاع از حقوق مردم اولویت اصلی باشد.

او با اشاره به بررسی‌های ۵۲ روز گذشته خود در حوزه‌های مختلف شهرستان شاهین‌شهر و میمه، خاطرنشان کرد: این شهرستان علاوه بر افتخارات علمی و فرهنگی متداول، دارای برخی ویژگی‌ها و شاخصه‌های مهم دیگری نیز است که باید مورد توجه قرار بگیرد و معرفی و پرداختن به آنها بر عهده خبرنگاران و اصحاب رسانه است.

تاجمیری، اضافه کرد: شاهین‌شهر و میمه به لحاظ رشد سالانه جمعیت در استان اصفهان رتبه اول و نرخ مهاجرپذیری رتبه دوم استانی را دارد که اگر دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی و اجتماعی و اصحاب رسانه به این ویژگی به‌عنوان یک فرصت توجه نکنند ممکن است این فرصت به یک تهدید تبدیل شود.

او بیان کرد: در حالی که از شاهین شهر به عنوان شهر صنعتی نام برده می‌شود، اما در بخش تولیدات شیر رتبه دوم و تولید گوشت مرغ رتبه سوم را دار است و در خصوص فعالیت واحدهای صنعتی و تولید ناخالص داخلی به ترتیب رتبه‌های یکم و دوم را در استان اصفهان به خود اختصاص داده است.

سرپرست فرمانداری شاهین‌شهر و میمه با تایید اینکه برخی از روابط عمومی‌های ادارات به وظایف خود به‌صورت مطلوب عمل نمی‌کنند، گفت: روابط‌عمومی‌ها با وجود برخی کمبودهای نیروی انسانی و تجهیزات کافی، لازم است همکاری فعال‌تری با اصحاب رسانه‌ داشته باشند.

او به برخی مشکلات تامین آب شرب شهرستان اشاره کرد و با انتقاد از برخی شهروندان در نصب پمپ‌های غیرمجاز و برداشت آب شرب از شبکه، تصریح کرد: این شهرستان در خصوص تأمین آب آشامیدنی با مشکلاتی مواجه است که با حفاری چاه‌های جدید و افزایش سهمیه آب شرب این مشکل در تابستان کمتر خواهد شد.

تاجمیری، برخی از چالش های شهرستان را ناشی از سبک زندگی، عقب ماندگی در حوزه رسانه و عملکرد متولیان امور فرهنگی دانست  و عنوان کرد: برای اصلاح ساختار و بازگشت به شرایط مطلوب، نیازمند تغییرات هستیم.

در ادامه این جلسه، نمایندگان اصحاب رسانه مستقر در شهرستان شاهین‌شهر و میمه، مشکلات نقدینگی، گرانی کاغذ و... را از جـمـله درخـواسـت‌ها و مطالبه‌های خود بیان کردند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)