کمیسیون فرهنگی مجلس به موضوع بحران کاغذ وارد می‌شود

پاسکاری مسئولیت بین دستگاه‌های متولی بحران کاغذ

  • پنج شنبه, 03 مرداد 1398 ساعت 07:01
  • منتشرشده در کاغذ

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از تشکیل کمیته‌ای در این کمیسیون برای بررسی بحران کاغذ خبر داد و گفت: برخی از دستگاه‌های متولی توپ بحران کاغذ را به زمین یکدیگر می‌اندازند.

به گزارش چاپ و نشر؛ فاطمه  ذوالقدر سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، از ورود کمیسیون متبوعش به موضوع بحران کاغذ خبر داد و گفت: ارز 4200 تومانی کاغذ به دست مصرف‌کننده واقعی کاغذ نمی‌رسد.

وی افزود: اعضای کمیسیون تاکنون جلساتی را با وزرای «صمت»، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اقتصاد و همچنین سایر مسئولان مربوط به این مسئله برای بررسی دلایل به وجود آمدن بحران در این حوزه و راهکار‌های برون‌رفت از آن برگزار کرده‌اند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مسئولان متولی این امر در جلسه مذکور  عنوان کردند که تلاش می‌کنند که کاغذ هم جزو کالا‌های اساسی محسوب و با ارز 4200 تومانی عرضه شود، ادامه داد:کمیته‌ای نیز برای بررسی بحران کاغذ تشکیل شده است.

ذوالقدر با تأکید بر اینکه بحران به وجود آمده در این حوزه به دلیل ضعف نظارت دستگاه‌های مربوطه است، اضافه کرد: هماهنگی چندانی بین دستگاههای متولی در این حوزه ایجاد نشده و وزارتخانه‌های مربوطه به درستی به وظایف خود در حوزه کاغذ عمل نکرده‌اند.

وی اظهار داشت: متأسفانه دستگاه‌های ذی‌ربط توپ را به زمین یکدیگر می‌اندازند و از طرفی هم به‌نظر می‌رسد، مافیای کاغذ هنوز دستش از این بازار کوتاه نشده و با سوء‌استفاده‌ها کاغذ به دست مصرف‌کننده واقعی نمی‌رسد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع در جلسه هیئت رئیسه کمیسیون بحث بحران کاغذ را مطرح می‌کنیم تا مجدداً در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)