ارائه بلیت الکترونیک در موزه‌ها

چاپ بلیت کاغذی ممنوع

  • یکشنبه, 06 خرداد 1397 ساعت 06:23
  • منتشرشده در کاغذ

 

فروش بلیت الکترونیک است که از صرف هزینه برای چاپ بلیت کاغذی جلوگیری می‌کند و می‌تواند آمار دقیق بازدید‌کنندگان را نیز به ما اعلام کند.

به گزارش چاپ ونشر ایران آنلاین، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: کارهای خلاقانه مانند استفاده از بلیت الکترونیک و نورپردازی سه‌بعدی (تری‌دی مپینگ) در موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی ادامه پیدا کند.

سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، نشست بررسی وضعیت موزه‌های کشور با حضور علی اصغر مونسان و محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی این سازمان برگزار شد.

مونسان در این نشست با اشاره به اهمیت موزه‌ها و نقش آن‌ها در بیان هویت تاریخی افزود: اجرای این‌گونه کارهای خلاقانه می‌تواند به افزایش بازدید گردشگران و علاقه‌مندان از موزه‌ها کمک کند و موزه‌ها بیش از پیش به مردم معرفی شود.

وی افزود: بسیاری از موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی ما ظرفیت درآمدزایی دارند و باید بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسب این درآمد را صرف هزینه‌های خود موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی کنیم.

مونسان همچنین به اهمیت موزه‌های خصوصی اشاره کرد و افزود: این موزه‌ها باید به شکل مناسبی معرفی شود تا مردم و گردشگران بیش از پیش با موزه‌های خصوصی آشنا شوند.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اضافه کرد: موزه‌داران افرادی هستند که با سرمایه شخصی و علاقه‌مندی خود نسبت به احداث موزه اقدام کرده‌اند، بنابراین باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرند.

او ادامه داد: یکی از اقدامات بسیار خوبی که آغاز شده و باید ادامه یابد، موضوع فروش بلیت الکترونیک است که از صرف هزینه برای چاپ بلیت کاغذی جلوگیری می‌کند و می‌تواند آمار دقیق بازدید‌کنندگان را نیز به ما اعلام کند.

معاون رئیس‌جمهوری تصریح کرد: باید کارهایی کنیم که جنب و جوش در شهرها ایجاد شود، از این رو باید بتوانیم بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و کارهای خلاقانه در موزه‌ها را عرضه کنیم تا تعداد بازدید‌کنندگان از موزه‌ها افزایش یابد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)