غفاری‌رهبر :

مقاومت در برابر عرضه کاغذ در بازار ادامه دارد

  • یکشنبه, 06 خرداد 1397 ساعت 11:34
  • منتشرشده در کاغذ

  رییس اتحادیه صحافان با اشاره به هزینه بالای مواد اولیه مورد نیاز این صنف گفت: به دلیل برخی مشکلات ارزی در تامین مواد اولیه مثل کاغذ و مقوا متاسفانه نرخ‌ کالا در بازار بالا رفته و این موضوع هزینه تمام شده کار را به شدت افزایش داده است.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایبنا، جلیل غفاری‌رهبر؛ رییس اتحادیه صحافان تهران عنوان کرد: تاکنون اعتبار گشایش برای واردکنندگان کاغذ و مقوا با مشکلاتی روبرو شده و این موضوع موجب شده است که تلاش‌ها با مشکلاتی روبرو شود و قیمت‌ها بالا برود.

وی افزود: طبق صحبت‌هایی که با برخی واردکنندگان و تجار داشتیم متوجه شدیم که افتتاح گشایش با مشکلاتی روبرو بوده است و به همین دلیل واردکنندگان کالا برای عرضه جنس به بازار مقاومت می‌کنند که این موضوع به ضرر اهالی صنعت است.

غفاری‌رهبر با بیان اینکه حل این موضوع به راهکار دولتی و ورود مسئولان دولت به ماجرا نیازمند است، گفت: درحال حاضر کاغذ و مقوا با نرخ آزاد در بازار عرضه می‌شود و این قیمت‌ها برای اصناف گران است. این گرانی در ادامه برای سفارش‌دهنده و در انتها مردم و مشتریان خسارت‌هایی را به همراه دارد.

رییس اتحادیه صحافان تاکید کرد: بی‌ثباتی قیمت‌ها و عدم اطمینان تاجر نسبت به نرخ روزانه دلار موجب شده است که بازار در نوسان باشد و مشکلاتی برای بازار و مشتریان حوزه کاغذ ایجاد شود.

وی اظهار کرد: امیدواریم به زودی راهکاری اندیشیده شود تا طبق گفته دولت عرضه دلار با نرخ دولتی تسهیل و از ایجاد برخی حواشی موجود در این زمینه جلوگیری شود تا بازار در ثبات و آرامش بتواند فعالیت کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)