توسعه فعالیت تولیدی در کارخانه کاغذ پارس

  • دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 07:18
  • منتشرشده در کاغذ

 

گروه صنایع کاغذ پارس که تا چندسال پیش تقریبا تعطیل شده بود، این روزها با توسعه فعالیتهای تولیدی، کاغذ تولیدی اش را به 15 کشور جهان صادر می کند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از صدا و سیما مرکز خوزستان، گروه صنایع کاغذ پارس سال ۱۳۴۶ در شمال خوزستان با هدف استفاده از باگاس تولید شده در کارخانه نیشکر هفت تپه تأسیس شد و در سال ۱۳۴۹ به بهره‌برداری رسید.

این کارخانه پس از راه اندازی تا مدت‌ها تنها تأمین کننده کاغذ چاپ و تحریر داخل کشور بود اما به علت صدمات وارده در طی دوران دفاع مقدس و عدم نوسازی و بازسازی در زمان تصدی بخش دولتی، در معرض تعطیلی همیشگی قرار گرفت و وضعیت آن در سال ۱۳۹۱ به کمتر از ۲۰ درصد ظرفیت اسمی رسید. در سال ۱۳۹۲ فصل جدیدی در کاغذ پارس آغاز شد و سلسله اقدامات برای بازسازی و نوسازی ماشین آلات، فرآیندها و منابع انسانی آغاز شد و طی دو سال فعالیت مستمر، بازارهای صادراتی را نشانه گرفت و سبد محصولات خود را متنوع کرد.

امروز کاغذ پارس با اقتدار تنها تولیدکننده خمیر ویرجین شیمیایی در خاورمیانه، تنها تولیدکننده کاغذ چاپ و تحریر شیمیایی، تولیدکننده کاغذ بهداشتی برای لیوان یکبار مصرف و چندین محصول دیگر است، و تا به امروز محصولات این کشور به بیش از ۱۵ کشور دنیا از جمله آلمان، ایتالیا و لهستان صادر می شود.

در راستای توسعه فعالیت‌ها، سهام این شرکت در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ در فرابورس عرضه عمومی شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)