نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی:

نشر آذربایجان پشت سد کمبودکاغذ است

  • چهارشنبه, 21 شهریور 1397 ساعت 07:12
  • منتشرشده در کاغذ

 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر ناشران آذربایجان غربی با کمبود شدید کاغذ مواجه هستند.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از مهر، نادر قاضی پور در آیین افتتاح نمایشگاه سراسری کتاب در ارومیه با بیان اینکه رفع مشکل کمبود کاغذ در استان قیمت کتاب را کاهش می دهد افزود: دولت باید در خصوص رفع مشکل کمبود کاغذ در استان چاره اندیشی کند چرا که صنعت چاپ به خصوص در بخش کتاب را تحت شعاع قرار داده است.

وی با گلایه از کم بودن سرانه مطالعه در جامعه عنوان کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامی به تنهایی در زمینه مطالعه نمی تواند کاری از پیش ببرد چراکه بال دیگرپرنده مطالعه، آموزش و پرورش است که قصد بیدار شدن از خواب را ندارد.

قاضی با بیان اینکه طبق قانون آموزش و پرورش باید رایگان باشید تاکید کرد: اگر بازماندگان از تحصیل در روستا ها که مدارسشان تعطیل شده است را هم اضافه کنیم با بیش از ۱۰ میلیون بی سواد انتظار رشد فرهنگی رویایی بیش نیست.

شانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه با همکاری موسسه نمایشگاه های تهران، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فرمانداری، استانداری آذربایجان غربی و شهرداری ارومیه و همچنین انتظامی استان برگزار می شود.

نقد کتاب، معرفی شخصیت ها، برپایی کارگاه های نقاشی، قصه گویی برای کودکان توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برپایی غرفه دل در مورد بیان احساسات و عواطف و برپایی کارگاه های آموزشی از جمله برنامه های جنبی این نمایشگاه است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)