بانک مرکزی و گمرک موانع پیش روی کاغذ برداشتند

 

عضو کمیته حل بحران کاغذ با اشاره به اینکه بازار کاغذ از التهاب اولیه افتاد، از حل مشکلات موجود در بانک مرکزی و گمرک در خصوص کاغذ خبر داد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از خانه ملت، سید احسان قاضی‌زاده درباره وضعیت کنونی بازار کاغذ گفت: کمیته حل بحران کاغذ در این مدت، روند کار خود را به درستی انجام داد و مشکلات موجود در بانک مرکزی و گمرک در این خصوص حل شد؛ ضمن آنکه نظارت بر بازار وظیفه ستاد نظارت بر بازار وزرات صنعت و سازمان تعزیرات حکومتی است.

نماینده مردم فریمان، سرخس، بخشهای احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هدف این کمیته، حل مشکلات مربوط به حوزه ورود و توزیع کاغذ در کشور و سپس تنظیم بازار توسط دستگاه‌های ناظر است و چگونگی تخصیص ارز دولتی به حوزه کاغذ و پیگیری پروسه آن از وصول تا توزیع در بازار باید توسط دستگاه‌های نظارتی انجام شود.

بازار کاغذ از التهاب اولیه افتاد

وی افزود: اگرچه کمیته بحران کاغذ در یک ماه اخیر جلسه‌ای نداشته و لازم است دبیرخانه آن در وزارت صنعت هرچه سریعتر تشکیل جلسه بدهد ولی بازار کاغذ به دلیل آن سیاست جلسه‌های گذشته این کمیته از التهاب اولیه افتاده است.

عضو کمیته حل بحران کاغذ عنوان کرد: کاغذ نسبت به سایر کالاها که التهابات وسیع‌تری دارد فضای آرامی پیدا کرده است؛ البته عالی نیست ولی کمیته حل بحران کاغذ به دنبال رصد در این حوزه است و پیگیری این موضوع که سیاست‌های تعیین‌شده و ابلاغ‌شده در آن جلسات به درستی اجرا شود.

افزایش ثبت سفارش کاغذ نسبت به مدت مشابه سال قبل

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین با بیان اینکه ثبت سفارش کاغذ نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است، از کشف سه مورد جدید انبار احتکار کاغذ خبر داد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 03 مهر 1397 ساعت 09:38
  • اندازه قلم