تبلیغات

تبلیغات (350)

27 دی 1396

 

ورود صنعت عکاسی به دنیای چاپ، سبب بی رونق شدن استفاده از نقاشی دستی در هنرهای تبلیغاتی شد. اما در این میان هنرمندی به نام برنارد ویلمو توانست کاربرد اجرای دستی در گرافیک و پوسترسازی را جانی دوباره بخشد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از تبیان، در دهه 1950 میلادی ، اکثر کشورهای اروپایی در عرصه هنرهای گرافیک تلاش داشتند تا واژه و تصویر را به صورت حساب شده و استاندارد باهم درآمیزند و همین امر بعدها سبب شکل گیری اصول تایپوگرافی به عنوان ساختارهایی بی نقص و اجباری شد. اما در این میان طراحی گرافیک فرانسه راهی متفاوت را برگزید و تلاش نمود تا از هنرهای تجسمی خصوصا نقاشی در صنعت تبلیغات استفاده کند.

مهمترین آرتیست فرانسوی که توانست بر این هدف، جامه عمل بپوشاند برنار ویلمو بود. وی بیش از آن که به ریشه های تایپوگرافی در طراحی گرافیک تاکید کند، سعی داشت پوسترهای تبلیغاتی مدرن را به طور جدی با نقاشی هماهنگ و همسو سازد. شاید دلیل این امر را بتوان در ادعای فرانسوی ها دانست. ایشان معتقد بودند در هنر نقاشی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و امریکایی برتری فراوانی دارند؛ بنابراین لیمو درصدد برآمد از این نقطه قوت هنر فرانسوی در هنر نوپای گرافیک نیز بهره برد.

ویلمو در آکادمی "ژولیَن" پاریس در رشته نقاشی تحصیل کرد و سپس با "پل کالین" همکاری نمود. کالین او را با اصول طراحی پوستر مدرنیست و لزوم کار در مقیاسی بزرگ آشنا ساخت. وی مانند طراحان پوستر مشهور معاصرش "ریموند ساوینیاک" و " آندره فرانسوا" که از همکاران "ای. ام. کاساندر" به حساب می آمدند، حرفه خود را از برجسته ترین استادان این هنر آموخت.

ویلمو به عنوان طراحی که بیش از پانصد پوستر ارائه کرده بود، عقیده داشت یک پوستر خوب و کامل را باید بتوان در کمتر از یک ثانیه خواند. او در سخنرانی در کلوب مدیران هنری نیویورک به سال 1954م. در این زمینه گفت:

" در پلان فنی، یک پوستر باید هدف خود را بر پایه معنا و سهولت درک علائم خیابانی بگذارد. اما در یک پلان طراحی، هدف باید هنر باشد، بدون فراموش کردن "تولوز-لوترک" و "پیکاسو"."

برنار ویلمو بیش از آن که به ریشه های تایپوگرافی در طراحی گرافیک تاکید کند، سعی داشت پوسترهای تبلیغاتی مدرن را به طور جدی با نقاشی هماهنگ و همسو سازد

در سال های پس از جنگ این نگرش در کارهایی که برای خیریه ها و سازمان های دولتی انجام می شد، آزمایش گردید. پس از آن نیز در طول بازسازی صنعت و تجارت فرانسه در دهه 1950م. ویلمو برای مشتریانی چون "پِریِر"، "ایر فرانس" ، "بَلی"، " ژیلت" و "اُرَنجینا" چندین شناسه یکسان را طراحی کرد.

سبک پوستر فرانسه به عنوان یک شیوه طراحی گرافیک در حال رشد، حالتی واپس گرا و ارتجاعی داشت. یک نظریه پرداز به نام "فرانسوا استالی" در سال 1955م. در این باره نوشت:

" پاریس به عنوان متروپلیس نقاشی مدرن، حال و هوای هنر تزئینی دارد و به طور کامل متعلق به خودش است. فقط ضروریات فنی طراحی تبلیغات امروزی و امکانات مناسب را در اختیار ندارد. با این حال هرگاه یک نقاش نخبه پاریسی در زمینه پوستر، به طرح های گرافیکی کارآمد نیز علاقمند باشد، آثارش کیفیتی پیدا می کنند که آنها را در رده بندی نقاشی های دیواری مدرن، برتر از تبلیغات محض قرار می دهد. این نوع اتحاد در تکنیک تبلیغات و نقاشی را می توان به آسانی در آثار ویلمو مشاهده کرد."

ویلمو علاوه بر تبلیغ جداگانه محصولات، ادعای "فرانسوی بودن" را نیز در داخل و خارج کشور در میان مردم برانگیخت. زمانی که شرکت های چندملیتی امریکایی، بر بازار اروپای غربی سایه انداخته بودند، آثار او فرانسه و محصولات آن کشور را با حال و هوای مدیترانه ای، هنر مدرن، آشپزی درجه یک و مد پیوند داد.

سبک وی مبتنی بر حسی قوی از رنگ ها، خطوط اصلی ملایم ناشی از فرم بدن انسان و طرح های تصنعی بود که در آن ، اغلب تولید و بسته بندی در هم ادغام می شدند.

ویلمو از تسلط تبلیغات فتوگرافیک بسیار اظهار تأسف می نمود ، چرا که این مقوله وارد فرآیند پوسترسازی نیز شده بود.

 

وی برنده چندین جایزه مهم شد و چندین نمایشگاه از آثارش برگزار گردید. مانند نمایشگاه "مروری بر آثار ویلمو" در نمایشگاه ملی پاریس در سال 181م

ادامه مطلب...
24 دی 1396

 یکی از مهم‌ترین مراحل رشد هر شرکت، جذب مشتریان و توسعه بازار محصولات است. مرحله‌ای که بازاریابی نام دارد. بازاریاب‌ها، پیش‌ازاین با دانش و تخصص خود، روش‌هایی برای ترغیب مشتریان بالقوه، نگهداری مشتریان موجود، افزایش میزان فروش، تحلیل نیازمندی‌ها و نیازسازی برای مشتریان، ابداع می‌کردند. مهم‌ترین ابزار این کارها تبلیغات است. تبلیغات تلویزیونی و کاغذی در دوران پیش از اینترنت و تبلیغات اینترنتی و موبایلی در دنیای امروز.

به گزارش چاپ ونشر بع نقل از شفاف، اما در چند سال گذشته، به‌واسطه هوش مصنوعی، ابزارهای دیگری نیز برای این فعالیت‌ها ساخته شده‌اند. ابزارهایی که می‌توانند انقلابی در بازار‌یابی ایجاد کنند. با ما همراه باشید تا ببینیم هوش مصنوعی چگونه می‌تواند بازاریابی را متحول کند.

گاهی چه زود دیر می‌شود

هر روزی که استفاده از هوش مصنوعی و راه‌حل‌های خلاقانه آن را در بازاریابی و بازاریابی محتوا نادیده‌ بگیرید، هر چه بیشتر از مرزهای رقابت عقب می‌مانید. اگر کار‌آفرین یا بازاریاب هستید، احتمالا این گفته شما را غمگین می‌کند. درواقع هدف از نوشتن این مقاله برانگیختن شما و تیم کاری‌تان برای استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی است.

سیستم‌های مجهز به هوش مصنوعی، دائما در پس‌زمینه محصولات و خدمات مشهوری همچون نتفلیکس، آمازون، فیس‌بوک و طبیعتا گوگل فعال هستند. در چند سال گذشته، هوش مصنوعی در عمق دنیای بازاریابی نفوذ کرده است. هوش مصنوعی کمک می‌کند که برندها تجربه مشتریان را، در هر گامی که طی می‌شود، بهبود بخشند. از دلایل دیگر این نفوذ هوش مصنوعی، ارزان شدن آن است. ابزارهایی که قبلا برای فعالیت‌های تجاری بسیار گران بودند و فقط شرکت‌های بزرگ توان مالی آن‌ها را داشتند، امروز برای شرکت‌های کوچک و متوسط، ارزان و در دسترس هستند.

در ادامه می‌خواهیم هشت روشی را که با آن‌ها می‌توان به کمک هوش مصنوعی، در رقابت‌های حوزه بازاریابی و بازاریابی محتوا پیروز شد، بیاوریم. همچنین تلاش کرده‌ایم، ابزارهای موجود را نیز در هر حوزه معرفی کنیم.

بهبود تبلیغات «پرداخت به ازای کلیک» با هوش مصنوعی

بسیاری از بازاریاب‌ها بودجه‌ای را مختص تبلیغات «پرداخت به ازای کلیک» (Pay-per-click or PPC) در adWord و adSense گوگل و فیس‌بوک جدا می‌کنند. در این نوع تبلیغات، مثلا وقتی چیزی را در گوگل تبلیغ می‌کنید، شما فقط به ازای تعداد کلیک‌هایی که روی لینک سایت یا محصول شما می‌خورد، باید هزینه پرداخت کنید.

در‌آمد ناشی از تبلیغات دیجیتال در سال ۲۰۱۷، برابر ۲۲۳.۷ میلیارد دلار در جهان بود. از این مقدار، ۷۳.۸ میلیارد دلار یا ۳۳ درصد سهم گوگل و ۳۶ میلیارد دلار یا ۱۶ درصد سهم فیس‌بوک بود. نزدیک‌ترین رقیب به این دو، شرکت علی‌بابا با ۱۷.۴ میلیارد دلار یا ۸ درصد درآمد تبلیغات دیجیتال بود.

هوش مصنوعی می‌تواند به تبلیغ با درنظر گرفتن جنسیت، علاقه‌ها، سن و نیازها و سوابق خرید مشتری منجر شود.

بسیاری از کمپین‌های تبلیغاتی، کارشان تامین خوراک تبلیغاتی و جذب مخاطبین در این فعالیت است. این کمپین‌ها عموما جزئی از شرکت‌های تبلیغ‌دهنده یا آژانس‌های تبلیغاتی هستند. اما آنچه اهمیت دارد این است که آن‌ها «انسان» هستند و نه هوش مصنوعی. هوش مصنوعی می‌تواند در کشف کانال‌های تبلیغاتی جدید و پیروزی در رقابت مفید باشد.

سیستم‌های هوش مصنوعی، می‌توانند تبلیغ‌کنندگان را در بهره‌برداری و آزمودن بسترهای تبلیغی گوناگون، بهینه‌سازی و افزایش دقت تبلیغات کمک کند. این دقیقا همان چیزی است که فیس‌بوک برای نمایش بهینه تبلیغات از آن استفاده می‌کند. اما همین رهیافت را می‌توان روی داده‌های هر کمپین‌های تبلیغاتی دیگری نیز اعمال شود.

ابزارهای کاربردی

دو ابزار فرانک (https://frank.ai/) و آلبرت (https://albert.ai/) برای همین منظور ساخته شده‌اند. آلبرت یک بستر بازاریابی هوشمند است و خدمات خرید خودکار مدیا (Autonomous media buying) ارائه می‌دهد. این ابزار نیازمند کمی کمک انسانی برای تحلیل، مدیریت و بهینه‌سازی پرداخت‌های کمپین‌های تبلیغاتی است.

 

فرانک نیز با استفاده از یادگیری ماشینی، بهینه‌ترین کانال‌های تبلیغاتی را برای هدف قرار دادن مخاطبین می‌یابد. این ابزار سودآورترین بسترهای تبلیغاتی «پرداخت به ازای کلیک» را یافته و تبلیغات سفارش می‌دهد.

ادامه مطلب...
23 دی 1396

 عباس فلسفی کارشناس دیجیتال مارکتینگ گفت: شبکه های اجتماعی توسط خلاق ترین افراد دنیا راه اندازی می شوند و با مبالغ بسیار بالا توسط برندهای اینترنتی بزرگ دنیا خریداری می شوند و با تلاش شبانه روزی متخصصان و هزینه های بسیار بالایی که دارند اداره می شوند و روز به روز توسعه پیدا می کنند .

 تمام شبکه های اجتماعی بزرگ دنیا خدمات قابل توجهی را بصورت رایگان به مردم ارائه می کنند بطوری که امروز زندگی همه را تغییر داده اند.

وی افزود: این همه تلاش و هزینه ها برای جذب استقبال مردم با هدف کسب درآمد توسط این کمپانی ها انجام میشود و زمانی نتیجه میدهد که شبکه های اجتماعی بهترین موقعیت را برای بازاریابی و تبلیغات در اختیار برند ها و کسب و کار های بزرگ و کوچک قرار دهند.

در واقع فلسفه و هدف اصلی ساختن هر شبکه اجتماعی ارائه یک پلتفرم برای تبلیغات و برندسازی است.

امروز فیسبوک، یوتیوب، اینستاگرام، واتس اپ و توییتر محبوب ترین شبکه های اجتماعی در سراسر دنیا هستند و بسیاری اپلیکیشن های دیگر هم در انواع مدل های سوشیال مدیا در تمام دنیا طرفداران بسیاری دارند که هر کدام راهکار های بسیار گسترده، هدفمند و موثری را برای بازاریابی و تبلیغات در اختیار مشاغل قرار می دهند .

اما تاکنون در ایران اینستاگرام، تلگرام و لینکدین تنها شبکه های اجتماعی در دسترس بوده‏اند که در حال حاظر متاسفانه تلگرام هم فیلتر شده است!

در اتفاقات اخیر که اینستاگرام و تلگرام فیلتر شد بسیاری از اشخاصی که به نوعی از اهمیت و نقش این اپلیکیشن ها در کسب و کار ها مطلع بودند از ادامه فیلترینگ این شبکه ها اظهار نگرانی کردند. حتی کارشناسان نسبت به مشکلاتی که می‏تواند باعث کاهش فروش شرکت ها شود و حتی درنهایت می‏تواند باعث ورشکستگی شرکت های کوچک و افزایش بیکاری جوانان شود هشدار داده اند.

مدیر شرکت ویرلن افزود: که تبلیغات در تلگرام و اینستاگرام جزو پرطرفدارترین روش های بازاریابی و تبلیغات اینترنتی طی یکی دوسال گذشته در ایران بوده و این شبکه ها توانسته اند بهترین راهکارهای بازاریابی اینترنتی را با کمترین هزینه در اختیار کسب و کارهای کوچک و بزرگ قرار دهد.

همچنین شرکت های متعدد و افراد بسیار در بخش اجرای تبلیغات در این شبکه ها فعال هستند که از تولید محتوا تا انتشار تبلیغات در کانال ها و پیج های پرطرفدار فعال هستند.

از طرفی نکته قابل توجه اینجاست که حتی این میزان تاثیرگذاری که امروز تلگرام و اینستاگرام در ایران دارند درواقع ظرفیت کامل استفاده تبلیغاتی از این شبکه ها نیست. زیرا هنوز پلتفرم تبلیغاتی اینستاگرام در ایران قابل استفاده نیست و تلگرام هم که هنوز هیچ پلتفرم تبلیغاتی را ارائه نکرده است .

باید توجه داشته باشیم که اگر تمام شبکه های اجتماعی محبوب دنیا که البته هر کدام بخشی از جامعه را برای تبلیغات در اختیار برند ها قرار می دهند بطور کامل در ایران در دسترس باشند و امکان استفاده از پلتفرم های تبلیغاتی این شبکه وجود داشته باشد چقدر میتواند ایجاد اشتغال و درآمدزایی داشته باشد!

همچنین قابل ذکر است که پلتفرم های تبلیغاتی این شبکه های اجتماعی متاسفانه بدلیل عدم اتصال ایران به بانک های جهانی و تحریم های این سایت ها، در درسترس کسب و کارها نیست که بازگشایی آن راه طولانی در پیش دارد. (البته در این بخش متخصصان دیجیتال مارکتینگ با خلاقیت های ایرانی خاص خودشان راه تبلیغات را پیدا می کنند).

 

بهترین راهکار بازاریابی اینترنتی خارج از شبکه های اجتماعی چیست ؟

این کارشناس و مشاور در این بخش توجه مدیران کسب و کار ها را به اهمیت بیشتر به سئو سایت به عنوان مهم ترین و موثر ترین راه بازاریابی آنلاین جلب کرد و گفت: از موقعیت کسب درآمد بسیار مهمی که گوگل از سال ها پیش دراختیار کسب و کار های تمام دنیا قرار داده است باید بهتر استفاده کنیم.

بهینه سازی و سئو سایت برای رتبه اول تا سوم نتایج جستجوی گوگل قطعا تاثیرگذار ترین راهکار برای کسب درآمد است. بنابراین بهترین توصیه برای کسب و کار هایی که در اثر فیلترینگ تلگرام دچار مشکل شده اند این است که به مزایای سئو سایت و حضور در رتبه اول گوگل بیشتر توجه کنند .

 

جدید ترین روش و موثرترین تکنیک برای سئو سایت، دیجیتال مارکتینگ و برندسازی چیست؟

طبق گزارش مدیر شرکت ویرلن انتشار رپورتاژ آگهی در وب سایت های خبری معتبر و پربازدید امروز به عنوان موثر ترین تکنیک و جدید ترین روش شناخته میشود.

وی افزود: در واقع رپورتاژ آگهی یک خبر تبلیغاتی است که در صفحه اصلی سایت های خبری پربازدید با اتوریتی بالا منتشر می شود. در محتوای رپورتاژ چند کلمه کلیدی به وب سایت تبلیغ دهنده لینک فالو می شود و به همین دلیل رپورتاژ آگهی موثرترین روش سئو سایت، برندسازی و بازاریابی اینترنتی است که به همه کسب کارها استفاده از آن را برای رونق در فروش خدمات و محصولات و کسب درآمد بیشتر توصیه میکنیم.

در انتها مدیر شرکت دیجیتال مارکتینگ ویرلن اعلام کرد که ما در ویرلن از تولید محتوای خبری و تبلیغاتی تا انتشار رپورتاژ آگهی در ۱۰۰ سایت خبری پربازدید و معتبر ایران ، همراه برند های برتر و استارت آپ ها هستیم و بسیار خرسندیم که کسب و کار های بسیاری از خدمات ویرلن برای توسعه تجارت خود استفاده می کنند.

 

 

منبع : شبکه اطلاع رسانی طلا و ارز

ادامه مطلب...
20 دی 1396

 

چهارمین نمایشگاه چاپ ، بسته بندی ، تبلیغات و بازاریابی مازندران با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در محل نمایشگاه بین المللی مازندران واقع در قائمشهر گشایش یافت.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از ایرنا ، شرکت کنندگان در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای خود را در فضایی به مساحت کمتر از 2 هزار متر مربع با 32 غرفه به نمایش گذاشتند.

علاوه بر مازندران ، شرکت هایی از استان های تهران ، قزوین و همدان در این نمایشگاه حضور دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در حاشیه گشایش این نمایشگاه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در کنار برگزاری این نمایشگاه 2 کارگاه آموزشی داریم ، گفت : کارگاه اول در حوزه تبلیغات ، بازاریابی و فروش و کارگاه دوم در حوزه صنعت چاپ و یافته های مدرن است .

احد جاودانی بیان کرد : فعالین حوزه تبلیغات ، صنعت چاپ با بازدید از این نمایشگاه می توانند ، از جدیدترین یافته ها و تولیدات مدرن صنعت چاپ آشنا شوند.

وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر 470 واحد چاپ در این استان فعالند ، گفت که این واحدها در حوزه صنعت چاپ استان مازندران فعالیت خوبی دارند و ما در همه شهرهای مازندران به خوبی توانسته ایم از خدمات صنعت چاپ بهره مند شویم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، ادامه داد : همچنین در این راستا تعدادی از شرکت های چاپ ما علاوه بر آنکه تولیداتشان را در داخل کشور مورد استفاده قرار می دهند ، در خارج از کشور هم تولیدات خود را صادر می کنند.

** 2 پروژه ملی و فرهنگی در استان مازندران

جاودانی با اعلام اینکه در استان مازندران 2 پروژه ملی و فرهنگی در دست اقدام داریم ، افزود : پروژه کتابخانه مرکزی و تالار مرکزی ساری 2 پروژه مهم ما در سطح استان است .

وی با اشاره به اینکه تالار مرکزی ساری 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد ، گفت : با هماهنگی های صورت گرفته با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرارداد تجهیز تالار مرکزی بسته شده است که امیدواریم این پروژه تا پایان بهار سال 97 به بهره برداری رسد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه این بزرگترین پروژه فرهنگی شمال کشور است ، افزود : 17 میلیارد تومان برای اتمام این پروژه نیاز است که این بودجه هم فراهم شده است .

نمایشگاه چاپ و تبلیغات مازندران همه روزه تا 22 دی ماه از ساعت 15 تا 21 پذیرای علاقه مندان است .

 

 

ادامه مطلب...
18 دی 1396

 

به گزارش چاپ و نشر به نقل از (سفرمن)، شاید تا کنون SEM اگر چه تبلیغات و بازاریابی در موتور جستجوی Bing و Yahoo نیز امکان پذیر هست، اما وقتی که کسی گفت وگو از SEM اگر چه تبلیغات و بازاریابی در موتور جستجویبه میان می آورد، غالبا منظورمان استفاده از قدرت موتور جستجوی گوگل و سرویس گوگل ادوردز برای پیشبرد اغراض بازاریابی مان []

شاید تا کنون SEM اگر چه تبلیغات و بازاریابی در موتور جستجوی Bing و Yahoo نیز امکان پذیر هست، اما وقتی که کسی گفت وگو از SEM اگر چه تبلیغات و بازاریابی در موتور جستجویبه میان می آورد، غالبا منظورمان استفاده از قدرت موتور جستجوی گوگل و سرویس گوگل ادوردز برای پیشبرد اغراض بازاریابی مان هست.

اما آیا می دانید گوگل ادوردز چیست؟

اما آیا می دانید گوگل ادوردز چیست؟گوگل ادوردز یکی از فرآورده ها کمپانی گوگل هست که امکان نمایش تبلیغات شما در فهرست نتیجه های جستجوی گوگل را فراهم می کند. این تبلیغات محتمل هست در بالا یا پایین نتیجه های ارگانیک نمایش داده گردد.

این تبلیغات محتمل هست در بالا یا پایین نتیجه های ارگانیک نمایش داده گردد. تبلیغاتی که در فهرست نتیجه های گوگل به نمایش در می آیند، طبق جستجوهای قبلی عضو و علاوه بر این عباراتی که آنان جستجو می کنند، نمایش داده می گردد و هر لینک به یکی از صفحات وب سایت های مد نظر تبلیغ دهندگان در گوگل منتهی خواهد گردید.

در کنار تبلیغات گوگل طبق معمول یکی از کلمات Ad یا Sponsored Links نمایش داده می گردد تا اعضاء بدانند که این لینک ها نتیجه های گوگل نیستند و تنها جهت تبلیغاتی دارند.

به طور چکیده در جواب به این پرسش که گوگل ادوردز چیست؟ میتوان اظهار کرد گوگل ادوردز یک بازار تبلیغاتی هست که در آن با پرداخت پول توان دارید وب سایت خود را در جایگاه بالاتری از فهرست نتیجه های جستجوی گوگل نشان دهید.

 

یک نکته زیاد با اهمیت برای تبلیغات در گوگل آن هست که تبلیغات در گوگل برای وب سایت هایی با دامنه .ir امکان پذیر نمی باشد و لازم است از دامنه های بین المللی مثل .com استفاده نمایید.

ادامه مطلب...
16 دی 1396

 

این نمایشگاه که با هدف توسعه صادرات و یافتن بازارها جدید صادراتی در محل دائمی نمایشگاه‏های بین المللی تهران برپا شده بود، به کار خود پایان داد.

به گزارش چاپ ونشر_ در این نمایشگاه 480شرکت داخلی و خارجی حضور داشتند که430شرکت آن داخلی و 50شرکت دیگر نیز خارجی بوده اند.

این نمایشگاه تلاش کرد تا علاوه بر معرفی بازارهای جدید صادراتی فضای مناسب برای بازاریابی شرکت کنندگان فراهم کند.

لازم به ذکر است که چهاردهمین نمایشگاه تبلیغات، بازاریابی و صنایع وابسته، آخرین تکنولوژی روز دنیا همراه با توانمندهای دنیای فناوری را به شرکت‌کنندگان معرفی کرد این مهم تأثیر به  سزایی بر حوزه تبلیغات و بازاریابی داشته است.

ادامه مطلب...
13 دی 1396

این آش آنقدر برای واحدهای تبلیغات در اصفهان شور شده است که مسئولان اتحادیه به دنبال اثبات این واقعیت برآمده است که "امروز، دیروز نیست"! اما آیا در روزهایی که واحدهای صنفی این حوزه هیچ مشکلی در مشتری یابی نداشت و رکود در بازار حاکم نبود، با وجود دریافت حق عضویت از زیرمجموعه خود، به فکر آموزش و پیش بینی بازار آینده هم بود؟!.

به گزارش چاپ و نشر بعه نقل از تابنک سایه سنگین رکود بر بازارهای مختلف و اصناف سبب شده تا اتحادیه های مختلف بعد از گذشت حدود دو دهه از خواب خرگوشی بیدار شده و با ضرری که در حوزه فروش و بازاریابی مواجه شده اند، تصمیم به برگزاری همایش های فرمایشی کرده اند.

در استان اصفهان برخی اتحادیه ها در حوزه آموزش زیرمجموعه های خود سال هاست غفلت کرده اند و حالا این روزها که روش های نوین در حوزه کسب و کار وارد شده است، با ضربه ای غافلگیرانه به فکر چاره ای برای این وضعیت که سالها به حال خود رها شده بود، افتاده اند.

یکی از حوزه های مهم در اصفهان تبلیغات است که به دلیل انفعال صنف مربوط به آن، اکنون واحدهای صنفی در این حوزه با مشکلات جدی در عرصه بازاریابی و فروش روبرو هستند و در برخی موارد به گفته سماعیان، رئیس اتحادیه کانون آگهی و تبلیغات اصفهان " حتی برخی کسبه نحوه برخورد صحیح با مشتری را هم نمی دانند و باید در این عرصه آموزش ببینند". این جمله تامل برانگیز از سوی فردی عنوان شده است که خود مسئول مستقیم برای ارائه آموزش به زیرمجموعه خود بوده است و حالا اینکه چرا این صنف بعد از سالها تصمیم به آموزش گرفته است، هرچند فی النفسه مفید است اما جای تامل دارد!.

وجود واحدهای فروش و نیز کارخانه های متعدد صنعتی در اصفهان، لزوم فعالیت واحدهای چابک، به روز و مشتری مدار در حوزه آگهی و تبلیغات را ضروری می نماید اما متاسفانه به دلیل عدم احساس مسئولیت پذیری از سوی اتحادیه مربوطه، این موضوع مهم در اصفهان به کما رفته است.

این آش آنقدر برای واحدهای تبلیغات در اصفهان شور شده است که مسئولان اتحادیه به دنبال اثبات این واقعیت برآمده است که "امروز، دیروز نیست"! اما آیا در روزهایی که واحدهای صنفی این حوزه هیچ مشکلی در مشتری یابی نداشت و رکود در بازار حاکم نبود، با وجود دریافت حق عضویت از زیرمجموعه خود، به فکر آموزش و پیش بینی بازار آینده هم بود؟!.

قطعا اگر چنین دوراندیشی از سوی جامعه اصناف اصفهان در سال های اخیر صورت گرفته بود، اکنون واحدهای فعال در این حوزه با رکود دست و پنجه نرم نمی کردند و پخش قابل توجهی از پول هایی که آنها به اتحادیه پرداخت کرده اند هم صرف ارتقاء حرفه ای شغلشان می شد.

به نظر می رسد مدیرانی که توانایی اداره و نظارت بر زیرمجموعه خود را ندارند، پیش از کاندیدا شدن برای حضور در هیئت مدیره اتحادیه باید، توان و صلاحیت خود را در یک کفه ترازو و صلاحیت رقبای برتر از خود را در کفه دیگر قرار دهند و برای مصلحت جامعه صنفی خود هم که شده، با صندلی مدیریت خداحافظی کنند.

ادامه مطلب...
11 دی 1396

همزمان با چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تبلیغات،بازاریابی و صنایع وابسته که از 12 تا 15 دی ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود، نوین ترین و جدیدترین روش ها، فنون،تکنولوژی ها و صنایع مرتبط با بازاریابی و تبلیغات ارائه و در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل ایلنا،در این نمایشگاه حدود400 شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و 10 کشور جهان حضور و مشارکت دارند.

در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تبلیغات ، بازاریابی و صنایع وابستهعلاوه بر جمهوری اسلامی ایران، کشورهای آلمان، ترکیه، بلژیک،کره جنوبی،تایوان،چین،فرانسه،ژاپن، ایتالیا و اسپانیا نیز حضور دارند و تکنولوژی ها و خدمات مرتبط با حوزه تبلیغات و بازاریابی را ارائه می کنند.

رونمایی از دستگاه برش دیجیتال تخت، به نمایش گذاشتن نمایشگر مجازی (هولوگرافیک)، نمایش دستگاه تولید و طراحی روی چوب و حکاکی، ارائه پروژه واقعیت مجازی و هوشمند سازی کلیه اقلام تبلیغاتی؛ برخی از برنامه های جانبی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تبلیغات، بازاریابی و صنایع وابسته است

بی شک دردنیای امروز نقش تبلیغات و بازاریابی درعرصه اقتصادی غیر قابل انکار است و آن دسته از بنگاه های اقتصادی می توانند در گود رقابت باقی بمانند که بهترین و نوین ترین برنامه های تبلیغاتی و بازاریابی را برای خود داشته باشند و بی‌تردید گذار موفق و ورود به عرصه های جهانی منوط به رشد و توسعه توان تبلیغات و دانش بازاریابی است لذا برگزاری چنین نمایشگاه های می تواند در توسعه اقتصادی و بازار صادراتی کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد.

معرفی بازارهای جدید صادراتی، ارائه راهکارهای چگونگی حفظ بازارهای صادراتی ،حمایت از صنعت تبلیغات ، ارتقای سطح کمی و کیفی و تبیین اهمیت و جایگاه تبلیغات بین افراد جامعه و بنگاههای اقتصادی،آشنایی با تکنیک های بازاریابی و پیشبرد فروش،ترویج و آموزش فرهنگ بازاریابی جهت موفقیت بیشتر در بازارهای رقابتی ، تشویق بازار داخلی به استفاده از ابزارهای نوین بازاریابی،برقراری ارتباطی نزدیک بین ارائه کنندگان و متقاضیان خدمات بازار یابی و تبلیغات،آشنایی با آخرین تحولات بازارهای بین المللی و شرایط رقبا ،انتقال دانش فنی نوین و کارآمد برای رشد کیفی و کمی محصولات داخلی و توسعه صادرات غیر نفتی ؛ مهمترین اهداف برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تبلیغات،بازاریابی و صنایع وابسته است.

نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته از لحاظ تعداد شرکت کنندگان و از لحاظ کیفی و تنوع محصول دارای رشد قابل توجه بوده و حدود 25 درصد رشد یافته است.

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تبلیغات، بازاریابی و صنایع وابسته در فضائی بالغ بر 28 هزار متر مربع برپا می شود و در آن خدمات و صنایع تبلیغات (محیطی ، محاطی ، دیجیتالی ورایانه ای)،تبلیغات کالا ، محصولات وخدمات، تکنولوژی دیجیتال، انواع چاپ، تجهیزات و ملزومات چاپ،رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی، فن آوری ارتباطات،علائم تبلیغاتی، نشان های تجاری و فرهنگی،تبلیغات کالاهای صادراتی،فعـالیتهایبازاریـابیوتحقیقدربازار،تکنیـک های بازاریابی و پیشبـرد فروش،شبکه های مجازی،تبلیغات اینترنتی،تبلیغات مخابراتی،ماشیـنهایچاپالکترونیکی،طراحـیبستهبنـدی و دیگیر صنایع و خدمات مربط در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد.

برگزاری همایش مبانی تحقیقات بازاریابی، برگزاری سه کارگاه آموزش تکنیک های تبلیغات و پیشبرد فروش و حضور چند هیئت خارجی برخی دیگر از برنامه های جانبی این نمایشگاه است.

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی تبلیغات،‌ بازاریابی و صنایع وابستهاز 12 تا 15 دی ماه هر روز از ساعت 9 تا 17 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است. 

 

 

ادامه مطلب...
10 دی 1396

یک دفترچه، لیوان یا خودکاری که نزدیک‌تان هست را بردارید و به آن نگاه کنید. چقدر این امکان وجود دارد که روی یکی از این وسایل، اطلاعات شرکت‌هایی که قبلا با آنها در ارتباط بوده‌اید، چاپ شده باشد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از (شارا)- وسایل کوچک و مفید خانگی، هدیه تبلیغاتی فوق‌العاده‌ای هستند برای اینکه برندتان راه خود را به جیب و خانه‌های مشتریان احتمالی باز کنند. مردان به طور متوسط ۸ کلاه تبلیغاتی و زنان به طور متوسط۵ لیوان تبلیغاتی و۳ خودکار تبلیغاتی دارند! نه تنها این نوع هدیه تبلیغاتی تجاری در خانه‌ی همه‌ی افراد پیدا می‌شوند، بلکه مردم آنها را سال‌ها هم نگه می‌دارند: یک کیسه خرید به طور متوسط به مدت چهار سال استفاده می‌شود!

محصول درست را انتخاب کنید

محصولات مفید مثل دفترچه یادداشت، خودکار، بطری های آب، چراغ قوه و کیسه خرید نمونه های بسیار خوبی از چیزهایی است که مردم هر روز استفاده می کنند، بنابراین برای هدیه تبلیغاتی خود می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید. برند شما نه تنها مرتبا جلوی چشم افرادی قرار دارد که از آن هدایای تبلیغاتی استفاده می‌کنند، بلکه کسانی که در اطراف آن افراد هستند هم این هدایای تبلیغاتی را می‌بینند و به این ترتیب هر روز چندین نفر از برند شما آگاه می‌شوند.

انتخاب هدیه تبلیغاتی مفیدی که به کسب و کارتان مرتبط هم می شوند باعث می‌شود برندتان بیشتر در یاد مردم باقی بماند: مثلا یک کیت قابل حمل تعمیر دوچرخه برای یک فروشگاه دوچرخه، بازکن بطری برای کارخانه نوشابه سازی، یک بسته نخ دندان برای یک دندانپزشک و یا یک تایر سنج برای نمایندگی خودرو. اگر کسب و کارتان خدمات فصلی ارائه می دهد، یک تقویم با تاریخ های مهم مشخص شده می تواند یک راه ایده آل برای مشتریان باشد تا در طول سال شما را از یاد نبرند (و یادشان باشد که مثلا در طول دوره های پرداخت مالیات یا برای خرید لباس های مدرسه به شما تلفن کنند).

افزایش ارتباط

یکی از موثرترین راهکارها برای استفاده از هدایای تبلیغاتی تجاری، کمک به ارتباطات جدید برای به خاطر سپردن تعاملاتی است که با شما برقرار می‌کنند. اگر با یک مشتری احتمالی در یک رویداد اجتماعی ملاقات و ارتباط برقرار کنید و به همراه اطلاعات تماس‌‌تان یک جا کلیدی هم به او بدهید، بیشتر در خاطر او می‌مانید تا بخواهید فقط یک بیزینس کارت تنها به او بدهید. اگر در یک روز گرم تابستانی، درغرفه‌ای که در نمایشگاه‌ دارید یک بادبزن یا بطری آب با نام برندتان بر روی آنها به مشتری‌ها هدیه دهید، می توانید مطمئن شوید که آنها کسب و کار شما را همیشه به یاد خواهند داشت.

 اگر حامی مالی یک ایونت ماراتن هستید، هدیه دادن حوله های ورزشی یا تی شرت هایی با لوگوی خودتان بر روی آنها می تواند به این معنا باشد که شرکت کنندگان، محصولات شما را به عنوان یادبودی برای دستاوردهای شان حفظ کنند.

مراسم بزرگداشت

هدیه تبلیغاتی حتما نباید ارزان و محصول تولید انبوه باشند. شما می توانید از کالاهای با کیفیت استفاده کنید تا از کارمندان تان برای موفقیت‌ها، نقاط قوت و دستاوردها‌یشان تقدیر کنید. می‌توانید هدایایی مانند ساعت، خودکارتبلیغاتی و دیگر کالاهای لوکس را به ظرافت تمام تبدیل به یک هدیه ‌تبلیغاتی ویژه برای تیم خود کنید.

 

برای پیدا کردن محصولات تبلیغاتی مناسب برای شرکت‌تان نیاز به کمک دارید؟ تیم بازاریابی حرفه ای ما می تواند در طرح‌ریزی استراتژی برندتان به شما کمک کند تا بهترین موارد را برای نیازهای تبلیغاتی خود تهیه کنید.

ادامه مطلب...
06 دی 1396

مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز، بر لزوم ایجاد رویه واحد در تبلیغات و فضاسازی محیطی تاکید کرد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از خبرگزاری فارس، میراعتماد عمادی در جلسه کمیته سیما و منظر شهری، فقدان مجسمه ماندگار را از نقد‌های وارد بر فضای محیطی شهر تبریز خواند و افزود: متاسفانه اولویت‌بندی، طراحی و نصب تندیس‌ در شهر ما کمتر در یک چارچوب مشخص صورت گرفته است؛ به عنوان مثال، چندین تندیس از استاد شهریار در شهر نصب شده اما هیچ‌یک در شأن شاخص‌ترین چهره ادبی شهر نیست.

وی متذکر شد: طراحی و نصب تندیس‌ها در شهر ما با هزینه‌گذاری‌های متوالی صورت می‌گیرد، بدون این‌که خروجی کار در حافظه عمومی شهر ماندگار شود.

مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز ادامه داد: عموماً این هنرمندان و مجسمه‌سازان بوده‌اند که به اقتضای ذوق خود تندیس یا مجسمه‌ای را کار کرده و به شهرداری عرضه کرده‌اند؛ کمتر پیش آمده که شهرداری در این خصوص پیش‌قدم شده و نیازهای محیطی شهر را بر طرف کند.

عمادی با تاکید بر این‌که نقش «کمیته سیما و منظر شهری» در این خصوص کارگشاست، افزود: امیدواریم فعالیت این کمیته با بهره‌مندی از کارشناسان زبده و مجرب، بدعت‌هایی را که در شهر نهادینه شده، برطرف کرده و هزینه‌‌گذاری بخش فضاسازی شهر را کاهش دهد.

مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز اظهار داشت: هر شهر به مشاهیر و مفاخر خود زنده‌ است و کمیته سیما و منظر شهری می‌تواند با تکلیف برخی سیاستگذاری‌ها، طراحی تندیس‌ها و مجسمه‌ها را در قالب یک طرح جامع پیگیری کند.

وی متذکر شد: در بحث تبلیغات محیطی با مشکلاتی مواجهیم که ریشه در ضعف هماهنگی‌ها دارد. این ضعف با ورود کمیته سیما و منظری شهری باید مرتفع شود.

مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز تاکید کرد: «بهار 97» شاهد آغاز رسمی برنامه‌های «تبریز 2018» و میزبانی‌های متعدد بین‌‌المللی خواهیم بود؛ از این رو لازم است تا تصمیم‌سازی‌های کمیته سریع‌تر اجرایی شود.

جلسه کمیته سیما و منظر شهری به منظور ایجاد هماهنگی و انسجام در برنامه‌های محیطی و فضاسازی «تبریز 2018» و «نوروز ۹۷» با حضور قائم‌مقام شهردار تبریز، معاون فنی و عمرانی شهردار، معاون مالی و اقتصادی شهردار، مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل و جمعی از کارشناسان و صاحب‌نظران فرهنگی، جامعه‌شناسی و مدیریت‌شهری برگزار شد.

 

براساس ابلاغ شهردار تبریز و تصمیمات این کمیته، اجرای مباحث مختلف محیطی از قبیل نورپردازی ساختمان‌ها، طراحی و نصب آثار حجمی، المان‌ها، لوسترهای شهری، دکل‌ها و پایه‌چراغ‌ها، سایبان‌ها، مبلمان شهری، نیکمت‌ها، بیلوردها، سازه‌های تبلیغاتی و تابلوهای ترافیکی در مناطق و سازمان‌های تابعه شهرداری، مطابق برنامه‌ها و سیاست‌های کمیته سیما و منظر خواهد بود.

ادامه مطلب...
صفحه1 از25