تفاوت اصلی روابط عمومی و تبلیغات

قدرت و نفوذ روابط عمومی بسیار بیشتر از تبلیغات است. امروزه باتوجه به رویکرد مشتری محور بازاریابی، تبلیغات همانند یک CD یک بار مصرف کهنه می ماند و روابط عمومی همچون وسیله ای مدرن، مانند یک هارد دیسک. به گزارش سایت modir.tv، تفاوت اصلی روابط عمومی و تبلیغات در این است که شما در تبلیغات صرفا بیان کننده هستید و هیچ پاسخ و بازخوردی از مخاطبان خود دریافت نمی کنید، اما روابط عمومی (PR) در واقع تقابل بین شما و مخاطب است؛ تقابلی دو طرفه!

 

تفاوت تبلیغات و روابط عمومی در درک مشتریان

- تبلیغات: در برنامه ریزی تبلیغات، چند نفر از سرمایه داران و مدیران یک شرکت گرد هم می آیند و غالبا به نیت افزایش فروش، برنامه ریزی و بودجه بندی می کنند. در آخر چنین جلساتی، در بهترین حالت می توان ایده و نظری نزدیک به خواسته مشتریان تولید کرد.

روابط عمومی: اما مبنای کار روابط عمومی (PR) گوش دادن به مشتریان است. روابط عمومی  گویی با فهم خواسته های مشتریان پیمان بسته است. روابط عمومی فرآیندی  است که با توجه مستقیم به نظرات مشتریان، در پی یافتن پاسخ هایی برای سوالات اساسی برنامه های ترویجی یک شرکت است.

Crosby Noricks ، نویسنده مجله Independent Fashion Bloggers  می گوید «تأثیری که روابط عمومی بر خریداران می گذارد قابل مقایسه با تبلیغات نیست. چطور می شود فردی آن چیزی را که خودش دقیقا می خواهد و خودش دستور به ساختنش را داده، نخرد؟»

در ادامه مثالی می زند که فرض کنید خانمی می خواهد برای فصل پاییز لباس تهیه کند. می تواند به مجله های مد سر بزند و پس از مدتی سر و کله زدن با تبلیغات مختلف، از دیدن آنها کلافه شود، چون نمی داند کدام شان راست می گوید و کدام شان فقط زرق و برق تبلیغاتی ا ست؟!

او ترجیح می دهد که خودش را در یک لباس پاییزی ببیند و درک کند که با آن لباس، در پاییز به چه شکلی درخواهد آمد؟

اینجاست که یک متخصص مد می تواند با توجه به ویژگی های شخص آن خانم، بهترین لباس ها، سِت ها، ترکیب رنگ ها و را به او پیشنهاد بدهد. و حالا آن خانم با چشمانی بازتر به انتخاب لباس مورد علاقه اش بپردازد.

برخی عقیده دارند که دوران تبلیغات، آرام آرام روبه پایان است و جای آن را بدون شک روابط عمومی خواهد گرفت.

4 تفاوت اساسی بین روابط عمومی (PR) و تبلیغات

خبر نزد مردم است

بسیاری از روزنامه نگارها وقت خود را صرف این می کنند که با مدیران و رؤسای شرکت های بزرگ صحبت کرده و گزارشی تهیه کنند.

وقتش رسیده که حرف مردم را بشنویم و به خواسته شان گوش دهیم. سری به گروه های مردمی مختلف بزنید؛ انجمن ها، گردهمایی ها، صحبت هایی که در مترو، اتوبوس و در جریان است و...

اینجاست که می توانید خبر واقعی را پیدا کنید؛ اینجاست که می توانید با خواسته مردم بیشتر آشنا بشوید.

شعار نمی دهم؛ برای به دست آوردن خبرهای دسته اول، بهترین روش کمک گرفتن از مردم است؛ آنهایی که در صحنه ها و اتفاقات مختلف حاضر هستند برای تان فیلم بگیرند و بفرستند یا صحبت آنها را بشنوید و بنویسید روابط عمومی یعنی این. (این مورد به خصوص برای کسانی که به دنبال استفاده از روش بازاریابی دهان به دهان هستند، بسیار اهمیت دارد)

روابط عمومی، دو سیبل را هدف می گیرد

روابط عمومی مانند پولوتونیم است؛ می توان آن را غنی کرد و برای تولید انرژی استفاده کرد یا می توان از آن بمب هسته ای ساخت. از یک طرف می توانید از روابط عمومی برای برجسته کردن نقاط قوت خودتان یا محصول تان استفاده کنید و از طرفی دیگر می توانید نقاط ضعف رقیبان تان را در بوق و کرنا کنید.

درباره روش بیان و صحبت کردن در حوزه روابط عمومی به نکات زیر توجه داشته باشید؛ نکاتی که مبنای روان شناسی و رفتارشناسی به دست آمده است.

- از نظرات متخصصان، پزشکان، پروفسورها، اساتید دانشگاه و سایر افراد موفق، در راستای تأیید نظرات تان استفاده کنید. در این صورت حرف شما مقبولیت بیشتری خواهد داشت.

- می توانید از موانع اجتماعی  بهره جویی کنید. مثلا در آمریکا هنگامی که زنان برای حق سیگار کشیدن راهپیمایی کردند، شرکت تولید سیگار از نوشته  «مشعل های آزادی» برای سیگارهای خود استفاده کرد.

- محققان و متخصصانی را برای کشف عادات رفتاری مردم استخدام کنید.

- با زندگی روزمره مخاطبان تان انس بگیرید.

هزینه؛ تفاوتی دیگر بین تبلیغات و روابط عمومی

تبلیغات هزینه بسیار زیادی دارد. اجاره رسانه های تبلیغاتی جزو هزینه برترین کارهای یک شرکت محسوب می شود. از طرفی دیگر یک تبلیغات برای اثربخشی به تکرار نیاز دارد و این تکرار یعنی هزینه دوباره.

اما روابط عمومی بر مبنای تحقیق و شنیدن و تحلیل است، نه چیزی دیگر.

کافی  است بازار هدف خود را به طور کامل بشناسید و نیازها و خواسته های آنها را بدانید؛ این تمام هزینه شماست!

 

در این بین نیز می توانید از متخصصان جامعه شناسی بهره مند شوید یا حتی کم خرج تر از آن، از بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده کنید. نظرات و عقاید و رفتار مردم را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید تا بهتر از قبل متوجه شوید که چه چیزی را چطور و چگونه باید تولید و پخش کنید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)