فرماندار خلخال :

واحد بسته‌بندی و فرآوری عسل در خلخال به بهر برداری می رسد

 

فرماندار خلخال از افتتاح بزرگترین واحد بسته‌بندی و فرآوری عسل مرغوب در خلخال خبر داد.

به گزارش چاپ ونشر به نقل از فارس، فریدون بابایی در مراسم افتتاح یک واحد تولیدی بسته‌بندی و فرآوری عسل در خلخال اظهار کرد: این بزرگترین و مجهزترین واحد بسته‌بندی و فرآوری عسل در استان و شهرستان خلخال است.

وی افزود: تجهیزات و امکانات بروز این واحد تولیدی برای بسته‌بندی بیش از یکصد تن طراحی شده و با توجه به ظرفیت تولید عسل شهرستان خلخال این واحد در راستای ایجاد اشتغال و ارزش افزوده بالا برای محصول عسل در خدمت تولیدکنندگان عسل منطقه خواهد بود.

فرماندار خلخال تصریح کرد: این واحد تولیدی به همت یک جوان خلخالی که خود از چند دهه گذشته تولید کننده عسل  است فراهم شده که بیش از 350میلیون تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و 70 میلیون تومان سرمایه‌گذاری از محل تسهیلات دولتی برای راه‌اندازی این واحد هزینه شده است.

وی ادامه داد: عسل فرآوری شده بسته‌بندی در اوزان مختلف علاوه بر مصرف این شهرستان به مصرف سایر استان‌های کشور نیز خواهد رسید.

بابایی با اشاره به اینکه جایگاه استان اردبیل و شهرستان خلخال در تولید عسل در رده‌های برتر تولید عسل مرغوب بودهاست اضافه کرد: سالانه در خلخال بیش از 700 تن عسل تولید می‌شود که علاوه بر نیاز داخلی شهرستان، به عنوان سوغات گردشگران نیز راهی مقصدهای مختلف است.

فرماندار خلخال هر گونه خام‌فروشی محصولات تولیدی را به ضرر شهرستان و تولیدکنندگان دانست و افزود: حمایت از سرمایه‌گذاران در راستای ایجاد اشتغال بیشتر و ثابت و پایدار ادامه خواهد داشت.

 مسعود زارعی مدیر تولید این واحد نیز اصلی‌ترین هدف خود را ایجاد اشتغال برای هم‌سن و سالان و تحصیل‌کردگان عنوان کرد و گفت: در فازهای بعدی با ایجاد نمایندگی‌ها  و شعبات در استان‌های مختلف این واحد بخش عظیمی از اشتغال جوانان خلخالی را پوشش خواهد داد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)