جشنواره کفش دوزک ها در کفش بلا

به گزارش چاپ و نشر به نقل از سایت ام بي اي نيوز: صنعت تبلیغات امروزه علاوه بر معرفی و ساخت هویت برای برندهای جدید، نقش بسیار مهمی در حفظ و احیای برندهای معتبر قدیمی دارد.


 

برندهای قدیمی به خاطر ایجاد حس نوستالژیک در افراد جذاب و دوست داشتنی هستند. گاهی برخی نام ها با خاطرات دورانی از زندگی افراد در می آمیزد یا زنده کننده ی روزهایی است که یادآوری آن لبخند برلبان آدم ها مینشاند.

در حوزه ی کسب و کار و تجارت نیز دلبستگی به برندها وجود دارد و در کنار رشد و توسعه ی آنها شاخص مهم قدمت و دیرینگی از اهمیت بالایی برخوردار است.

نام بلا در صنعت کفش یکی از نام های معتبر و معروفی است که سالیان متمادی به تولید و عرضه ی کفش مرغوب ایرانی میپرداخت، فروشگاه های بزرگ این مجموعه در میادین بزرگ و مهم تهران و سایر شهرها گواه این موضوع است.

نام کفش ملی و کفش بلا به عنوان برندهای محبوب و با کیفیت در اذهان بسیاری از افراد باقی مانده است و روزگاری نه چندان دور، خرید کفش و پوشیدن کفش های تولید شده توسط این دو شرکت برای هر ایرانی مایه ی مباهات بوده.

این روزها کفش بلا با تکیه بر شناسنامه ی معتبر و شاخصه هایی که حس نوستالژیک بودن این نام در ذهن مخاطبان میتواند ایجاد کند، سعی کرده با اجرای کمپین های تبلیغاتی تصویر موفق و تازه ای ازخود نشان دهد.

امیرعباس کمالی مدیر هنری و خلاقیت کمپین اخیر این برند در آژانس بلندگو در این رابطه میگوید: مدیریت مجموعه بلا تصمیم به ارتقاء و تغییر جایگاه این برند را به کمک طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی آغاز نموده است.

شبکه بزرگ بلا با در اختیار داشتن 40 فروشگاه در سراسر کشور که اصولا در میادین و خیابان های اصلی واقع شده اند، ظرقیت بالقوه بسیار مناسبی برای تبلیغات دارا است و ما سعی کردیم از این موقعیت مکانی به عنوان تبلیغات محیطی استفاده کرده و بهره ببریم.

وی می گوید: در کمپین تازه بلا که برای شش ماهه دوم سال طراحی شده و همزمان با فصل بازگشایی مدارس است، سعی کردیم از این فرصت برای ایجاد ارتباط با کودکان و دانش آموزان استفاده کنیم و محوریت پیاممان کودکان هفت تا دوازده ساله بودند.

از سویی به دلیل اینکه عموما، خانواده در این ایام برای خرید و تهیه ی اقلام مورد نیاز دانش آموزان به فروشگاه ها مراجعه میکنند، هدف بعدی ارائه ی کالا و اجناس به خانواده ها نیز بود. به همین دلیل سعی کردیم با ایجاد جذابیت بصری بالا در این کمپین زمینه این اقدام را فراهم کنیم.

کمالی در ادامه افزود: استفاده از المان های تصویری که به موضوع کفش مرتبط باشد، فکر اولیه طراحی بخش های مختلف بود، بر همین اساس از تصویر کفشدوزک استفاده کردیم که به خاطر رنگ های به کار گرفته شده در تصویر آن و همچنین این ذهنیت در داستانهای کودکان که کفشدوزک ها کفش میدوزند، جشنواره کفشدوزک ها طراحی و اجرا شد.

از تمام ظرفیت های فروشگاهی که به نظر من یک رسانه محیطی بسیار قدرتمند محسوب می شدند و در نقاط استراتژیک نظیر میادین و خیابان اصلی شهر، برای ارائه ی جذابیت های بصری استفاده شد و استیکرهای رنگی کفشدوزک ها در ابعاد بزرگ بر روی شیشه ویترین فروشگاه ها نصب شدند. 

همچنین کاربرد تصویر پسر بچه ای که کلاه بر سر داشت و ترکیب رنگ قرمز و آبی که از نظر روانشناسی کودک تاثیر بسیار مطلوبی روی این گروه سنی دارد، در کل باعث شد مخاطبان خیلی خوب با محتوای پیام و المان های بصری ارتباط بر قرار کرده و تعامل خوبی با مخاطب ایجاد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: براساس بازخوردهایی که به دست آمده فعالیت های تبلیغی انجام شده درقالب کمپین های دوره ای، تاثیر خوبی در ایجاد هویت تازه برای مجموعه ی بلا و همچنین میزان فروش آن داشته است.

لازم به ذکر است این مجموعه به خاطر در اختیار داشتن شبکه بزرگ فروش در حال حاضر اقدام به توزیع و عرضه ی کفش ایرانی با کیفیت می کند و بیش از 700 نوع محصول در فروشگاه های بلا عرضه می شود در کنار اقدامت تبلیغاتی گامی است جهت بازگشت آن به دوران اوج فروش.

همچنین کمپین های تبلیغاتی که در طی یک سال گذشته برای این مجموعه طراحی و اجرا شد، ضمن معرفی دوباره بلا، نشان داد مخاطبان نسبت به برندهای قدیمی عکس العمل های متفاوت در مقایسه با نام های تازه نشان می دهند، به این منظور که طی اجرای فاز نخست کمپین که از نوروز امسال اجرا شد، آمارها نشانگر فروش بیش از 300 درصدی را داشتند و در حال حاضر نیز جشنوراه کفش دوزک که همزمان با بازگشایی مدارس اجرا شد تاکنون موفق بوده.

البته وی تاکید کرد محصولات ارئه شده در بلا تغییر کرده و تولید کننده های کفش مطرح کشور به عنوان تامین کننده اجناس این فروشگاه ها اقدام به عرضه ی کفش با کیفیت ایرانی می کنند و این عامل نیز در توفیق به دست آمده تاثیر گذار بوده است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)