استاندار مرکزی در آیین افتتاحیه دهمین نمایشگاه کتاب اراک؛

ابراز نگرانی استاندار استان مرکزی از رکود کتابخوانی در بین مردم

استاندار مرکزی با اشاره به پایین بودن سرانه مطالعه در کشور، گفت: عدم کتابخوانی مردم ایران نگرانی هایی را بوجود می آورد که با توجه به گسترش فضای مجازی این نگرانی روز به روز بیشتر هم می شود. البته افزایش قیمت کاغذ و به طبع آن افزایش قیمت کتاب نیز در کتاب نخواندن مردم بی تاثیر نبوده است.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در آیین افتتاحیه دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان مرکزی ضمن تسلیت درگذشت آیت‌الله حاج شیخ علی‌اصغر قاضی‌زاده که از شاگردان امام خمینی(ره) و مدیر سابق حوزه علمیه حاج محمد ابراهیم خوانساری بود، گفت: نمایشگاه کتاب اراک فرصت بسیار خوبی است تا مردم استان مرکزی به خصوص جوانان استان و شهر اراک از جدیدترین کتاب های انتشارات گوناگون استفاده کنند.

وی با اشاره به پایین بودن سرانه مطالعه در کشور، افزود: عدم کتابخوانی مردم ایران نگرانی هایی را بوجود می آورد که با توجه به گسترش فضای مجازی این نگرانی روز به روز بیشتر هم می شود. البته افزایش قیمت کاغذ و به طبع آن افزایش قیمت کتاب نیز در کتاب نخواندن مردم بی تاثیر نبوده است.

برگزاری نمایشگاه کتاب در افزایش سرانه مطالعه موثر است

استاندار مرکزی ادامه داد: برگزاری چنین نمایشگاه هایی در راستای کاهش چنین نگرانی هایی است، چرا که کتاب ها در چنین نمایشگاه هایی با تخفیف مناسب ارائه شده و فرصت مناسبی برای کتابدوستان خواهد بود.

آقازاده با بیان اینکه همه باید یکدیگر را به کتابخوانی توصیه کنند، گفت: باید خودمان را ملزم کنیم تا در روز لااقل نیم ساعت مطالعه داشته باشیم، این کار که می تواند در آخر شب و قبل از خواب انجام شود میزان مطالعه در جامعه را بالا برده و به فرهنگ کتابخوانی که فرهنگی دیرینه ایرانیان است، کمک می‌کند.

مطالعه کتاب می تواند در تقویت ارکان نظام نقشی اساسی داشته باشد

وی خاطرنشان کرد: انقلاب ما انقلابی فرهنگی است و با توجه به اینکه کتاب نیز از مقوله فرهنگ است، لذا مطالعه کتاب می تواند در تقویت ارکان انقلاب نقشی اساسی داشته باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)