حساب‌های پولشویی ارزی بسته شد

یک مقام آگاه از بسته شدن صدها حساب عاملان غیرمجاز ارزی به دستور قوه قضاییه در راستای مبارزه جدی با پولشویی خبرداد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از فارس، در راستای مبارزه جدی با پولشویی و با دستور مقام قضایی، صدها حساب از حساب‌های عاملان غیرمجاز ارزی بسته شد.

وی با اشاره اخلال در بازار ارز توسط شبکه‌ای از دلالان، تاکید کرد: روند مبارزه با دلالان و اخلالگران بازار ارز با قاطعیت ادامه خواهد داشت.

آخرین بررسی ها نشان می دهد، ایران دارای رتبه اول جهانی در شاخص  ریسک پولشویی است نظام بانکی ایران از نظر استانداردهای جهانی دچار اشکال است.

این معضل اقتصادی تاثیر مستقیمی بر همه ابعاد اقتصادی جامعه دارد و در این میان صنعت چاپ با ماهیت تولید تاثیر بسیاری از این تحول به خود می‏گیرد، اخلال‏های که شبکه دلالای در صنعت چاپ ایجاد کرده بی‏شمار است.

 حضور پر رنگ دلالان از ثبت سفارش تا واردات و حتی فروش مواد اولیه به بخشهای مختلف صنعت چاپ نشان می‌دهد در این بین حمایت‏های دولتی نیز  اختصاص پیدا نکرده وسرمایه در گردش لازم برای تولدی نیز در این صنعت وجود ندارد.

 در این بین مواد اولیه صنعت چاپ نیز با فزار و فرودهای فراوانی روبه رو شد که ضربه های فراوانی را به تولید زده می شود.

نوسانات قیمت ارز تاثیر مستقیمی بر افزایش قیمت کاغذ، مرکب، تجهیزات و لوازم چاپ ...... دارد در نتیجه قیمت تمام شده برای هریک از محصولات صنعت چاپ از افزایش قابل توجهی برخوردار خواهد شد.

گفتنی است که در هفته‌های اخیر نوسانات ارز باعث افزایش قیمت کاغذ ،مرکب و دیگر ملزومات چاپ شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)