مقالات و یادداشتها

مقالات و یادداشتها (3)

27 تیر 1396

* گردآوری: ابراهیم رستمی (کارشناس چاپ)

Email: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 در ادامه بررسی مسایل تخصصی ورق و کارتن، در این شماره به موضوع مونتاژ و استانداردسازی کلیشه برای چاپ پرداخته شده است. این مطلب را مهندس ابراهیم رستمی کارشناس چاپ کشور در ادامه سلسله مطالب این موضوع، در اختیار نشریه چاپ و نشر قرار داده است. ضمن تشکر از ایشان به خاطر زحمات گرانقدر در خصوص غنا بخشیدن به ادبیات تخصصی حوزه چاپ، آرزومندیم طرح اینگونه موضوعات بتواند به رسالت مان در راه ارتقای فرهنگ تخصصی چاپ کشورمان کمک کرده باشد. از سایر دوستان و عزیزان علاقه مند به نگارش در حوزه های تخصصی چاپ، می خواهیم که ما را در این مهم کمک و یاری رسانند. نشریه چاپ و نشر متعلق به تمام دست اندرکاران چاپ و بسته بندی ایران است، پس کمک کنیم تا تخصص ها را بارور کنیم.

 مونتاژ کلیشه

معمولا کلیشه ها را با توجه به طرح ارسالی از سوی مشتری بر روی ورقه ای از جنس پلی استر (pet)  که شفاف است و قطری در حدود 3/0 تا 5/0 میلی متر دارد به وسیله چسب های میکرونی و یا چسب های مایع می چسبانند بدین صورت که فیلم نگاتیو را زیر ورقه پلی استر (pet) قرار می دهند و سطح پلی استر و پشت کلیشه را چسب می زنند و سپس بر روی ورقه پلی استر که در زیر آن نگاتیو کلیشه قرار دارد منطبق می کنند و کلیشه را می چسبانند.

 در مونتاژ کلیشه بر روی ورقه پلی استر (pet) باید به نکات زیر توجه کرد:

1- سعی شود که اندازه ورقه پلی استر به اندازه شیت کارتنی که چاپ می گیرد باشد (طول و عرض، ارتفاع و سردرب و تنه درب در نظر گرفته شود).

2- گونیا را از یک طرف ورقه پلی استر در نظر می گیریم.

3- اگر از چسب مایع برای چسباندن کلیشه بر روی ورقه پلی استر استفاده می کنیم، حتما باید چسب را به صورت یکنواخت و یک لایه بسیار نازک بر روی ورقه پلی استر و پشت کلیشه بکشیم تا در چاپ دچار مشکل نشویم.

4- به زمان خشک شدن چسب های مایع که در دستورالعمل آن ها آمده است توجه شود.

5- اگر از چسب های دو طرفه استفاده می کنید از نظر ضخامت و قدرت چسبندگی مورد امتحان قرار دهید.

6- در حین چسباندن کلیشه بر روی ورقه پلی استر سعی کنید هیچگونه هوایی بین کلیشه و ورقه پلی استر نباشد تا در چاپ دچار اشکال نشود.

7- اگر بر روی سیلندرهای چاپ شما شکافی برای قرار دادن ورقه پلی استر (pet) وجود دارد سعی کنید که از تگزون و یا داکت های مناسب برای گونیا کردن کلیشه استفاده کنید.

8- در صورت امکان از ورق های پلی استری استفاده کنید که در برابر کاهش دما مقاوم باشد.

9- از ورقه های پلی استری استفاده کنید که دارای انعطاف مناسب بوده و شکننده نباشد.

تمیز کردن کلیشه و انبار کردن آن

شرایطی برای انبار کردن صحیح کردن کلیشه و تمیز کردن آن نیاز است که می توان موارد زیر را ذکر کرد:

1- تمیز کردن میانی در طی عملیات چاپی طولانی مدت صورت می گیرد تا فاصله بین حروف پر نشود.

2- در طی زمانی که ماشین کار نمی کند و در آخر روز کاری باید کلیشه ها تمیز شود.

3- اجازه ندهید که مرکب چاپ بر روی کلیشه خشک شود این مرکب های خشک شده به آسانی پاک نخواهد شد و ممکن است به کلیشه آسیب برساند.

4- کلیشه نباید در ارتباط با سیلندر آنیلوکس یا سطوح دیگر در طی زمانی که ماشین چاپ کار نمی کند باقی بماند، زیرا خشک شدن سریع مرکب ممکن است باعث چسبیدن کلیشه به نورد آنیلوکس یا هر جسم دیگری بشود، بنابراین اگر سیلندر مجددا شروع به گردش کند ممکن است کلیشه آسیب ببیند (برای ماشین هایی که سیستم اتوماتیک آنیلوکس را ندارند).

5- مرکب های چاپ کارتن چون پایه آب هستند بهتر است با آب و مقدار کمی مواد قلیایی (صابون، محلول آمونیاک با PH  حداکثر 11 و یا پودر شوینده) و یا الکل کلیشه را تمیز کرد

6- کلیشه را از تابش مستقیم نور روز، اشعه UV و تأثیر بلند مدت نور سفید (نور لامپ ها یا نور روز) محافظت کنید (بهتر است نورها به صورت متوازن آفتابی و مهتابی نصب شود).

7- دمای نگهداری کلیشه بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد است.

استانداردسازی کلیشه برای چاپ

یکی از مهم ترین مراحل تولید کلیشه، آزمون شرایط کلیشه است که در این مرحله با آزمون چندباره کلیشه آن را با استاندرهای موجود یکسان می کنیم. این مرحله شامل آزمون فیلم نگاتیو، آزمون نوردهی از پشت، آزمون نوردهی اصلی، آزمودن نوردهی پایانی، آزمودن زمان شستشو بررسی شرایط کلیشه است.

 آزمایش پایه برای ارزیابی پارامترهای فرآیند در تولید صحیح کلیشه

برای تولید کلیشه سه پارامتر اصلی وقابل ملاحظه در مراحل تولید وجود دارد. کلیشه های مختلف با یکدیگر تفاوت دارند، بنابراین با ارزیابی آن ها شرایط ویژه آن را به دست می آوریم. این سه پارامتر عبارتند از:

- نوردهی از پشت

- نوردهی اصلی

- زمان شستشو

حروف بر روی کلیشه به طور معمول بیشتر از نقاط تصویر روی کلیشه دوام می یابند. در صورت بروز هریک از شرایط زیر پارامترهای فوق را باید مجدد بررسی کرد:

- در مراحل راه اندازی خط جدید تجهیزات

- بعد از تنظیم کردن برس های شستشو ویا تعویض آن

- استفاده از یک نوع کلیشه جدید

- استفاده از ضخامت های مختلف کلیشه

نوردهی از پشت و نوردهی اصلی باید برای هر گروه از کلیشه ها آزمایش شود. اگرچه این مقادیر اغلب به حساسیت مواد خام، طول عمر لامپ نوردهی (انواع مختلف منبع نور UV) بستگی دارد.

آزمایش شرایط شستشو

تعیین کردن زمان و مشخص کردن عمق برجستگی ها بسیار مهم است. زمان شستشو بستگی به نکات زیر دارد:

- نوع مواد مصرفی

- ضخامت کلیشه (عمق برجستگی مطلوب)

- فشار برس ها (بر روی سطح)

- دما و غلظت محلول شستشو

اجرا کردن تست شستشو

چهار قطعه در ابعاد تقریبی 5×12 سانتی متر (برای فرآیند متصل به خط تولید)inline  کمی بزرگ تر را برداشته و حدود 3/1 ازآن را بدون ورق محافظ، فیلم نگاتیو یا وکیوم کردن کلیشه برای 5 دقیقه نوردهی کنید، سپس این قطعه ها را در پروسسور با زمان شستشوی متفاوت شستشو دهید. مقادیر زیر می تواند به عنوان قطعه شروع به کار گرفته شوند:

قطعه شسته شده را به مدت 10 تا 15 دقیقه داخل خشک کن قرار دهید. بعد از اینکه درجه حرارت اتاق پلیت خنک شد، اندازه گیری ضخامت را انجام دهید. اختلافی بین ضخامت ناحیه های خطی و پایه شسته شده در عمق برجستگی آن وجود دارد.

سپس مقادیر به دست آمده را در نموداری که بر حسب زمان شستشو است قرار دهید. با این مقادیر یک منحنی، خواهیم داشت که وابستگی بین زمان شستشو و عمق برجستگی را نمایش می دهد. اگر عمق برجستگی مطلوب باشد این نمودار زمان شستشو مورد نیاز را نشان می دهد.

این مقادیر به پارامترهایی از قبیل دستگاه، درجه حرارت حلال، نوع حلال و... بستگی دارد (شما باید مقادیر مناسب هر پارامتر را برای هر نوع کلیشه که استفاده می کنید پیدا نمایید).

زمان شستشوی مناسب باید به گونه ای انتخاب شود که عمق برجستگی به دست آمده بیشتر از عمق برجستگی مطلوب باشد. به عنوان مثال اگر عمق برجستگی دلخواه 1 میلی متر باشد، شما باید به اندازه 3/1 میلی متر بر روی این نمودار بروید. در کار کردن با پروسسورهای متصل به خط تولیدinline  به صورت خودکار مقادیر مناسب را در حین نصب و راه اندازی برنامه ریزی خواهد شد.

آزمایش نوردهی به پشت کلیشه

در نوردهی از پشت دو عمل فوق العاده مهم صورت می گیرد:

1- پیش حساس کردن (Pre-sensitizing) که بر روی مواد خام اثر می گذارد و زمان نوردهی را کاهش می دهد.

2- محدود کردن عمق شستشو و ضخامت پایه کلیشه و این اطمینان وجود دارد که یک ارتباط محکم بین عناصر قسمت های برجسته و پایه پلی استر به وجود خواهد آمد.

ملاحظات عمومی

- نوردهی از پشت صحیح، تولید کلیشه با برجستگی ها مناسب و جلوگیری از بین رفتن ترام ها در اثر فشار برس شستشو را تضمین می کند.

- شرایطی که در حین انجام تست وجود دارد باید همان شرایطی باشد که در تولید وجود دارد. بنابراین بهتر است لامپ سه دقیقه قبل از شروع آزمایش به کار بیافتد (گرم شدن لامپ) و توجه شود مه در تست های مختلف زمان نوردهی نباید از مرز 30 ثانیه تجاوز کند.

- کلیشه های موجود در یک بسته دارای حساسیت یکسانی هستند، بنابراین فقط نیاز است آزمایش نوردهی از پشت برای بسته هایی که جدید تولید شده اند و یا بسته هایی که از یک پچ تولید نیستند، انجام بشود.

- به این نکته توجه داشته باشید که نورUV  که از منبع نوردهی خارج می شود بعد از 20 ساعت کارکرد قدرتش کاهش پیدا می کند و سپس به طور نسبی ثابت باقی می ماند و مجددا بعد از یک کارکرد طولانی مدت قدرتش کاهش می یابد.

البته کاهش در نورUV  خروجی ممکن است با طولانی تر شدن زمان نوردهی اصلی جبران شود. تست نوردهی از پشت باید به طور دائم اجرا وکنترل شود.

اجرای تست نوردهی از پشت

یک قطعه از کلیشه به ابعاد (35×15 سانتی متر) را از پشت به ده منطقه که هر کدام دو سانتی متر پهنا دارد تقسیم کرده وعلامت گذاری می کنیم.

کلیشه باید با ورقه محافظ باید رد واحد نوردهی قرار گیرد و پایه پلیس تر کلیشه به سمت منبع نوردهی باشد. نوردهی بدون وکیوم ودر فاصله زمانی ثابت انجام می پذیرد ومرحله به مرحله نوردهی برای مدت زمان از پیش تعریف شده ای صورت خواهد گرفت.

توجه داشته باشید که:

- مدت و فاصله نوردهی بستگی به نورUV  خروجی دارد دستگاه هایی که دارای تعداد لامپ خروجی زیادی هستند، نسبت به لامپ های استاندارد به فاصله کمتری نیاز دارند

- لامپ های مصرف شده نسبت به لامپ های جدید به مدت زمان نوردهی طولانی تری نیاز دارند.

- بعد از اینکه مرحله تست نوردهی از پشت پایان یافت، کلیشه را چرخانده و ورقه محافظ را از روی آن برمی داریم. سپس دو سوم از سطح کلیشه را با استفاده از یک جسم مات می پوشانیم.

بخش باقیمانده از سطح را به مدت حدود پنج دقیقه با وکیوم وبدون فیلم نگاتیو، نور می دهیم. سپس قطعه را طوری شستشو می دهیم که حتی مناطقی که نور کمتری دریافت کرده اند هم به سمت پایه بسته شوند.

کلیشه ای با درجه بندی های مختلف به دست خواهد آمد. قطعه شستشو شده را باید در دستگاه خشک کن برای ده تا پانزده دقیقه قرار داد و بعد از اینکه دکای آن در درجه حرارت اتاق پایین آمد مرحله اندازه گیری ضخامت کلیشه را برای هر بخش جداگانه انجام می دهیم.

در شکل زیر مشاهده می کنید که هر قسمت که بخش هایی که از قبیل تقسیم بندی شده اند، دارای ضخامت و عمق برجستگی متفاوتی هستند و همانگونه که در شکل مشاهده می کنید مناطقی که در معرض نوردهی از پشت ناکافی و غیرموثر قرار گرفته اند دارای عمق برجستگی کمتری نسبت به مناطقی که در معرض نوردهی از پشت کافی و بیشتر قرار گرفته اند می باشند.

اختلاف بین ضخامت کل قسمت نور نخورده کلیشه و ضخامت هر یک از قسمت ها، عمق برجستگی برای هر قسمت را نشان می دهد. مقادیر به دست آمده برای به دست آوردن زمان های نوردهی مناسب با توجه به ضخامت پایه کلیشه، نمودار زیر را شکل می دهد.

این نمودار بر اساس ضخامت پایه کلیشه فلکسوگرافی براساس نوردهی از پشت می باشد. در این نمودار مشاهده می کنید که در اثر زیادتر شدن زمان نوردهی ضخامت پایه کلیشه هم افزایش پیدا می کند، بنابراین براساس ضخامت پایه کلیشه فلکسوگرافی مورد نظر، زمان نوردهی از پشت را تعیین می کنیم.

البته تست کردن زمان نوردهی از پشت و شستشو می تواند با هم ترکیب شود. اما چون تست شستشو به ندرت صورت جداگانه انجام می شود مرز این قسمت باید مشخص و ملموس باشد. با طولانی تر شدن زمان نوردهی از پشت، زمان شستشو کاهش می یابد. اگرچه برای محاسبه زمان هر کدام رابطه وجود دارد.

ادامه دارد...

 مطلب آرشیوی مهرماه سال 95 شماره 140

ادامه مطلب...
07 بهمن 1395

این یادداشت نگاهی دارد به عملکرد رسانه‌ی ملی در موضوع حادثه‌ی ساختمان پلاسکو:

 

وقتی سوت اولین ایستگاه آتشنشانی برای حادثه‌ی پلاسکو به صدا درآمد کمتر کسی فکر می‌کرد فاجعه‌ای در راه باشد. سوت‌ها اما چنان پشت سر هم به صدا درآمدند که امتدادشان دلهره‌ و آشوب در دل مردم شهر ایجاد کرد. صدای سوت ایستگاه‌ها به سرعت به رسانه‌ها رسید و زنگ رسانه‌ها در روزِ نیمه تعطیل، خبرنگاران و عکاسان را به میان آتش و دود فراخواند تا از آن ساعت تا حالا که سک هفته پس از  حادثه است همراه با آتشنشان‌ها و امدادگران در پلاسکو باشند. مقدمه کوتاه می‌کنم و به موضوع اصلی این یادداشت که نگاهی به عملکرد رسانه‌ی ملی در موضوع حادثه ساختمان پلاسکو است می‌پردازم؛ چه اینکه حاشیه برای بحث درباره پلاسکو همین اندازه‌اش هم از حوصله خارج است.

 

بررسی عملکرد رسانه‌ها در موضوع ساختمان پلاسکو باید (نگارنده بر قید باید تاکید دارد) در سه مقطع زمانی انجام شود؛ پیش از حادثه، زمان حادثه و بعد از حادثه. حتی شاید بررسی عملکرد رسانه‌ها در مقطع زمانیِ پیش از حادثه به دلیل نقش پیشگیرانه‌ای که می‌توانست داشته باشد بسیار مهمتر از دو مقطع دیگر باشد. در این بررسی البته می‌توان رسانه‌ها را از منظر شکلی و محتوایی نیز تقسیم کرد که شاید از حوصله این یادداشت خارج و نیازمند تحقیقی جامع باشد. از این رو بیشتر نقش و عملکرد رسانه‌ی ملی مورد توجه نگارنده است.

 

یکی از مهمترین و اصلی‌ترین وظایف و نقش‌هایی که برای رسانه می‌توان قائل شد آموزش‌های اجتماعی است. این وظیفه اگرچه برای همه رسانه‌ها باید مورد توجه و اهمیت باشد اما در این میان رسانه‌هایی که از گستردگی بیشتر، جایگاه ملی و بودجه دولتی بهره می‌برند باید وظیفه سنگین‌تری بر دوش خود احساس کنند. رادیو و تلویزیون به عنوان رسانه ملی که از بودجه قابل توجه و نیز درآمدهای بسیار بالا برخوردار است وظیفه اصلی در آموزش‌های اجتماعی را بر عهده دارد. اگر مدیران شبکه‌های گوناگون رادیو و تلویزیون در کنار برنامه سازی‌های متعدد در موضوعاتی همچون آشپزی به دلیل اسپانسرهای موجود برای برنامه سازی در این موضوع (حتی شبکه نمایش هم برنامه آموزش آشپزی دارد) برنامه‌هایی هم درباره اهمیت رعایت ایمنی در محل کار یا مستندهایی درباره ساختمان‌های بزرگ و ناامن در تهران و کلانشهرها تولید و پخش می‌کردند؛ شاید مالک ساختمان یا هیئت مدیره پلاسکو به فکر می‌افتادند، شاید شهرداری به اهمیت موضوع بیشتر پِی می‌برد و در کنار دعواهای سیاسی و املاک نجومی و پلمپ واحدهای تجاری به خاطر عدم پرداخت عوارض به ساختمان‌های ناامن هم توجه می‌کرد. شاید اگر رسانه‌ها به آموزش کارکرد رسانه‌های اجتماعی در جامعه‌ی شبکه‌ای بیشتر توجه می‌کردند تعداد کمتری از همشهری‌ها به سلفی گرفتن با ساختمانِ در حال ریزش فکر می‌کردند. حالا که مدیران برای فرار از مسئولیت پذیری انگشت اتهام را به سمت مردم گرفته‌اند و آن‌ها را به دو دلیل عدم رعایت و توجه به نکات ایمنی و ایجاد خلل در امدادرسانی متهم می‌کنند بد نیست بگوییم ما خطاهامان را معترف هستیم اما مدیران رسانه‌ی ملی و رسانه‌های دولتی چطور؟ (بررسی نقش مدیران شهری البته در جای دیگری باید بررسی شود). این مردمی که متهم شده‌اند کجا آموزش دیده‌اند؟ به طور حتم این آموزش را در سریال‌های بی سر و تَه تلویزیون یا گزارش‌های ممتد خبری از خشونت پلیس در آمریکا یا برنامه‌های آشپزی نباید جستجو کرد.


اما در مقطع دوم و در زمان حادثه هم شاید بتوان گفت اگرچه رسانه‌ی ملی به طور عام چندان مناسب عمل نکرد اما شبکه‌ی خبر به طور خاص، نسبت به رویدادهای دیگر (به طور مثال درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی) چهره بهتری از خود نشان داد. حضور گروه‌های خبریِ شبکه‌ی خبر و ارتباط‌های مستقیم این شبکه از نخستین ساعت‌ حادثه و حتی در لحظه‌ی فروریختن ساختمان را می‌توان امتیاز مثبت در بررسی عملکرد رسانه‌ی ملی در زمان وقوع حادثه‌ی پلاسکو حساب کرد. اگرچه محتوای این گزارش‌ها هم باید در جای دیگری و با دقت بیشتر بررسی شود.


ارتباط‌های زنده از تلویزیون و رادیو بعد از فروریختن ساختمان پلاسکو گسترده‌تر شد تا آنجا که بخش‌های خبری صدا و سیما هرکدام نسبت به برقراری ارتباط زنده با محل حادثه مبادرت کردند و شبکه‌ی خبر هم در گوشه‌ی تصویر خود نسبت به پخش مستقیم عملیات آواربرداری و نجات اقدام کرد. اما هرچه پیش رفتیم و از وقوع حادثه ساعت و روزها گذشت نقش و تاثیر این ارتباط‌های زنده و پخش مستقیم کمتر شد تا آنجا که بیراهه نرفته‌ایم اگر بگوییم این ارتباط‌های مستقیم حالا تاثیر معکوس دارند. تکذیب‌های مکرر و عدم نگاه کارشناسیِ به دور از ملاحظات سیاسی در گزارش‌ها و برنامه‌های تولید و پخش شده در ارتباط با موضوع این حادثه اعتماد عمومی را به رسانه‌ی ملی کم و کمتر کرده است. این که ما مُدام تصویر عملیات آواربرداری را بدون صدا و از فاصله‌ی زیاد در گوشه‌ی تصویر خود داشته باشیم، شاید خوب باشد (به اعتقاد نگارنده اینطور نیست) اما این کار چه کمکی در راستای اطلاع رسانی دقیق به جامعه می‌کند؟ بویژه اینکه این ارتباط مستقیم در زمان نشست خبری حادثه پلاسکو که شاید مهمترین بخش در مسیر اطلاع رسانی باشد قطع می‌شود. از سوی دیگر همانطور که گفته شد تکذیب‌های مکرر اخبار، حتی خبرهای پخش شده توسط رسانه‌ی ملی، باعث بی اعتمادی مردم به خبرها شده است. شاید برای یک رسانه فاجعه بالاتر از این نباشد که خبرش منبع رسانه دیگر بشود و بعد آن رسانه بابت اعتماد به رسانه‌ی منبع از مخاطبانش عذرخواهی کند، اتفاقی که در مسیر اطلاع رسانی حادثه‌ی پلاسکو برای رسانه‌ی ملی افتاد. عدم استفاده از کارشناسان و متخصصان در گفت و گوها و برنامه‌ها و عدم ارائه تحلیل از واقعه بدون ملاحظات سیاسی هم گامی دیگر در مسیر اعتمادزدایی مردم از رسانه‌ی ملی در حادثه‌ی پلاسکو بود. اما باید توجه داشت هنوز زمان برای جبران هست. کاش پلاسکو درسی شود برای مدیران رسانه‌ی ملی تا به آموزش‌های اجتماعی در راستای وظیفه آموزشی خود توجه کنند. کاش در روزهای آینده تحلیل و بررسی‌های واقعی و کارشناسی از این حادثه را تلویزیون و رادیو ببینیم. می‌توان به این‌ کاش‌ها دل بست؛ حتی اگر آروز باشد.

منبع:ایسنا

 

ادامه مطلب...
04 دی 1395

رشد چاپخانه‌ها، یکدلی و تغییرات کوچک

بهرام عفراوی

می‌توان رشد را، آنچنان که مرسوم است و بسیاری چنین می‌پندارند، بزرگ شدن تصور کرد. اما حتما شنیده‌اید که می‌گویند فلانی بزرگ است اما خاصیتی ندارد. بنابراین اگر بخواهیم درست بگوییم، زمانی می‌شود ادعا کرد که چاپخانه‌ای رشد کرده است که این بزرگ شدن درهمۀ جنبه‌های آن مشاهده شود.

چاپخانه‌داران همچون مشاغل دیگر، در این روزگار مشغول گذاران زندگی هستند و درگیر روزمرگی. کمتر پیش می‌آید که به گسترش و رشد همه جانبۀ مجموعۀ خود فکر کنند. البته این مسئله طبیعتاً شامل همۀ چاپخانه‌ها نمی‌شود. چنانکه می‌بینیم در همین وانفسا، بسیاری از مجموعه‌ها رو به ترقی قدم برمی‌دارند.

اما مسئول ارتقاء دادن چاپخانه‌ها کیست؟ چرا برخی همچنان می‌نالند و دائما درجا می‌زنند.

به نظر می‌رسد اولین کسی که مسئول ایجاد تغییر در روند رشد چاپخانه‌ها است، خودشان هستند.

چاپخانه‌داران می‌توانند با تغییراتی کوچک، روند رشد همه جانبه خود را برنامه‌ریزی کنند و این روند را پیگیری و ردیابی نمایند.

اما اصولا برای ایجاد تغییر در همۀ مجموعه‌ها، وزارت ارشاد، صنف و بقیۀ سازمان‌ها و ارگان‌هایی که به نوعی به چاپخانه‌ها و دست اندرکاران چاپ ارتباط دارند می‌بایست یکدل شوند یا حداقل یکی از مجموعه‌ها در بالادست قرار گیرد یا مجموعۀ‌ جدیدی ایجاد شود که دیگران از او تابعیت کنند.

در این صورت می‌توان برنامه‌هایی تدوین کرد تا در زمان‌بندی‌های مشخص، شاهد ایجاد تفاوت و تغییر در صنف باشیم.

 

به نظر می‌آید که حق مجموعه‌های چاپی باشد که برای رشد و شکوفایی در روند کاری، هم خود تلاش کنند و هم از سازمان‌های وابسته برنامه‌ریزی این کار را طلب نمایند. 

ادامه مطلب...