بدون مشق شب  

  *ترجمه: محمود سمیعی

 

 مجموعه مدارس ابتدایی ماریون در شهر فلوریدای آمریکا نوشتن تکلیف شب برای کودکان خردسال ابتدایی را ممنوع کرد. کوان کریستین از مسئولین این مجموعه می گوید به جای نوشتن تکالیف ملال آور و کسل کننده از والدین می خواهیم که حداقل به مدت 20 دقیقه هر شب برای کودکان خود کتاب های متناسب با شرایط سنی اشان را بخوانند. وی افزود: کودکان با نوشتن تکلیف شب چیزی را یاد نمی گیرند و حتی باعث می شود که در امر یادگیری مطالب دیگر هم مقاومت کنند. دانش آموزان دبستانی تکالیف خود را بدون دقت و توجه می نویسند و اصلا به مفاهیم دقت نمی کنند.

  آنها از والدین دانش آموزان می خواهند که اگر قادر به همکاری در طرح خوانش کتاب برای کودکان خود نیستند و یا فرصت همکاری را ندارند، می توانند از سایر برنامه های آموزشی مدرسه برای کمک به فرزندان خود استفاده نمایند.

  البته این روش آموزشی مجموعه مدارس ماریون در شهرفلوریدای آمریکاست،ولی کشور های اروپایی بویژه فنلاند در روش های آموزشی پیشرفت بیشتری کرده اند. دانش آموزان ابتدایی در این کشور بیشتر به بازی ،تفریح وشادی ونیز تحقیق در محیط زندگی خود می پردازند این کودکان تنها 20 دقیقه در هفته سر کلاس می روند و نتیجه کارهایشان در هفته را به معلم مربوطه ارائه می دهند.با این روش آموزشی کشور فنلاند رتبه اول آموزش کودکان در جهان را بدست آورده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 30 مرداد 1396 ساعت 12:02
  • اندازه قلم