متولی بخش ماشین‌آلات صنعت چاپ کیست؟

  • چهارشنبه, 27 شهریور 1398 ساعت 06:15
  • منتشرشده در چاپ

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی گفت:‌ وزارت ارشاد با اینکه نظارت بر ماشین‌آلات چاپ را به وزارت صمت سپرده است‌، هنوز از ما می‌خواهد برای ترخیص ماشین‌آلات یا جابه‌جایی آن‌ها مجوز این وزارتخانه را کسب کنیم.

به گزارش چاپ و نشر؛ علی مغانی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی در گفت‌وگو با تسنیم، با انتقاد از یک بام و دو هوای وزارت ارشاد در انتقال بخش صنعتی چاپ به وزارت صمت گفت: چند سال قبل بنا بر این شد که بخش ماشین‌آلات صنعتی چاپ زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها بر محتوا نظارت داشته باشد.

وی ادامه داد: اما اکنون پس دو سال هنوز مشخص نیست که متولی این امر وزرات صمت است با وزارت ارشاد،‌ ما از اینجا رانده و از آن جا مانده شده‌ایم. وزارت ارشاد می‌گوید باید مجوز واردات و خرید و فروش را از ما بگیرید.

بیشتر بخوانید: حذف قبوض کاغذی، ورشکستگی صنعت چاپ را دربر دارد

مغانی تصریح کرد:  وزارت صنعت و معدن به هر حال تولی‌گری این حوزه را پذیرفته است،‌ اما موضوع سر این است که یک نوع دوگانگی ایجاد شده است،‌ در وضعیت فعلی وزارت ارشاد دیگر نباید با ماشین‌آلات چاپ کاری داشته باشد،‌ اما برای خرید و فروش و جابه جایی دستگاه‌های چاپ اذعان می‌کنند که باید مجوز ارشاد را کسب کنید.

مغانی گفت:‌ قرار بود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها بر محتوا نظارت کند‌، اما اکنون حتی برای ترخیص ماشین‌آلات مجوز وزارت ارشاد لازم است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 01 مهر 1398 ساعت 07:42
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی