مسوولان ‌حایل‌های امنیتی با مردم را بردارند

 شهید آیت الله بهشتی می فرمود(نقل به مضمون): بین حاکم اسلامی و مردم نباید فاصله‌ای باشد. اگر کسی از جانش می ترسد مسوولیت قبول نکند.

امروز 12 بهمن روز ورود امام (ره) به کشور است. روزی که مردم مسیر امام از مهراباد تا بهشت زهرا را گل باران کردند و در تمام مسیر حضور داشتند. استقبال از امام یکی از استقبال‌های تاریخی حهان محسوب می‌شود.

همان طور که بدرقه امام تا بهشت زهرا هم یکی دیگر از مراسم پرشکوه تشییع یک رهبر سیاسی و دینی در سطح جهان است.

چرا مردم به امام اعتماد و اعتقاد داشتند؟ پاسخ به این پرسش را در احترام امام به مردم و ساده زیستی و تفکرات او که در فرمان هشت ماده‌ای اش آمده است باید جست.

پس از انفجارهای نماز جمعه‌ها که به شهادت بزرگانی مانند آیت الله دستغیب،آیت الله صدوقی، و آیت الله مدنی و... انجامید، بین امامان جمعه و مردم و مسوولین حایل امنیتی ایجاد شد. شاید در آن موقع این کار لازم بوده باشد اما امروز هیچ ضرورتی ندارد.

درک این موضوع توسط امام جمعه تبریز و برداشتن حایل‌های امنیتی بین خود و مامومین، توسط مردم به فال نیک گرفته شد.

تبریز همیشه توانسته است خود را به منزله یک مدل موفق در تاریخ ایران مطرح کند. امید است دیگر مسوولین نظام، اعم از امامان جمعه تا دیگر مسوولان از این منطق و روش پیروی کنند تا دوباره بوی گل و سون و یاسمن آید.

مردم از این که مسولان خود و خانواده خود را ژن خوب می دانند، متنفرند. امام در منطق و روش  و سلوک خود یک موی کوخ نشینان را به کاخ نشینان نمی داد و نداد.

امروز اما غلبه ارزش‌هایی مانند ثروت اندوزی آنهم از طریق حرام مانند دزدی از مردم و بیت المال فاصله ارزشی و اعتقادی بین مردم و مسولان را افزایش داده است.

مردم همان مردم اول انقلابند.به قول رهبری جوانان انقلابی امروز مانند جوانان اول انقلاب ارزش های انقلاب را تعقیب می کنند.

آنچه البته مردم را آزار می‌دهد، این است که مسوولان از مردم آنقدر فاصله گرفته‌اند که دیگر از مردم نیستند. عاملان تفرقه همانانند وگرنه پا برهنه‌ها هنوز پای آرمانهایشان هستند. ایام فجر فرصت خوبی برای توبه و بازگشت به آغوش ملت است، اگر گوش شنوایی باشد. / بهروز قزلباش

زنده باد ایران و فرخنده باد پیروزی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 11:27
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی